Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Székrekedés ellet mit tudnátok...

Székrekedés ellet mit tudnátok javasolni?

Figyelt kérdés

7 hetes kismami vagyok, de mióta szedem az elevitet és a folsavat székrekedésem van, erőlködnöm kell, de annyira meg nem merek, nehogy vérezzek. (Vagy ez hülyeség?!) Milyen TERMÉSZETes módszert (gyümölcs, tea stb...) tudnátok ellene javasolni, hogy újra könnyíthessek magamon?


Köszönöm előre is!


2008. máj. 29. 16:47
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Esetleg váltsak át más gyógyszerre?
2008. máj. 29. 16:54
 2/11 anonim ***** válasza:
Igyal sok folyadekot lehetoleg egy pohar szazszazalekos narancslet, es minden nap setalj legalabb fel orat.Ez nekem bejott es azota sincs ilyen gondom.Amugy a seta konnyiti a szulest is...dokim szerint
2008. máj. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Reggelire zabpehelyből tejből, pici méz meg pár szem apró gyümölcsből zabkása.

Vagy natúr joghurtba reszelj almát...

vagy lekváros rozsos pirítós tejjel...

Ezek finomak, és reggel mindig beindítják a "nagy dolgokat"

Amúgy meg sok gyümölcs, joghurt, rostos és víz. Kerüld a sima fehér lisztből készült dolgokat, és az élesztőset. A husi adag mellé mindig egyél friss zöld salátát, és párolt zöldséget.


üdv egy 30 hetes kismama, akinek m;g nem volt sy;kreked;se.

2008. máj. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
..még nem volt székrekedése.. bocs
2008. máj. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval, még hozzátenném, hogy inkább többször egyél keveset (napi 5 étkezés, tízóraira és uzsonnára pl.joghurt), és alma. Nekem így nincs gondom, remélem, Nálad is beválik! :-)
2008. máj. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm Mindenkinek!!! Remélem beválik nekem is!


Boldog babavárást!

2008. máj. 29. 17:05
 7/11 anonim ***** válasza:
o és a spenót főzelék is kitünő megoldás!:)
2008. máj. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Szia!Én is hajlamos vagyok a székrekedésre,nekem most a nektarin jött be.Bent van a hűtőmben,és naponta 1-et megeszem.Utána kb. 1 órára megyek a WC-re,sok sikert!
2008. máj. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem váltanom kellett az Elevitről, mert én előtte is székrekedéses voltam, attól meg pláne.

Próbáld ki: 100%-os gyümölcslevek, napi 2-3 liter folyadék, búzakorpa, joghurtok, sárgabarack, szilva befőtt, vagy Tamarinlax lekvár, lekvár éhgyomorra, kamilla tea, rostot ételek, gyümölcsök.

Nekem a 23. hétig volt székrekedésem, és 1 hete javultam, remélem igy marad.

Sok sikert, remélhetőleg neked beválik valami.

2008. máj. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mégegyszer is Mindenkinek!


Boldog babavárást!!!

2008. máj. 29. 21:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!