Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen méretű ruhákat vegyek?...

Milyen méretű ruhákat vegyek? Első baba lesz és tanácstalan vagyok,56? A férjem is és én is elég magasak vagyunk, akkor a baba is nagyobb lesz?

Figyelt kérdés
2009. aug. 28. 12:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szia,


az 56-os biztosan jó lesz, sok nem kell belőle mert nagyon gyorsan nőnek, mindenképpen elöl/alul gombolósat vegyetek azok praktikusak, inkább hosszúkat, mert lassan jön a hideg, egyébként a Tesco-ban a 3-asával összecsomagolt body-k (0-3months méretezéssel) tökéletesek.

2009. aug. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha magasak vagytok, nagy valószínűséggel a baba is nagy lesz. De a ruhavásárlással érdemes úgy a 8. hónapig várni, mert akkor kb. cm-et tudnak már mondani, illetve megsaccolni, hogy kb. mekkora baba lesz. No meg az első ruhácskáit úgyis a kórházban adják majd rá. Mi csak az első bébiruha-joga miatt vettünk a férjemmel egy újszülött-méretűt:) Kb. 1 hét alatt ki is nőtte....

2009. aug. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Szerintem 56-osokat vegyetek, de csak egy párat, ha jó a méret, akkor tudtok venni még hozzá, amikor már megszületett. Ha meg nagyobbat kell, akkor meg kevesebb pénzt "dobtok ki".

De akár vehettek előre is egy-két naygobbat, mert úgy is hamar bele fog nőni!

Az UH-on nem mondják, hogy mekkora a becsült mérete?

2009. aug. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget!

Még csak 21+2 hetesek vagyunk, de már nagyon be vagyok sózva. Gondoltam 1-2 rucival lenyugtatom magam. :)

2009. aug. 28. 12:34
 5/14 anonim ***** válasza:

Na én 62-el kezdtem mert azt mondták nagy lesz a baba. Hát olyan pindurka lett 49, hogy fél évig csak 56 ruhákba járt amit utólag szereztünk be mert a nagy zavaróan lógott rajta. :)

Sógornőm és barátnőm 4,2 - 4,9 felett szültek nekik a 62 is kicsi. Próbáljátok ki kalkulálni a dokival kb mekkora súlyú babátok lesz. Bár egy barátnőmnek a 3 kilós gyereke 62 centivel született. Kis langalléta volt vékonyka. szóval ez nagyon változó. Én 62-el kezdeném abba úgy is belefér, aztán ha zavaró, beszerzel egy pár kisebbet. Azt inkább védőnőtöl, más kismamáktól kunyeráld mert nem éri meg a kidobott pénz rá.

2009. aug. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ez lutri.

Nekem a szülés reggelén derült ki, hogy 3,5 kg feletti babám lesz.

56-os rucik kábé 2 hétig voltak jók, 54 centivel jött a kisasszony.

Szóval szerintem 56-osból csak néhány darabot, nem baj, ha eleinte nagyobbak rá a rucik. Aztán, ha változás van, miután megszületett, még mindig lehet venni 1-2 újabb darabot.

Nekem így ez bevált. Persze nem árt hozzá egy ügyes férj, meg egy jó barátnő/anyuka/anyós/tesó.

2009. aug. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Rugi meleltt én vennék 62-es hálózsákot. Egyszerűbb ráadni és annál nem olyan zavaró, ha nagyobb. És nem bajlódsz azzal, hogy mozgás közben kihúzta a lábát és egy oldalon van mindkettő ;)
2009. aug. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekünk azt mondták hogy ne vegyünk sok 56-ost mert gyorsan kinövi...aztán elég sokáig jók voltam most 2,5hónapos és 63cm de még mindig van 2-3db ami még jó...mondjuk nekem 3kilóval született és 52cm-errel...
2009. aug. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem néhány 56-ost és néhány 62-est, de 56-osból nem kell sok. Ha megszületik és kiderül, hogy milyen kell rá, majd akkor ráértek venni (a férjed is megoldja, vagy anyukád, anyósod, barátnőd, na meg arra is készülj, hogy sokan ruhát hoznak ajándékba, ráadásul hozzánk szinte mindenki 56-os mérettel jött, még az is, aki már a négy hetes fiamat látogatta).

Mi is magasak vagyunk, a babánk is nagy lett és hosszú, 56-os ruhánk csak egy volt, abban hoztam haza a kórházból, de szenvedés volt ráadni. Többször nem is volt rajta, a 62-est is hamar kinőtte.

2009. aug. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Éb okt.17-re várom a kispuncisunkat, épp ma gondolkoztam, venni kellene néhány 52-es bodyt is, mert jóformán csak 56-osaink vannak. Akkor szerintetek nem érdemes? Megteszik az 56-osak is? És bocsika, hogy beszemtelenkedtem a kérdésedhez!
2009. aug. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!