Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 8 hetes terhes vagyok, a...

8 hetes terhes vagyok, a cégem boltja, ahol dolgozom, bezár. Felmondhat így nekem?

Figyelt kérdés
A cég, ahol dolgozom, (van neki több boltja,én az egyik ilyenbe dolgozom most), bezár. Eladta másnak a boltot, de nem a cége szünik meg,ahova én be vagyok jelentve csak ez a bolt.igy nekem nem mondhat fel, igaz?tudja hogy terhes vagyok.
2008. máj. 27. 19:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Mivel nem a bolthoz, hanem a céghez vagy bejelentve, így a te munkaviszonyod nem szűnik meg. Szerintem kötelessége másik munkát adni a cégnél.
2008. máj. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hasonló dolog volt velem is. Annyi különbséggel, hogy a munkaköröm szünt meg, és nem tudnak másik helyet biztosítani. Utánajárással annyit mondtak nekem, hogy találhat a cég kiskaput a felmondásra. Én kiírattam magam táppénzre, és szülésig azon is maradok. Most kevesebb a pénz, de szülés után mégis tgyás és gyed is jár, ami mégis több mint az alanyi jogon járó gyes.
2008. máj. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha van kiskönyved, akkor nem rughat ki, ha nincs még, akkor sajna azt is megteheti.

Nem köteles alkalmazni attól, hogy a cég nem szűnik meg.

Nekem megszűnt a munkahelyem, én is azért mentem tápra, szerintem is ez a legjobb megoldás ilyenkor.

Gyorsan legyen kiskönyved, és a dokival vetesd magad tápra.

2008. máj. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem a kiskönyv meglététől függ a kismamák védelme, ha az orvos megállapította a terhességet, akkor teljesen mindegy, van-e már kiskönyv kiállítva, vagy nincs. Az én védőnőm pl hetekig szabin volt, a "kolleganője" meg nem állította ki, mondván nem szeretnek egymás terhességébe belenyúlni... Nem a kiskönyv meglététől függ, hogy az ember várandós-e vagy sem.
2008. máj. 28. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!