Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi idős terhesen mehetek...

Mennyi idős terhesen mehetek táppénzre?

Figyelt kérdés
hideg helyen dolgozom és nehezet is kell emelgetnem.
2008. máj. 28. 10:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Amikor úgy érzed, hogy nem bírod. Nincs kötve. Most Te és a Babód vagytok a legfontosabbak. Ha úgy érzed, inkább maradj otthon, az emelgetés nem tesz jót, és a hideg sem. Főleg most, hogy meleg van nagyon, ez az ingadozás biztos nem lesz hasznotokra.

Nálunk ez úgy működik, hogy a háziorvos vesz tp-re a szakorvos javaslata alapján.

2008. máj. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én 11 hetesen mentem el táppénzre, sebészeti osztályról, hamarabb is elmehettem volna a fertőzésveszély és a sok emelgetés miatt, de csak akkorra lett meg a kiskönyvem. (bár nagyon rendes az orvosom, és kiskönyv nélkül is táppénzre vett volna). De sok helyen a kiskönyv feltétel.
2008. máj. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Szia!Én is az egészségügyből mentem tp.-re.Amint megtudtam,hogy terhes vagyok,másnap már nem mentem.A nőgyógyász javasolta.Először szabadságot vettem ki,és mostmár táppénz.A helyedben nem mennék dolgozni,most a baba a legfontosabb!
2008. máj. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
voltam nődokinál hogy a párommal szeretnénk babát és elmontam ezeket ő azt monta egyből táppénz.akkor ha elmegyek szakorvoshoz akár hivatkozhatok is rá hogy ezt javasolta?(a háziorvosnál)
2008. máj. 28. 11:01
 5/7 anonim ***** válasza:
Amikor először mész dokihoz és szólsz hogy hidg a hely és nem bírod, meg ilyesmi, ad javaslatot és azt kell a körzetihez vinni, mehet 1 naposan is ha már tudják, de kb 5 hét én akkor mentem , mert italosztályos vagyok és veszélyeztetett és sok rekesz bor az nehéz... A hideg ilyenkor nem jó!!
2008. máj. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Arra azért figyelj,hogy a munkaviszonyod megmaradjon,tehát ne járjon le táppénz alatt,mert akkor nem kapsz gyedet.tudom nem ez a legfontibb most de hidd el sokat számít.Én a terhességem eleje óta küszködök ezekkel a dolgokkal és most is még rizikós,hogy kapok e pedig betartottam mindent csak változtattak megint a jogszabályokon a tb-nél.Amúgy rögtön az elejétől elmehetsz táppénzre.A munkáltatóddal 12hetes korodik közölni kell mi a szitu,de arra figyelj csak akkor tudsz elemenni ha a kiskönyved már meg van.Addig ne szólj a munkáltatónak sem,mert elbocsájthat.
2008. máj. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
augusztusba lesz 5éve hogy dolgozom akkor kéne végkielégités ezek nem füzetnének.de ez a gyed hasznos örülök hogy írtad legalább tudom.köszönöm!
2008. máj. 28. 13:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!