Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem értem a családi adókedvezm...

Nem értem a családi adókedvezményt, elmagyaráznátok?

Figyelt kérdés
Mindehol azt olvasni, hogy minnél nagyobb a jövedelmed, annál jobban megéri. Elmentem a céges könyvelőhöz is rákérdezni, hogy pontosan hogy van ez, de ő meg azt mondta, hogy mindegy melyik szülő veszi igénybe, ugyanannyi. Mivel még a TGYÁS-m több lesz, mint férjem fizetése, ezért úgy gondoltam, hogy addig én veszem igénybe, és ha jön a GYED, ami kevesebb már mint a férjemé, akkor onnantól ő. De ha mindegy ki veszi igénybe, akkor nem szenvednénk ezzel. Mit érthettem/értelmeztem félre?

2012. nov. 9. 09:38
 1/4 anonim ***** válasza:

1 gyermekre 62500 Ft, 2 gyermekre 125 000 Ft, 3 gyermekre 618 750 Ft ... adóalap csökkentő kedvezmény jár.

Tehát a bruttó béredből kell levonni a kedvezményt, és a maradék után fogsz SZJA-t fizetni.


Tehát ha neked van brutto 62 500 Ft jövedelmed, mindegy hogy fizetés, TGYÁS, GYED és 1 gyereked, akkor maradéktalanul igénybe tudod venni a kedvezményt, tehát nem kell a férjed jövedelmét belekeverni.


Ha brutto 100 000 Ft a jövedelmed, és 2 gyereked van, akkor 125 ezer ft kedvezményre lennétek jogosultak, tehát a tied 100 ezer forint, a férjedé 25 ezer forint. Tehát de adómentes lennél, a férjed meg bruttó 25 ezer forintra nem fizet SZJA-t.


Viszont 3 gyereknél már jelentős a kedvezmény, hiszen 618 750 forinttal lehet a bruttó jövedelmet csökkenteni. És mivel kevés család van, ahol a két szülő össz. bruttója ennyi, ezért mondják, hogy minél több a béred, annál nagyobb a kedvezmény. Hiszen hiába van 3 gyereked, de ketten együtt csak bruttó 300 ezret kerestek, akkor az e felett járó adókedvezményre nem vagytok jogosultak.

2012. nov. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én max gyedet kapok, ebből is simán lehet érvényesíteni az adókedvezményt. Egyébként 10000ft-ot jelent. Tehát ennyivel kapsz majd több pénzt.
2012. nov. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi, így már értem! Nagyon kedves tőled, hogy így leírtad. Egyenlőre az első babám várom, akkor mindegy ki veszi igénybe. Még egy kérdés: ha esetleg három évig maradok itthon, és az utolsó évben csak a GYES-t kapom, ami 28500, akkor ugye jobb lenne, ha a férjem venné igénybe, hisz neki marad több a jövedelme, mint 65 ezer, tehát akkor ő jobban tudja érvényesíteni? Mivel a férjem cégének könyvelőjében nem bízunk meg teljesen, lehet azt csinálni, hogy amíg TGYÁS-m és GYED-em van, addig én veszem igénybe a családi adókedvezményt, és ő csak arra az időre, amíg GYES-en vagyok? Vagy erről minden évben nyilatkozni kell, tehát elég ha abban az évben az ő nevére kérjük? Előre is nagyon köszi!
2012. nov. 9. 11:32
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én munkahelyemnél úgy van, hogy minden év elején nyilatkozni kell róla, plusz tgyás/gyed/gyes váltásoknál is. Gyes alatt te nem tudnád igénybe venni.
2012. nov. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!