Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért fontos megjegyezni az...

Miért fontos megjegyezni az első magzatmozgást? Mit lehet megállapítani belőle?

Figyelt kérdés
A védőnő külön kihangsúlyozta, hogy fel kell írni a pontos dátumot.
2009. aug. 25. 22:14
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Úgy hallottam, hogy a szülés időpontja miatt tartották régen fontosnak, de mostanában ezt nekem nem mondta senki, hogy fontos lenne.
2009. aug. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azért mert ezzel is tudják pontosítani a baba korát.
2009. aug. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen régen a szülés időpontját 'számolták ki vele'. Persze ez nem pontos számítás volt hiszen ha jól hallottam azt mondták az első mozgástól számított 4-4 1/2 hónap múlva születik meg a baba. De akkor nekem majdcsak egy hónappal hamarabb kellene hogy érkezzen a pici a kiírt dátum előtt. Akkor pedig én 36 hetes leszek.
2009. aug. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezen már én is gondolkodtam, mert olvastam már itt több helyen. Az én dokim is megkérdezte a múltkor, hogy megmozdult e már, de szerintem csak kíváncsiságból.

Azért lenne furcsa, ha számolnának belőle valamit, mert ahogy szintén itt olvasgattam teljesen eltérőek az első babamozgás-infók. Van olyan, akinek már a 14-15. héten megmozdult és írt olyan is, akinek csak a 20. héten.

Arról nem is beszélve, hogy a második babával hamarabb érzed. A második baba mindig hamarabb születne?

Megkérdeztem Anyumat, ő azt mondta, hogy annak idején nem volt uh., legalább is nem volt ilyen részletes és neki is csak egyszer nézték, és nem tudták a magzat méretéből a korát, így a szülés időpontját megállapítani, így az első magzatmozgást leírták, az nagyjából félidőnek számított.


Ez természetesen a technika korával megváltozott, most már csak informatív értékű. Ez csak találgatás.

Engem is érdekel, hogy most számolnak e belőle valamit.

2009. aug. 26. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ezen az oldalon van egy kis infó a témáról: [link]
2009. aug. 26. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondták, hogy, mikor az első mozgásokat érzed, az kb félidő. Nálam bejött, mert a 19. hétben mozdult meg és a 38.-on született. De gondolom ez nem minden esetben igaz!
2009. aug. 26. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nalam nem jott be, hogy felido. Az elso babamat 17 hetesen ereztem, a 40. heten szuletett tavalyt ev vegen.

Mar varom a masodikat es a 14. hettol mar erzem, ezek szerint neki igencsak koran kellene megszuletnie, de szerintem a 40. het elott vele sem fogok talalkozni itt kint (remelem).

2009. aug. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Valóban a szülés várható időpontja miatt szokták nézni. Nade ez nem egy orvosi tudományon alapuló dolog. Nagyon sokan már 13 hetesen érzik a babájukat, mint én is. Az kb 3 hónap. Ha onnantól számolunk 4-4,5 hónapot, akkor nekem 7, legkésőbb 7,5 hónaposan meg kellett volna szülnöm. Már pedig most nyolc és fél hónapos vagyok.

Lehet, hogy valaki véletlenül pont úgy szül, hogy bejön az a számítás, de az csak véletlen. Azért is nem lehet ezt alapul venni, mert lehet, hogy tévedek, de úgy vettem észre, hogy a pocisabbak talán később érzik a babát. Nyilván ez se törvényszerű. Azt viszont több vékony nőtől hallottam, hogy hamar érezték.

Van, aki 16 hetesen még semmit sem érez, nekem viszont ennyi idősen már nem csak mocorgott, hanem rúgott a babám, amit a párom is látott.

2009. aug. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!