Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A harmadik trimeszterben...

A harmadik trimeszterben nektek mikor és milyen tünetek jelentkeztek?

Figyelt kérdés
Én most kezdem megint érezni a savasodást, fáj a gyomrom, hányingerem is van és már most nehezen kapok levegőt. A vádlim is be-begörcsöl, pedig szedek magne b6-ot. Most kezdtem a harmadik trimesztert pár hete.
2009. aug. 20. 08:50
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

Szia. 33 hetes vagyok. Kb 3 hete hogy néha nem kapok levegőt, már az alvás sem kényelmes úgy ahogy eddig az volt, mindenem zsibbad, és enyhe menzis érzéseim vannak időnként. Szedek magnéziumot, nem is keveset, mégis néha esténként begörcsöl a vádlim.

Ez már így marad, édes teher :)

Boldog babavárást így a végső hajrában :)

2009. aug. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%

Szia!

Nekem az egész terhesség kellemetlen volt vagyis hogy a 16. héttől kezdve volt rossz. Előtte semmi bajom nem volt, de akkor kezdett el nagyon nőni a hasam és akkor kezdődtek a gondok. A vége volt a legrosszabb. 28. héttől jóslóim voltam, nagyon fájtak a lábaim, dagadtam, a kezem is pufi lett, alig tudtam fogni is. A derék fájás meg a hát fájás ilyenkor már nagyon durva tud lenni. Görcsölt a vádlim is sokszor, égett a gyomrom, szóval én nagyon nem szerettem terhesnek lenni. Nekem óriási hasam volt a kisfiammal, sokan meg is kérdezték, hogy hány baba lesz... nagyon nehéz volt már cipelni, a derekam teljesen kikészült. A fogaim is tönkre mentek a terhesség alatt, hiába a sok vitamin meg kalcium. 32. héten nagyon begörcsöltem, befektettek a kórházba, azt mondták 1 ujjnyira nyitva vagyok ezért szigorú fekvés. Azt hittem ki se húzom a 37. hétig, ennek ellenére a 42. héten született a fiam méghozzá úgy, hogy mikor bementem szülni egyáltalán nem voltam nyitva, még magzat vizet sem tudtak nézni. (nem tudom hogy záródhatott vissza a méhszájam, de érdekes a dolog)2x indították meg zselével a szülést és a vége császár lett mert nem nyíltam. Nekem kellemetlen emlék maradt a terhesség is és a szülés is. Nem hiszem, hogy vállalnék még egy babát, pedig imádom a fiamat.

2009. aug. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! Én is 33 hetes vagyok. Nekem kb a 26. héttől van légszomjam, a lábam a 31. héttől vizesedik, tegnap volt izomláz érzetem, mindenemben. Néha olyan, mintha valamilyét a hüvelyembe dugná, de erősen, mintha karmolna. Meg a mozgásai is karmolósak néha. Mensis fájdalmaim is vannak, szerintem nem túl vészes, szóval ki lehet bírni. Görcsölgetni is szoktam. Az orvosom szerint csak helyezkedik a Picúr, egy szó sem esett arról, hogy nyitva lennék, vagy valami probléma lenne. A magneb6-ot én is szedem, meg a rendszeres gyomorégésre Tisacid-et kell szednem, de nekem nem sokat ér. Nagyon nagy a pocim, nekem is azt hiszik, hogy ikrek, vagy hogy e hónapban már szülök. Nagyon fent van a pocakom, szóval a Bébi, mindent elnyom felül, de nem bánom.:) Én mindentől függetlenül jól érzem magam, nem teherként fogom fel a dolgokat és nem is érzem annak. Hangulat ingadozásaim is vannak, bőven.:S Kicsit nehezen viselik a környezetemben, de tudják, hogy a Pici miatt van és másnapra rendszerint elmúlik a zsörtölődős állapotom.:)

Kislányotok vagy kisfiatok lesz?

Már nagyon izgulok, remélem minden rendben fog menni.

Kellemes és boldog babavárást Kívánok Nektek!:)

2009. aug. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tapasztalatokat! Nekünk kisfiúnk lesz és már nagyon várjuk, hogy megszülessen. A környezetemben sorra születtek a kisbabák az elmúlt 1-2 hónapban, jó lenne már a karomban tartani. Gyomorégésre és savasodára a Rennie-t szedtem, eleinte használt, már nem.
2009. aug. 20. 16:35
 5/5 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én most léptem a 28. hétbe.

Nekem is van ilyen izomláz érzésem a végtagjaimban és néha fájdogál a derekam is.

Hányingerem is visszatért:(

Nem egyszerű feladat, de már nemsokáig tart ez az állapot.

Kitartás nektek is kismamák!

2009. aug. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!