Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen vitaminokat érdemes...

Milyen vitaminokat érdemes szedni a 3. trimeszterben?

Figyelt kérdés

Terhesvitamint már nem igazán szeretnék szedni, csak külön- külön a vitaminokat. Jelenleg calciumot, vasat és c-vitamint szedek. kell e még valami? előre is köszi a válaszokat!

28 hetes kismama



2013. jan. 5. 11:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Az igazság az, hogy én nem mertem így össze-vissza szedni többféle vitamint. Mondjuk hozzáteszem, én nem is az a laza kismama voltam, inkább tutira mentem, és csak azt szedtem, amit a dokim mondott. Mivel nagyon rossz volt a vérképem (vashiány, vérszegénység) a Neo-Ferro Folgammát kaptam, és a terhesség kezdetétől a szoptatás végéig az Elevitet. Minden jót és jó egészséget!3 éves kisfiú anyukája.
2013. jan. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én az első válaszoló ellenpéldája vagyok épp :)

Nekem minden laborom tökéletes volt se vashiány se semmi. Mindig dicsérnek h milyen szép a vérképem,cukrom, vérnyomásom mindenem. Magnéziumot szedek amibe van kalcium és cink, mellé még c vitamint. Ezen kívül semmi mást. Nem is mondta a doki h szükség lenne bármi másra. :)

31hkm

2013. jan. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
49%

Jobban tennéd, ha magzatvédő vitamint szednél, az pont a nektek megfelelő mennyiségű és összetételű vitaminokat és ásványi anyagokat tartalmazza.

Kalciumot orvosi javaslatra szedsz? Mert ha nem, ez veszélyes lehet a 3. trimeszterben, a baba kutacsának idő előtti összenövését okozhatja, plusz a méhlepény is meszesedhet tőle.

2013. jan. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nem mondta az orvos, hogy szedjem a kálciumot. gondoltam jót tesz, mert a körmöm nagyon gyenge lett és féltem a fogaimat is. viszont ennek utána járok, most picit megijesztettél ezzel a kutacs meg méhlepény dologgal...köszönöm a válaszokat, tegnap kiváltottam egy doboz ladeevitet :)
2013. jan. 6. 11:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!