Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ketsegbe vagyok esve, ma...

Ketsegbe vagyok esve, ma szolt az orvos hogy?!

Figyelt kérdés
Genetikai tanacsadasra kell mennem, vagyis tanacsolja. Alacsony az AFP -m. Egyebkent minden rendben ma volt a 18 hetes ultarhang ott is mindent rendben talalt. 13 hetesen megcsinaltattam a DOWN szurest, az is jo lett. De az orvos azt mondta jobb ha elmegyek budapestre kaptam beutalot, fel is hivtam oket viszont februar 5.re kaptam idopontot. Ez nagyon durva... .Mas is ilyen sokara kapott idopontot? Hova tudnek meg fordulni? Es ha ide elmegyek lesz uh, es vesznek mintat is ? Vagy ha kell mintat venni megint kapok egy honappl elobbi idopontot? Jo forman megszulok, mire megtudok valamit, nagyon ideges vagyok, es felek hogy valami baj van es nem tehetek semmit. Komarom esztergom megyebol irok, tudtok esetleg jo maganorvost vagy barmit? Vagy ezt csak ott csinaljak? Ne haragudjatok a sok kerdesert de elso baba lesz es megvagyok remulve, koszonom
2013. jan. 14. 14:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
nálam is ez volt ne aggodj!! ugyanugy megjártam BP kétzser a semmiért és mára már 2.5 éves a lányom makk egészséges
2013. jan. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

hát, az AFP-t ma már nem nagyon tartják mérvadó vizsgálatnak sok helyütt, önmagában meg tényleg nem jelent semmit, h alacsonyabb lett az érték. Azért menj el további vizsgálatokra, legalább kicsit alaposabban foglalkoznak a dologgal, de nem kell megijednek, ez nem azt jelenti, h tuti baja van a babádnak. Kombinált tesztet (vérvétel+uh) végeztek nálad korábban?


Igen, sajnos mire az eredmények megjönnek, addigra kifutsz az időből és így sem, úgy sem leszel döntéshelyzetben... Épp ezért én azt mondanám neked, h a magzatvíz vételbe semmiképp se menj bele, még ha ezt is tanácsolják majd. Fájdalmas, veszélyezteti a babát, utána elvetélhetsz, az eredménye pedig akkor derül ki, amikor már késő megszakításon gondolkodni, tehát lényegében értelmetlen is.

2013. jan. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Koszonom nektek. Hat eleg hulyen van akkor ez megcsinala,nem is ertem. Remelem nem lesz semmi gond.igen voltam korabban kombinalt tesztet. Az jo is lett. Csak ez a sz.r afp nem. Sok

minden jot nektek, varom meg esetleg a tapasztalatokat!

2013. jan. 14. 15:01
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát az AFP nem egy korszerű vizsgálat, a környező országokban már nem is csinálják, mert nem megbízható az eredmény.

Nekem a 12. héten elszúrták a kombinált vizsgálatot, elírtak egy csomó adatot, így kijött, hogy közepes a kockázat Down kórra. Akkor választottunk magán dokit, és ő a Rózsakert Medical Centerbe irányított, ott volt a 13. héten egy kiterjesztett kombinált vizsgálatom, aminél az eredemény, több, mint jó lett. A biztonság kedvéért azért még a 20. héten is megnézték a lányomat (genetikai UH), és minden rendben volt.

Úgyhogy én nyugodt szívvel ajánlanám a Rózsakert MEd. Centert, azon belül is Dr. Elekes Tibor genetikus nőgyógyászt, nagyon jó doki, engem maximálisan megnyugtatott.

De azért nem hiszem, hogy mondjuk a megyeszékhelyen ne lenne egyetlen magánrendelő sem, ahol csinálnak genetikai UH-ot!

2013. jan. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Komáromi vagyok, az unokatestvérem is így volt, neki én mondtam a KYNCS-et Győrben ez egy magzat diagnosztikai központ. Oda elment megnyugtatták, h kicsit kisebb csak a baba mint a számolt kora. De elment a SOTE-re is pár hét múlva és ott is ugyanezt mondták. Tehát ha oda elmész akkor ott amit mondanak azt fogod Pesten is hallani. 31 hkm
2013. jan. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ne legyél kétségbeesve. Tényleg sok helyen hallani, hogy az AFP egy elavult vizsgálat. A nyaki redő, illetve az orrcsont hiánya, ha van ilyen, az inkább mutatja, ha baj van.

Nekem is alacsony volt az érték, mert túl korán küldtek. Ahová jártam, oda 19 hetesen kaptam időpontot, a genetikaira Kecskemétre pedig 20 hetesen. Előbb nem volt időpont. A 19 hetes uh-n a helyi kórházban kikelt az orvos magából, hogy mit képzelek én, meg milyen felelőtlen vagyok, hogy nem mentem el genetikai uh-ra és ha majd betegen születik a gyerekem... Úgy, hogy a 12 hetes uh-n minden rendben volt és a nyaki redő érték is normális volt. Mondom a dokinak, hogy de én megyek, de utána hétre kaptam időpontot. Nem baj, én akkor is felelőtlen voltam.

Na, mindegy, mikor elmentek a genetikai uh-ra, megkérdezték mikor voltam az AFP-s vérvételen, mikor elmondtam, annyit mondtak ott, hogy túl korán mentem, azért lett alacsony az érték, a babámmal minden rendben van, ne aggódjak. És szerencsére teljesen egészséges fiam született.

Szóval ne legyél kétségbeesve.

2013. jan. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!