Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha nagyon elszámolták a...

Ha nagyon elszámolták a szülés idejét, mit tehetek?

Figyelt kérdés

100%-ban tudom a fogantatás napját, a dokik mégis először a vérzés szerint számoltak, majd átmódosították UH adat alapján.

Szerintük holnap töltöm a 40. hetet, de valójában akkor pont 41 hetes leszek.

Így ha túlhordom, várnak a 43. hétig??


Hiába leszek 41 hetes holnap, még 1 magzatvízvizsgálat sem volt, NST-n sem voltam 3 napja.

Félek, nehogy baja legyen a babának, de mivel saját orvosom nincs, így nincs kihez fordulnom, hiszen NST-n is csak aláírja az orvos a papírt, amit én a folyosón megkapok és kész.


Lehet valahogy "erőszakosan" kérni, hogy márpedig én szeretném, ha legalább magzatvizet néznének, ha már azzal nem foglalkoznak, hogy valójában már rég terminustúllépésben vagyok?


2012. dec. 5. 12:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy jól számolod? Honnan számolsz? Ha tudod a teherbeesés napját, akkor ahhoz hozzáadsz két hetet?

Nem te számolsz rosszul?

Nem kötekedni akarok, csak segíteni, írd meg hogy számolsz.

2012. dec. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, jól számolom, a 17. napon volt peteérés ez biztos.


Ha hozzáadok 2 hetet is az én dátumom jön ki, ha a fogantatás napjához hozzáadok 266 napot, akkor is az jön ki, hogy már a 41. hétben leszek holnaptól.


A doki az 1. UH alapján számolt ahová csak az van írva, hogy 6 hetes, de valójában az 6 hét 6 nap volt.

Félek, hogy baj lesz, ilyenkor már legalább 2 amnioszkópiának kellett volna lennie ha jól tudom.

2012. dec. 5. 13:16
 3/6 anonim ***** válasza:

A terhesség első felében nagyon egyformán fejlődnek az embriók. Tehát ha mondjuk az első, vagy max a 12. heti ultrahang alapján számolták ki a terminust, akkor nagyon kicsi a valószínűsége, hogy az ne legyen pontos.


A 43. hétig nem igazán szoktak várni, az összes túlhordó ismerősömnek megindították a szülést a 41. héten.


Ha te holnap betöltöd a 40. hetet, akkor onnantól néznek magzatvizet is, és 2 naponta kell ctg-re is járni.

2012. dec. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi a fogantatás napja?
2012. dec. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ez a baj, hogy nem néznek magzatvizet.

Első dátum november 26 volt, utána sem néztek, csak 2 naponta NST.

Most átírt a doki december 6-ra, hogy szerinte csak akkor leszek 40 hetes, így már 3 napja nem voltam NST-n sem :(


Amúgy március 7.-én fogant a babánk.

Holnap NST, remélem elcsípek egy dokit, hátha sikerül kiharcolnom valami vizsgálatot, ha más nem, hát kamuzok, hogy görcseim vannak.

2012. dec. 5. 13:32
 6/6 anonim ***** válasza:

Èn túlhordtam a max 10 nappal a babámat de soha sem csináltak magzatvíz vizsgálatot, pedig magán praxisba jártam ahol a vérvételtöl mindent megcsináltak. Telejesen felesleges lett volna háborgatni mindent. Amúgy én is tudtam a fogantatás napját, és 40 napos ciklusaim is voltak de én ebböl nagy ügyet nem csináltam. mivel a ctg szuper volt minden alkalommal így nyugodtan haza mentem és mérgelödtem kicsit hogy már megszülhetnék.

10-ik napra beküldtek szülés indításra és ahogy beértem megindult magától a szülés és 4 óra múlva már a kezembe volt a bébim.

2012. dec. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!