Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A védőnőnek van titoktartási...

A védőnőnek van titoktartási kötelezettsége?

Figyelt kérdés
Ugyanis én most tudtam meg, hogy miután először voltam nála (kb.7 hetesen), ő már elújságolta a kisvárosban, ahol lakom. Igaz, hogy külön nem kértem arra, hogy ne beszéljen erről, azonban úgy gondoltam, ez kötelessége. Mi a 12. hétig csak a szűk családnak mondtuk el a babát. A következő alkalommal számonkérem tőle! Mit gondoltok? 16 hetes kismama
2008. máj. 27. 09:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, van-e kifejezett titoktartasi kotelezettsege, de mint eu-ben dolgozo szemely, jo esely van ra.

De ha nincs is, etikabol megbukott.

2008. máj. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Minden eü dolgozót köt a titoktartás. Mellesleg ronda és etikátlan dolog pletykálni. Gondolom védőnőt nem tudsz váltani. Mindenképpen kérd számon rajta, és közöld , h ezentúl semmit nem osztasz meg vele, ha van kérdésed inkább fordulj a nőgyógyászodhoz, vagy a gyermekorvoshoz. Nálam az volt a helyzet, h elköltöztünk, és egy másik védőnő az illetékes már a városnak azon a részén, de ha van valami bajom én még mindig a régit hívom, semmi gond nincs belőle.
2008. máj. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, van titoktartási kötelezettsége!
2008. máj. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az ilyeneket fel kéne jelenti!
2008. máj. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Minden egészségügyi dolgozónak titoktartási kötelezetsége van. Akkor is, ha te erre nem kéred külön meg. Nyugodtan kérd számon, etikai hibát követet el.

37 hetes kismam eü dolg.

2008. máj. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem egy kisebb településen egész más az emberek hozzáállása ezekhez a dolgokhoz. A védőnő - emberileg is, a szakmájából kifolyólag is - örül minden babának, és ha ezt elújságolta azt nem rosszindulatból, vagy pletykaéhségből tette feltehetőleg! Az ő generációjuk még nem érti ezt a manapság divatos titkolózást! Egyébként legközelebb szerintem kérd meg, ha valamit nem szeretnél kiszivárogtatni, hogy ez maradjon köztetetek!!!
2008. máj. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
43%
szerintem ha elvileg nincs neki,akkor is tarthatná a száját.ehhez senkinek semmi köze.én nem tudom,de felháborit,amit olvasok sok helyen a védönökröl,meg nekem is van tapasztalatom.az enyém az elsö találkánk elött bement a munkahelyemre,(kocsmában dolgoztam a faluban,ahol léakom)és ott akart megkeresni,mivel a házunkat nem találta meg.mindenki tudta,hogy ki ö,délután már ujjongva fogadtak a vendégek,rá 1 hétre pedig kirugott a fönök...ráadásul állandoan idejárkál hozzánk,mintha nekem nem lenne lábam,vagy nem találták volna fel még a telefont,és csak benéz megkérdezni,hogy mikmor is kell mennem hozzá,mert elfelejtette...ráadásul egy darabig nem mondtam el a szöleimnek,csak a párom tudta,hát mikor beállitott hozzánk és megmondta ki ö és miert jött anyám majdnem szivrohamot kapott...félek belegondolni mi lesz,ha megszületik a baba...ennyit a védönökröl...
2008. máj. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!