Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért szed majdnem minden...

Miért szed majdnem minden egészséges kismama bogyókat?

Figyelt kérdés
16 hetes vagyok és még nem szedtem semmilyen vitamint, de szerintem már nem is fogok.
2008. jún. 2. 17:44
 1/10 anonim ***** válasza:

Mert sokan úgy gondolják, hogy manapság már nincs annyi vitamin és tápanyag a zöldségekben, gyümölcsökben, és irreálisan nagy mennyiséget mondanak a napi elegendő bevitelhez, plusz ha nem csak magadnak, hanem a kisbabádnak is eszed... De nekem pl azt mondta a védőnő, ha eszem elég zöldséget és gyümölcsöt, pláne, hogy a várandósságom (és a te várandósságod) nagy része abban az időszakban van, amikor tobzódunk a finomságokban, akkor nem szükséges, max a folsav, amiből tényleg több kell, de csak az első 12 hétben fontos a pótlása. Persze lehet velem vitatkozni...

Sokan pedig azért szednek bogyókat, mert nem elég egészséges a táplálkozásuk,vagy már a véreredmény is kimutatta, hogy nem elégséges a tápanyagbevitel.

Szerintem. Másnak lehet más a véleménye.

2008. jún. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem sok választ fogsz kapni!Mert a legtöbb kismama félti a magzatát,és megpróbálja csökkenteni a korai fejlődési szakaszban a rendellenességek kialakulását!Na meg a legtöbb orvos is azt tanácsolja!Szerintem kevesebb kismama van aki nem szedi,mint aki szedi!Szóval a kérdés fordítva lenne helyes:Hogyhogy van olyan kismama aki legalább az első 3 hónapban nem szed terhesvitamint???!A bogyókat meg úgy írod,mintha valami káros anyag lenne,ami árt a babának!Vannak olyan vitaminok,amit még a legegészségesebb táplálkozással sem tudod kellő mennyiségben bevinni a szervezetedbe!
2008. jún. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
oké, kell a vitamin,de ami manapság zúdul ránk a médiából, hogy ezer fajta vitamint szedjünk, na az már túlzás. abba nem gondolnak bele,hogy sokkal egészségesebb a zöldségekből-gyümölcsökből bevinni a vitamin szükségletet,mint a mű dolgokból?mert a "vitaminokban" sem csak jó dolgok vannak, teli van káros anyagokkal is.
2008. jún. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
En azert szedem mert kaptam ajandekba,es bar nagyon gyumolcsos vagyok sok vitamin hianyzik a szervezetembol.Ha elfogy nem veszek mar csak kalciumot mivel tejerzekeny vagyok nagyon kalcium hianyos is,de ezt szedtem a terhesseg elott is. Anyukammal most elbeszelgettunk mindenrol, mivel 3man vagyunk testverek,elmeselte azt is hogy eggyikunkel sem szedett soha semmit, es egeszsegesek vagyunk!A vitaminok adnak azert egy biztonsagot, es potoljak azt a vitamint ami esetlek hoanyzik a szervezetedbol.
2008. jún. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hm, ja szóval ha attól félsz, hogy MŰanyagot adsz a babádnak, akkor érdemes bemenni a gyógynövényboltba, ahol rengeteg természetes alapú kiegészítő van. De ezek nem helyettesítik a változatos és egészséges táplálkozást. Egyébként mindenki maga dönti el, mit szed, vagy nem. Meg persze függ a vérképedtől is, hogy mit szükséges pótolnod. (vas, kalcium, folsav, ilyenek) De mire ezek kiderülnek, a babócában már minden kifejlődött...

De nem rdemes hallgatni a szidásokat, mert szerintem a legtöbb válasz, amit kapsz, az csak szidás lesz, hogy milyen felelőtlen vagy... szerintem nem, ez a te döntésed.

Üdv, az első válaszoló.

2008. jún. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Folsavat akkor is szedni kell, ha mas vitamint nem akarsz.

70%-ban csokkenti a nyitott gerinc kockazatat, tehat valos es bizonyitott hatasa van ennek a genetikai fejlodesi rendellenessegnek a kikuszoboleseben.

2008. jún. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Én eddig szedtem elevitet és folsavat, de székrekesésem volt, meg úgy vagyok vele, hogy inkább természetes gyógymódot szeretnék, amiben nincs "gyógyszer", így inkább az ökonet termékeit használom, igaz drágábban jövök ki, de tudom, hogy miket fogyasztok a bébi érdekében! Meg sok gyümölcs, zöldség, sok folyadék! (Régen meg abszolút nem szedtek semmiféle készítményeket mégis itt vagyunk mi is!)


Boldog babavárást!

8 hetes kismama

2008. jún. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
37 hetes elmúltam és csak terhesvitamint szedtem 3 naponta.Hetek óta azt is már csak heti 1-et,amikor épp eszembe jut.Én így tartom jónak,de van aki szerint mindent meg kell adni a picinek és magunknak.Szerintem így is megkap mindent amire szüksége van.
2008. jún. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Egyáltalán nem katasztrófa, ha nem szeded, de az sem ciki, ha valaki szedi. Amit le kell szögezni, hogy ártani nem árt, persze nem helyettesíti az egészséges életmódot. Én azért szedem, mert biztonságérzetet ad, ami ebben a testileg-lelkileg bizonytalan időszakban nagyon fontos nekem. Szóval szerintem inkább a saját lelkületem miatt fontos, mint a babának:)

De való igaz, hogy régen nem szedtek ilyet a kismamák, és mégis egészséges babák születtek.

Annyit akarok kihozni az egészből, hogy mindenki maga döntse el, hogy érzi-e szükségét. Ha mást sem eszel, csak spenótot, gyümölcsöt, zöldséget és vödörszámra iszod a tejet, akkor valószínűleg elég, ha folsavat szedsz. De gondolj bele, van olyan kismama, aki a terhesség első trimeszterét a fejével a wccsészében tölti... nekik mindenképpen kell valami kiegészítő vitamin, hogy a baba mindent megkapjon.

2008. jún. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én is 16 hetes vagyok, és nem szedtem vitamint. Az orvosom szerint nem fontos, azt modta rám bízza. Szerinte se nem árt, se nem használ. Amióta tudom, hogy ketten vagyunk, jobban figyelek a táplálkozásomra. Néhány hete én is feltettem egy hasonló kérdést, és kaptam néhány rosszalló választ is. Volt aki azt írta, hogy felelőtlen vagyok, mert nem szánom rá azt a pár ezer forintot a babám egészségére. Én azt a pár ezer forintot inkább friss gyümölcsokre, zöldségekre és egészséges ételekre költöm. Én ebben hiszek, nem a bogyókban.
2008. jún. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!