Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért baj az, ha valaki...

Miért baj az, ha valaki szeretne odafigyelni a súlyára, testére akkor is, amikor babát vár?

Figyelt kérdés

Az elmúlt két hónapban igyekszem válaszolni, ha valaki terhesség alatt végezhető mozgással, táplálkozással kapcsolatban kérdez. Nagyon meglep, hogy a valóban kérdésre válaszoló tanácsaim egy-két felhasználó által szinte mindig le vannak pontozva (nem a százalék miatt zavar, hanem a hozzáállást tartom igazságtalannak).

Teljesen megértem azt, ha valaki egyáltalán nem bánja, hogy akár 20-30 kg-ot hízik, azt is megértem, ha valaki egész életében nem sportol, miután kikerül az iskolai kötelező testnevelés órákról, mások vagyunk, nem kell mindenkinek ugyanúgy élni.

Viszont azt is megértem, ha valaki nem szeretne kétszer annyit hízni, mint amennyit kell (főleg, ha már eleve túlsúllyal indít), illetve ha valaki szeretne valamilyen mozgást végezni akkor is, amikor terhes, mert hozzátartozik a komfortérzetéhez.


Nem drasztikus tanácsokat adok, hanem ahhoz hasonlókat, hogy pl nem kell napi fél kg fehérkenyeret eltüntetni, nem kell cukrozott üdítőket, dobozos gyümölcsleveket inni literszámra, nem kell naponta hatszor teletömni magunkat sajtburgerrel, zsíros kenyérrel és fánkkal, nem kell napi 4000 kcal-nyi ételt bevinni, tehát kettő helyett enni.

Hanem leírom, hogy én például sok zöldséget, gyümölcsöt, fehérjét, húst eszek, belefér a napi étkezésembe a zsíros magyar konyha is és a kenyér is, de nem arra építek, ezek csak kiegészítők az ízük miatt, ha kívánom őket, akkor nem tagadom meg. Nem számolom a kalóriákat, nem éhezek soha, ha éhes vagyok, akkor eszem, de azt, ami ilyen szempontból jó és nem azt, ami felesleges.

Sporttal kapcsolatban leírom, hogy nem most kell elkezdeni testépíteni, súlyzózni, tüdőkiköpő aerobikra járni, lefutni a maratont, vagy megtanulni síelni, de van már rengeteg otthon is végezhető kismama torna, vagy nyilvános torna babaváróknak, a has feszülése, terhelése nélkül lehet végezni combra, fenékre, csípőre, hátizomra gyakorlatokat, én is ezt csinálom, illetve a séta szinte mindenki erőnlétének megfelelő, olcsó is és még hasznos is, mert én 3-4 km-es távon belül mindenhova sétálva megyek, ha van időm, max korábban indulok el otthonról, de így nem költök sem benzinre, sem buszjegyre.

(És nem veszélyeztetett, pihenésre fogott terheseknek írok ilyeneket.)


Ezeket a tanácsokat tartja valaki rossznak, persze komment sohasem érkezik rá, hogy mi ebben az egészségtelen, baba-mama veszélyeztető, ő hogyan csinálná, stb.


Szerintetek is "veszélyes" dolgok ezek? Megvetendőek?

Vagy néhány pontozóból csak a rosszindulat beszél?

Esetleg a tudatlanság, mert náluk a tudatos táplálkozás egyből önsanyargató diétát és fogyókúrát jelent, a testmozgás pedig magzatelhajtó tevékenységként él a fejükben?


(És most nagyon örülnék, ha írnának olyanok is, akik nem értenek velem egyet és ehhez hasonló válaszokat lepontoznak, hogy legalább most az egyszer kifejthessék a véleményüket és esetleg megértsem.)

Bocsi, hogy hosszú voltam.


2009. aug. 22. 07:58
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

Én teljes mértékben egyet értek veled!!! Hasonlóképpen próbálom megélni ezt a gyönyörű időszakot. Talán az első hetekben nekem is adtál tanácsot:)... egy pár napra elbizonytalanodtam magambam az első időszakban... nem ártok e a babámnak ha nem vacsorázok 6 után semmit?! ezt kérdeztem... mára egyensúlyba jöttem magammal. mértékletességre és változatosságra törekszem. reggel eszek amit megkívánok, délben már próbálom kerülni a lisztet, cukrot, stb..., vacsorára pedig csak zöldéség/gyümölcs, joghurt, hamlett. tízórai, uzsonna, szintén gyümölcs. próbálok mindennap sétálni és jövőhéttől úszni. ha megkívánok egy deci vörösbort, vagy egy fél kávét, hát megiszom... persze nem mindennap, csak alkalmanként. ha ilyen szemlélet mellett hízom, akkor annak úgy kell lennie, nem avatkozom bele a természet rendjébe. majd tavasztól gatyába rázom magam, most a baba a legfontosabb. ÉS NEKI EGYÉRTELMŰEN KELL HOGY ÉN JÓL ÉREZZEM MAGAM.


Engem egyébként azért pontoztak le, mert azt írtam hogy szerintem mértékkel még a szoli sem káros... első időszakban 4-6percre (mielőtt átmelegednél és vérbőséget okozna), egy héten maximum 1x. Lehet hogy egy bőrgyógyász volt, de akkor viszont írhatott volna véleményt is, hátha tanulok... üdv. boldog babavárást.

2009. aug. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen igazad van, és amit tanácsnak írsz, azt a védőnő vagy a doki is elmondja. És ezt nem terhesen is így kéne csinálni, mert ezért sok az elhízott ember és a cukorbeteg (és most nem a terhességi cukorra gondolok!). Ez csupán az egészséges életmód, amit írsz, semmi csoda nincs benne. Terhesség alatt meg még inkább arra kell törekedni hogy az ember egészségesen éljen. A mozgás egy olyan dolog, hogy a védőnő mindig kérdezi hogy szoktam-e sétálni...persze most már annyira nem mert sokat keményedek, de akinek problémamentes a terhessége, igenis kell a mozgás.

Sokan azt hiszik hogy mivel terhesek így most habzsolhatnak össze-vissza mindent amit meglátnak, pedig pont hogy rosszat tesznek ezzel magunknak és a babának. (TISZTELET A KIVÉTELNEK!!) És nem az esztétikai részére gondolok, hanem arra hogy egy +30 kiló a kismama szervezetét is megterheli, a szívet, ereket...stb. Persze amiatt én sem aggódok hogy nem tudnám lefogyni, mert az a legkevesebb dolog, itt az egészség a lényeg.

De az egészséges életmód nem zárja ki hogy ne együnk csokit vagy fagyit vagy néha sajtburgert, itt a mértéken van a hangsúly.

Én nem pontoználak le, sőt, inkább fel, ha ilyen tanácsot adnál.

Sajna sokan erre az oldalra azért jönnek hogy lepontozgassanak mások hasznos válaszait, vagy csak úgy, vagy mert nem egyezik a vélemény, már amikor a kérdező a véleményünkre tapasztalatunkra kíváncsi...na mindegy.

Ne törődj azzal ha lepontoznak. :) Én biztos nem foglak :)

Minden jót kívánok!

Ani

2009. aug. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Sajnos én is csak olyan vagyok, aki egyetért veled. :)

Terhesség előtt is és alatt is oda lehet figyelni, semmi rosszat nem írtál. Megértelek, engem is lepontoznak és sose tudom meg, miért. Gyanítom, nem is fogom, -rosszindulat, tudatlanság, mindegy.

De!: meglepődnél, milyen kevesen mozognak a terhesség előtt is. Nyílván érthetetlen számukra, hogy valakinek igénye lehet rá. Nem bántásból írom, csak nem vagyunk egyformák. Én megértem, nem kötelező, egnem úgy neveltek, hogy mindig sportoltam valamit, de nem mindenki engedheti meg magának sajnos. Nekem egy idő után hiányzik a mozgás, de aki nem szokot sportolni, nem értheti, miért olyan fontos ez. Sokféleképp élünk, nagyon különbözőek vagyunk. Engem csak az bánt, ha elítélik a különbözőséget. Engem pl. nem zavar, ha nem mozog v.ki, vagy nem azt eszi, amit én.

Leírom amit gondolok, lepontoznak és kész...:)

2009. aug. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!Én is maximálisan egyetértek Veled! Engem mindenki azzal szekál, hogy mozogni szeretnék. Mielőtt terhes lettem, naponta futottam 5-6-7 km-t. Nekem nagyon fontos a mozgás, én így érzem magam jól, főleg hogy a táplálkozásom nem éppen az igazi, mivel a húst nem szeretem, és nagyon a zöldséget sem. Tehát salátát egyszerűen nem vagyok hajlandó enni, pedig megpróbáltam. Szendvicsbe mondjuk szeretem az uborkát, paprikát, és néha párolt zöldséget is eszek, de kb. ennyi. Tehát igazából a mozgás az amivel eddig kordába tartottam a testemet, bár így sem voltam soha vékony. (176 cm/69-70 kg)Most az orvosom azt mondta, hogy úszhatok nyugodtan a terhességem végéig, nyilván ha nincs semmi probléma közben. Úszok is, és imádom, és reggelente általában minden nap megcsinálom a Rubint Réka kismama tornáját. Abszolut jól érzem magam, nem fáradok el. Viszont mindenki szörnyülködik, hogy hogy merek egyáltalán úszni, mert mennyi fertőzést fogok elkapni stb. Nyilván nem vagyok idióta, a legfontosabb a baba, és ha mondjuk hajlamos lennék a fertőzésekre, biztosan nem mennék, de nekem soha nem voltak ilyen fertőzéseim, úgyhogy nem nagyon foglalkozom ezekkel a dolgokkal. Úgy érzem, mintha még mindig 100 évvel ezelőtt lennénk, hogy egy kismama mást sem csinálhat, csak üldögélhet a szobába, kötöget, varrogat, vagy felpolcolt lábbakkal fekszik egész nap, és egyfolytába hordják a kaját neki, mert most mennyire kell.

Jó lenne már, ha egy kicsit megváltozna ez a szemlélet.

Nagyon jól gondolkozol ne aggódj, akinek nem tetszik, nyugodtan hízhat 20-30 kg-ot, és utána meg írjon erre az oldalra, és tegye fel a kérdést, hogy hogyan tudná leadni! :) Jó egészséget!

2009. aug. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Eggyet értek veled, én most vagyok harmadszorra terhes, és tök jó formában vagyok, de teszek is érte, az első terhességnél sokat híztam, és nagy babám is lett 4 kg mmal született, és nagyon nehéz volt, most nem szeretnék a születendő babámból mobidiket csinálni, ezért igaz hogy eszek mindent, de rengeteget mozgok, a másodiknál is odafigyeltem, alig híztam és ő 3400 grammal született, valamivel könnyebben, eddig most 6 kg ot híztam 30 hetes pocis
2009. aug. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia.nincs ezzel semmi baj.Ezt az oldalt nem csak anyukák,kismamák olvassák,hanem kamaszok is.A hozzászólásokból simán kitűni néha,hogy bizony ez nem egy felnőtt(nekem is van egy kamasz fiam).Ezért én nem is nézem a pontozásokat.Meg kéne szüntetni mert nem sok értelme van.Ne aggódj e miatt.Viszont nem vagyunk egyformák,kinek ez tetszik kinek az,ki igy él ki ugy.Csak azt kéne megtanulni,hogy ez eggyátalán nem baj,és el kéne fogadni hogy máshogy is lehet jó.7 hós anyuka.
2009. aug. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért pontoznak le, mert most valahogy az a "menő" szöveg, hogy a baba növekedése miatt hizunk, a szoptatás miatt hizunk, mindez a baba érdekében, és anyuka majd foglalkozhat magával, ha már nem szoptat, és lesz rá ideje. Szóval ez egy ördögi kör, nagy adag önáltatással, amiért valakinek nincs ereje tudatosan táplálkozni és rendszeresen mozogni, szerintem. Nekem sem volt, mégsem lenézem, hanem nagyon is becsülöm azokat a kismamákat, akik értelmesen esznek, és mozognak is esetleg, én úgy tántorogtam a 9-ből 7 hónapot, hogy max aludni volt erőm. Sajnos manapság még mindig az a "normális" bizonyos körökben, nem tudom, hogy ez felvilágosultság kérdése-e, hogy egyél csak, amennyit birsz, nem baj a 25-30 kg felesleg, és nem gondolnak rá, hogy a baba nem a mennyiségből, hanem a minőségből veszi ki a számára fontos anyagokat, illetve a saját testüket rettentően megterhelik ekkora hizással. Én "csak" 16 kg-t hiztam, de igy is szörnyű volt a szervezetemnek cipelni. Úgyhogy összességében teljesen egyetértek veled.
2009. aug. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem hülyeség ez a nagy felhajtás a sok hízás körül. Nekem a doki anno megmondta, hogy 6-8 kg. hízhatok, pedig 160/60 kg voltam. Szerintem ez okés, akárhogy is számoljuk, ha a baba kb. 4 kg, a víz még max fél kiló, esetleg a méhlepény még vagy 1 kg, akkor is bőven hat kilónál tartasz, és hatalmas babád van. (megjegyzem, nem vagyok tisztában, hoy mi mekkora súlyú, ez csak az én elképzelésem) Más a helyzet, ha vizesedsz, akkor az is tesz rá pár kilót. Legyél akkor is max. 9 kg. Azon felül szerintem kóros a hízás.


A dokim már csak legyint rám, mert én a 17. hétig 2,5 kg. fogytam, pedig 5* eszek egy nap. Nem is csinál gondot a súlycsökkenésemből, amíg a babával minden ok. Barátnőm 25 kg. hízott a babával, de be is vallotta, hogy együltő helyében bevágott egy egész tábla csokit, sok volt a magzatvize is, és nem vetette meg az édességeket sem. Buta, aki butaságokat beszél a terhesség alatti hízásról. Hiába vagyunk elsősorban édesanyák, másodsorban nők kell legyünk, akiknek egy férfi mellett kell szépnek lenni.

2009. aug. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Hát, nem gondoltam volna, hogy ennyien egyet értenek velem, de örülök, hogy így alakult.

Tényleg sajnálom, hogy a másik táborba tartozók közül senki sem válaszolt, nem vitatkozni akarok, csak érdekelt volna a véleményük.

Eleinte egyébként én is azt hittem, hogy csak szórakozásból pontozzák le az ilyen válaszaimat, de utána rájöttem, hogy nem, mert csak én és a hasonló tanácsot adók vannak lepontozva.

Például: huszonpár hetes kismama aggódott, hogy túl gyorsan jönnek fel a kilók, mert eleve túlsúllyal kezdett és már több, mint tíz kg volt rajta és a doki is rászólt. Kérdezte, hogy mit tehetne, mit lehet enni, mozogni. Jött tíz válasz, a tízből hét arról szólt, hogy élvezze a kismamaságot, ne aggódjon a súly miatt, ez természetes, szoptatással majd lemegy, egyen, amit megkíván, három válasz volt tippekkel (amiket végülis ő kért, mert segítséget akart, tanácsot és nem nyugtatást). Én írtam a sok gyümi, sok zöldség, kevesebb szénhidrát, nagy séták, esetleg terhestorna, jóga, stb, más is megemlítette a terhestornát. És csak ezek a válaszok voltak 60% környékére lepontozva, a "Ne foglalkozz vele, én is 30 kg-ot híztam és nem érdekelt, hogy pampog az orvos" tartalmúak persze 100%-osan hasznosak voltak.

Megértem, hogy valakit nem érdekel, de ezt a kérdezőt speciel épp érdekelte, ezért kért tanácsot, szerintem.

De sok hasonló volt még.


Egyébként én is ismerem az érem mindkét oldalát. Az első babámmal 25 kg-ot szedtem fel, azt is szinte csak a 30. hétig, utána semmit. Akkor ettem, amit kívántam, akkor amikor kívántam és agyon kíméltem magam. Nekem ne mondja senki, hogy az úgy volt jó és egészséges!

Az utolsó tíz hétben már csak azért nem híztam, mert akkorra készült ki a gyomrom, elkezdtek fájni az ízületeim, a térdem, a derekam, a hátam és akkora fejem volt, mint egy lufi. Nem sok olyan terhes képem van, amit örömmel nézek vissza. Az elsőn lakunk, szó szerint fulladtam, mire felértem a lakásba, ettől nagyon megijedtem és leálltam az evéssel (meg a gyomrom állandóan görcsölt már és iszonyatos szorulásom volt, aranyerem, már enni sem mertem).

Korábban kellett volna észbe kapnom, nem legyintenem oly sokáig, hogy "terhes vagyok, ez a dolgom".

Persze akkor ráfogtam a hormonokra, kifogásokat kerestem.

Ezt a 2. terességemet össze sem lehet hasonlítani az elsővel. Nagyon jól érzem magam a bőrömben, fitt vagyok, szinte szárnyalok, csak a pocakom nő, egyébként meg semmi más. Minden eredményem tökéletes, úgy érzem, hogy tele vagyok vitaminnal a sok gyümölcsnek, zöldségnek köszönhetően. Egészségesebbnek érzem magam most, mint valaha. Sokkal jobb így.

Arról ne is beszéljünk, hogy most lépek a 15. hétbe, eddig fél kg-mal vagyok több, ami szinte semmi, az első babámmal idáig már 9 kg-ot híztam, ami viszont nagyon-nagyon durva volt, tekintve, hogy a baba most kb 60-70 gramm lehet, biztosan nem több.

2009. aug. 23. 07:46
 10/10 anonim válasza:
Mert a terehs nők azzal leplezik a lustaságukat. Tudom szemétnek hangzik, de manapság már azokat a terhes nőket megvetik akik nem esznek 2 pofára chipset meg pizzát mert "kettő helyett esznek" istenem, mi jó a zsírban cukorban tocsogó kajákban a babának??? Mennyiségi és nem minőségi táplálkozást folytatnak, és ezt a babára kenik....
2010. jún. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!