Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Dolgozhat vagy mennyen táppénz...

Dolgozhat vagy mennyen táppénzre, a barátnőm terhesen?

Figyelt kérdés
Szereti a munkáját,olyan munkakörben dolgozik ami nem könnyű annyira.Jól keres nagyon 100000-150000 ft között. Kap valami támogatást,terhesen és pénzt?

2013. jan. 4. 17:53
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

Hát ha nehéz fizikai munkát végez(egész napos állás,emelgetés,)akkor elmehet táppénzre,ha úgy érzi,hogy nem bírja.De ha bír dolgozni,nem félti a kisbabátokat és engedi az orvos is,akkor miért ne dolgozhatna tovább?!

Ha eljön táppénzre,akkor kapni fogja a táppénzt.Szülés után ha jól tudom 6 hónapig kapni fogja a tgyás-t,amikor az letelik,akkor azt hiszem 1 évig kapni fogja a gyed-et,aztán pedig a baba 3 éves koráig a gyes-t. 13. héttől igénybe vehetitek a családi adókedvezményt,és szülés után igénybe vehetitek az egyszeri anyasági támogatást is,ha a terhességi kiskönyvében meg lesz a 4 pecsét.És szülés után járni fog a családi pótlék is.


Első babás 22+3 hkm

2013. jan. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Idősek otthonába dolgozik,előtte Egészségügybe dolgozott. 3 műszakba jár,és 12 órázik néha 24 órázik 2 nap összesen 1 huzamba.időseket emelgeti elvileg....
2013. jan. 4. 18:08
 3/5 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem menjen táppénzre azért ott elég sokat kell emelgetni,pelenkázni.(sógornőm is idősek otthonában dolgozik,ő a pozi teszt után már nem igazán ment dolgozni)De ezt csak a barátnőd tudja mennyire bírja,én fizikai munkát végeztem az első gyerekkel a 33. hétig,másodikkal 20. hétig.De én egyszerre max 40kg emeltem.De egy ember azért ettől több még ketten is fogják,pelenkázni meg végképp nem pelenkáznék egy öreget sem pocakosan.
2013. jan. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Barátnőm táppénzre akar menni,a gyerek 3 éves koráig.az emelgetés miatt nem szeretnénk,ha baja lenne babának vagy barátnőmnek.
2013. jan. 4. 18:54
 5/5 anonim ***** válasza:
86%
Jobban jár ha elmegy táppénzre. Szülésig táppénzen lesz utána tgyáson utána 2éves koráig gyed 2korától 3éves koráig gyes.
2013. jan. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!