Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi van akkor ha szülés előtt...

Mi van akkor ha szülés előtt szűnik meg a munkahelyem?

Figyelt kérdés

2012. szeptemberétől van munkám, és 2013 március végére vagyok kiírva. Mi van akkor ha mondjuk januárban februárban megszűnik a munkahelyem???

Akkor hogy van a GYED? Meg a TB? Tud erre nekem válaszolni valaki? Köszönöm szépen!


2012. dec. 4. 15:35
 1/3 A kérdező kommentje:
Pontosítok! Ha meg is szűnik január-februárra, akkor is meglesz a 365 biztosított napom. Nem erre vagyok kiváncsi, hanem hogy a szülés napjáig biztosítottnak kell lennem. Ugye? Ha meg véget ér a munka, akkor magam után fizetem a TB-t, az elegendő?
2012. dec. 4. 15:42
 2/3 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy ha a munkaviszony megszűnését követően 42 napon belül szülsz, akkor ugyanúgy jár a tgyás, gyed. (Tgyást már megkezdheted szülés előtt is, max. 28 nappal előtte, és akkor biztosított is vagy, mert tgyás és gyed is biztosítási jogviszonynak számít.) Köztes időszakra esetleg kiírhatnak táppénzre.
2012. dec. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az, hogy fizeted a tb-t magad után az nem elegendő, ilyen szempontból nem számít biztosítási időnek. Ha megszűnik a munkahelyed, utána menj álláskeresésire, és akkor jogosult leszel az ellátásokra
2012. dec. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!