Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A magzati adókedvezményt...

A magzati adókedvezményt igénybe veheti a párom, ha nem vagyunk házasok, sem bejegyzett élettársak és a lakcímünk sem ugyanaz?

Figyelt kérdés
2013. jan. 2. 10:39
1 2
 11/18 Golan Trevize ***** válasza:
16%

Mivel a törvény úgy szól, hogy:

"A családi kedvezmény érvényesítésére jogosult az a magánszemély, aki a családok támogatásáról szóló törvény szerint gyermekre tekintettel családi pótlékra jogosult."


Ezért aki a gyermek után jogosult családi pótlékra, az jogosult a családi adókedvezményre. A családi adókedvezményt pedig a magzat 91 napos korától lehet igénybe venni. Tehát, ismétlem: ha gyermek után kaphat családi pótlékot, akkor a magzat után kaphat adókedvezményt.

2013. jan. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
hát mi pont ezért házasodtunk össze. 3. baba (magzat volt még akkor), így 80 e ft/hó plusz bevételünk lett, mert a párom jól keresett. Felhívtam őket, házasság kell.
2013. jan. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
82%

Kedves Golan, tudok olvasni.

VAlóban szerepel ez is a törvényben, de ha figyelmesen elolvasod, akkor látod, hogy ez egy felsorolás. A különböző pontokba sorolt jogosultak különböző jogcímeken vehetik igénybe a kedvezményt. Nem véletlenül van különválasztva a csp-re jogosult (meglévő gyerek) és a várandós (magzat).


Vagyis lefordítva:

kaphatod az adókedvezményt

HA jogosult vagy csp-re VAGY

HA te vagy a várandós nő VAGY

HA te vagy a várandós nő vele egy háztartásban élő házastársa VAGY

HA te saját jogon kapod a csp-t gyerekként VAGY

HA rokkantsági járadékban részesülsz.


HA elolvasod figyelmesen a törvényt, akkor látod, hogy a csp-re jogosult, és a várandós nő külön pontba van felsorolva. Ennek az az oka, hogy (ahogy korábban is írtam, de ezek szerint nem voltam egyértelmű) a családi adókedvezmény már akkor is jár, amikor még senki nem jogosult csp-re - a magzat 91 napos korától. EZért van külön véve a várandós nő a csp jogosulttól. Ezért vannak külön pontba sorolva. Értitek?


Tudom, nehéz elfogadni, hogy nincsen igazad, de hidd el, ezzel foglalkozom, és értek is hozzá.

2013. jan. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Golan Trevize ***** válasza:
0%
Olvasd el, hogy én mit írok: a családi adókedvezmény ANNAK JÁR, akinek a csp is járni fog.
2013. jan. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Hahóóó senkit nem érdekelnek a tények? Egy valaki írta már, hogy ők MEGKAPTÁK így is! És még nagyon sokan vannak ezzel ugyanígy!

Mivel nem kell hozzá semmilyen igazolás, csak a 91 napos korról, ezért mindegy is a dolog. Férjed kikéri a munkahelyén, a te munkahelyed meg aláírja, hogy nem te veszed igénybe. Nem kell senkinek a lakcímét ráírni, csak az adószámokat!

2013. jan. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Aki megkapta így is,meg tudná írni,hogy hogyan? Mi kellett hozzá? És tényleg a közös lakcím sem kell?
2013. jan. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Utolsónak: én is ezt mondtam már a legelején, hogy szabályozás szerint nem jár, de ennek ellenére csomóan kapják- le is lettem pontozva:)

Azóta próbáltam már sokféleképpen elmagyarázni, hogy miért nem jár HIVATALOSAN, de látom a válaszokból, hogy elég reménytelen:)


Golan:

"Olvasd el, hogy én mit írok: a családi adókedvezmény ANNAK JÁR, akinek a csp is járni fog."

Elolvastam:)


Ez így igaz, csak éppen egy 91 napos magzatnál még nem tudod megállapítani, hogy ki lesz utána csp-re jogosult:) Pont ezért a különbségtétel.


Igaz, hogy a szülei jogosultak csp-re, csak éppen a jog vélelmezi, hogy ki a szülő, és magzat esetében csak két eset van, amikor már megvan a szülő - ha házasok, vagy ha bejegyzett élettársak. Minden egyéb esetben csak apasági nyilatkozattal lehet az apaságot igazolni.


HIdd el, nem véletlenül tettek különbséget, ahogy írtam. Az első pont a csp-s már megszületett gyerekre vonatkozik, nem győzöm magam ismételni. Azért külön pont a várandós nő és a házastársa, mert itt nincs egyértelműen eldöntött családi pótlékra jogosult - hiszen magzat utén nem jogosult rá senki.


Olyan meg a jogban nem igazán van, hogy majd a jövőben valaki jogosult lesz valamire, az kaphat a jelenben valamit. Ezért hiába írtad, amit írtál, így ebben a formában nincs igazad.


De részemről én befejeztem, mert a vitának van aranyszabálya, és én azt tartom... Bocs:)


Kérdező, újra leírom: jogszabály szerint nem, de feltehetőleg a munkáltatók nem foglalkoznak vele ilyen mélységben, ezért a gyakorlatban van rá példa.

2013. jan. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Golan Trevize ***** válasza:

"Olyan meg a jogban nem igazán van, hogy majd a jövőben valaki jogosult lesz valamire, az kaphat a jelenben valamit."


Pedig nem egy példát tudnék rá mondani, például ugye volt a "megelőlegezett" szocpol, amikor előre vállaltad, hogy hány gyereked lesz majd valamikor, és az alapján kaptad meg a támogatást.

2013. jan. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!