Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A védőnő elmondhatja másnak a...

A védőnő elmondhatja másnak a terhességemet? Neki nincs titoktartási kötelezettsége?

Figyelt kérdés
Visszahallottam hogy a védőnőm elmondta az ovodában hogy én terhes vagyok,ami azért is gond, mert a szüleim még nem tudják,várunk a 12hétig ami 1,5hét de az ovónő anyukám unokatesója.Mit tegyünk elmondjuk vagy bízzunk???
2009. márc. 2. 13:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igazság szerint nem mondhatna senkinek semmit. Persze, biztos nem rosszindulatból tette, de még sem etikus tőle. Szerintem beszélj az óvónénivel, őszintén, hogy ne szóljon még anyukádéknak...meg kellene értenie.
2009. márc. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia, nekik ugyanúgy titoktartási kötelezettségük van mint a dokiknak. Nekem volt egy problémám amit nem szerettem volna ha az egész védőnői egylettel megtárgyal, ezért felhívtam rá a figyelmet, hogy ezt titkosan kezelje. Erre ő azt mondta hogy ez természetes, mert rájuk is vonatkozik a titoktartás. Szerintem nem szép dolog, hogy bárkinek is beszélt a terhességedről, én beszélnék vele, hogy hogy is gondolnám ezt az egészet. Üdv: 27 hetes kismama
2009. márc. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Én is megkértem hogy senkinek ne mondja el a szüleim miatt, mert volt már egy vetélésem és nem akarom őket újra felzaklatni,ha bekövetkezne.

Az óvónővel meg hiába beszélnék,már biztos hogy szétkürtölte, meg utána sem venné figyelembe,sajnos ő ilyen,épp ezért nem is szeretem.

2009. márc. 2. 13:40
 4/6 anonim ***** válasza:
Külön megkérted a védőnőt, és ő ennek ellenére elmondta? Én a helyedben jól beolvasnék annak a védőnőnek.
2009. márc. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A védőnőt én nagyon lecseszném a helyedben! Azt hiszem, ezért is jó egy nagy városban élni. Ha nem mondod neki, hogy ne mondja el, neki akkor sem lett volna szabad! Ez alól nincs mentség!

Amúgy én a helyedben elmondanám a nagyszülőknek, mert ha nem tudod megakadályozni, hogy az óvónő kotyogjon, akkor előzd meg! Ha bajnak kell történnie, akkor sem azért fog, mert a 12. hét előtt mondtátok el! És ha már amúgy is mindjárt itt van. Jobb ha tőletek tudják! Sok sikert és boldog pocakosodást!

27 hetes kismami

2009. márc. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Pénteken megyek hozzá és azt hiszem megkérdezem hogy- hogy gondolta!

köszi szépen a véleményeket...

2009. márc. 2. 16:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!