Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magas magnéziumtartalmú...

Magas magnéziumtartalmú ásványviz fogyasztása nemárt a terhesség végefelé?

Figyelt kérdés
38 hetes kismama vagyok.És 2 hete abbahagytam a Béres magnéziumot.De most olyan ásványvizet fogyasztok amiben 240mg magnézium van,meg rengeteg kalcium stb literenként.Rá van írva hogy napi fogyasztás 1 liter.Most 1 hete isszom az ásványvizet.Hadjam inkább abba,vagy továbbiakban sem okoz gondot ha fogyasztom?Köszönöm a válaszokat.
2008. máj. 27. 22:33
 1/4 anonim ***** válasza:
A 240mg a vizben annyi, mint a Beresben (az 250mg/tabletta) szerintem nem kene azt innod, neh nehez legyen a tagulas!
2008. máj. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A magnézium, ugye ellazítja a simaizmokat. Ezért szedjük a terhesség alatt végig, hogy nehogy egy görcs vetéléhez vezessen. A kalcium, pedig a csontosodáshoz feltétlen szükséges. Illetve, a megnövekedett szükségletet neked is pótolnod kell, ha nem akarod a fogaidat elveszíteni. Mivel a terhesség legvégéhez érkezté, a babád már "készen" van, nem baj ha abbahagyod a plusz bevitelt! Ha most indulnál szülni, tökéletes kisbabát hoznál a világra, nincs értelme késleltetni a dolgot. (az enyém a 37.hétre született, érett egészséges babként) Szerinetm inkább válassz csökkentett ásványianyag tartalmú vizet (nestlének van ilyen talán az aquarel), és hajrá! Jöjjön az a pici amikor csak akar!

Sok sikert és boldog születést nektek!

2008. máj. 28. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A 36. hét után még a napi 50 mg mg fogyasztást is be kell szüntetni.
2008. máj. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,akkor mától abbahagyom.Ez egy gyógyviz 5-6 hetet lehet inni,és csak napi 1 litert.Azért vettem mert sajnos a fogaim sorban mennek el,pedig mosom.De most vettem észre hogy a magnéziumtartalma elég nagy,pont annyi mint a béres magnéziumban.És ezt nem értem meg hogy egy héttel ezelőtt még 1 ujjnyira nyitvavolt a méhszájjam,és most meg teljessen zárt.Köszike a válaszokat.
2008. máj. 28. 14:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!