Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » S. O. S Ha másik kerültbe...

S. O. S Ha másik kerültbe megyek nőgyógyászhoz akkor kell fizetni az ellátásért?

Figyelt kérdés
Kőbányára vagyok bejelentve és a 13. kerületbe szeretnék elmenni ha nem térítés köteles így.
2012. dec. 6. 21:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem kell érte fizetned,TB finanszíroz mindent.Ha csak nem magánrendelésre mész természetesen.
2012. dec. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De akkor az nem számít h másik kerületben van az állandó lakcímem? Sima Sztk rendelésre gondolok.
2012. dec. 6. 21:40
 3/10 A kérdező kommentje:
Jah és nem fognak elzavarni h nem ide tartozom?
2012. dec. 6. 21:40
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem,nyugodtan mehetsz.Nem kötelezhetnek fizetésre.

Én pl. másik megyébe jártam a kórházba és a kutyát nem érdekelte hogy hol lakom.

2012. dec. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod csak azért kérdezem mert kőbányán nagyon rossz a rendelési idő és nem tudnék csak szabival menni oda :S
2012. dec. 6. 21:43
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
Fizetni nem kellene, de szerintem fogadni sem fognak, mert nem tartozol a körzetbe, legalábbis nálunk igy van - Kecskemét.
2012. dec. 7. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kőbányán nem csak az a rossz.. Az egész rendszer. Már eleve az hogy a leletkikérésre is időpontot kell kérni. S akihez mennék doki egy hónapban van 2szer. (A női doki) Meg h a laborba is időpontot kell kérnem.. Most ha sürgős egy vérkép akkor nem fogok legalább 2 hetet várni arra h megcsináltassam.. Plusz ugye 1 hét az eredmény. (Én se oda járok kőbányára,hanem kispestre mert itt van az ideglenes lakcimem,s az sztk itt van 2 villamos megállónyira.
2012. dec. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem Bp-re van bejelentve a lakcímem , mégis megvizsgáltak az egyik Bp-i sztk-ban, sőt vissza is hívtak kontrollra és egy forintot sem kellett fizetnem érte, szóval szerintem téged is el kell, hogy lássanak térítésmentesen.
2012. dec. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Elvileg nem kötelesek fogadni!!! Gyakorlatban, hacsak nincsenek teljesen elhavazva, szoktak.
2012. dec. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem kötelesek fogadni, főleg a nőgyógyászaton. Az ottani vizsgálatok drágák, és az sztk csak azokért kap pénzt akik abba a kerületbe vannak bejelentve.

Persze ettől függetlenül, lehet, hogy fogadnak, csak ne lepődj meg, ha nem.

Engem pl úgy sem fogadtak, hogy 2 napom vot hátra az afp-ig, amit ugye meghatározott időpontban kell megcsinálni. Kellett kérnem ideiglenes lakcímet.

2012. dec. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!