Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért vagyok ennyire ideges?...

Miért vagyok ennyire ideges? És miért mindíg a páromon csattan?

Figyelt kérdés
Nagyon sokat idegeskedem amióta terhes vagyok, fel tudnék robbanni minden apróságon, mindenért csattanok, ha már nem úgy néznek rám, sírva fakadok, és nem tetszik semmi. Állandóan kötöszködöm, semmi nem tetszik, és ennek célpontja általában a párom. Ma egy fél órával később jött, mert a kollégái meghívták egy sörre, én már úgy fogadtam, hogy majd szét robbantam, jól össze is vesztünk, szegény el is ment itthonról. Nagyon sajnálom ezt, próbálom visszafogni magam, de nem megy. Mit tehetnék? 14 hetes vagyok.
2008. máj. 26. 15:58
 1/7 anonim válasza:

Én még cak öt hetes vagyok,de már nagyon görcsölök idegileg is.A férjemtől nagyon sok elnézést kellett már kérjek.Úgy gondolom,h a hormonok tombolnak bennünk:)

Légy boldog és nyugis!

2008. máj. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Dolgoznak a hormonok, és a párod van kéznél, akin csattan az ostor.

Szerencsére ez nálam kimaradt :-)

Próbálj meg találni valami hobbit magadnak, ami jól leköti a figyelmedet. (Pl. kezdd el megtervezni a gyerekszobát, nézz utána, mit kell beszerezni, stb.)

Sok boldogságot, és nyugis heteket Nektek :-)

2008. máj. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

13 hetes kismama vagyok, és a tüneteid normálisak. Én is így voltam / vagyok ezzel. Magamra se ismerek. De el fog múlni, nyugi. Ha a párod olvas a terhességről és nem csak a baba a központ hanem ti együtt akkor mindez neki is elfogaható lesz. Persze egy két jó nagy veszekedés után ő is be fogja látni hogy ez most tényleg egy más állapot.



Kitartás lesz ez jobb is, sőt.... :-)

2008. máj. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szió!Sajnos nálam is vannak ilyen gondok,és akikel eddig beszélgetem kismamikkal,mind arra panaszkodik,hogy idegesebb a keleténél.Nálad arról is szóvan,hogy most még jobban ragaszkodsz a párodhoz,és rosszul esett,hogy elmendt sörözni.Én is ilyen vagyok,nagyon ragaszkodom.Próbálj babádra gondolni,és meg nyugizni,tudom nem olyan könnyű.Nagyon nehéz a kispapáknak,nem olyan a párjuk mind eddig volt,de meg láttod,hogy meg fogja érteni!Gratulálok a babához!!19 hetes kismami
2008. máj. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is 14 hetes vagyok, és totál ideg. Flegma vagyok mindenkivel, és ez nagyon bánt. Az a durva, hogy én észre sem vettem magamon, azt gondoltam, hogy az úgy jó, ha én jól "beszólok". Aztán a múlt héten a párom "helyre" tette az agyamat. Nem esett jól, bőgtem egy sort, de aztán visszagondoltam az elmúlt hetekre, és tényleg elég hülyén viselkedtem. Azóta odafigyelek, hogy mit milyen hangsúlyban mondok. Kitartás, előbb gondolkozz, aztán mondd ki a véleményedet. boldog babavárást!!
2008. máj. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem ez tök furi amit írtok,szerencsére nekem pont az ellenkezője volt,tökre olyan lettem mint egy holdkóros és vigyorogtam egész nap.Mindent lazán fogtam fel,meg sztem viszonylag most is.most inkább felhúzom magamat,demindig észre veszem magamon és akkor azt mondom állj,számolok 5ig ,majd átgondolom ez mennyire kihat a babára.Te még nem érzed de hidd el ha nagyobb lesz bizony bele fog keményedni a babád,görcsbe fog rándulni mikor ideges vagy és az nem jó érzés sem fizikailag sem tudatilag neked.Én éreztem párszor,mikor összekapunk valami apróságon és felmegy a pumpa már akkorolyan a pocimm int egy dinnye tökkemény,ilyenkor megdermed a baba.szted ,hogy hat ez ki rá.A tied is ezt csinálja csak még pici,hogy ennyire érezd,de hidd el így van ez.Gondolj ilyenkor rá,ha felmegy az agyad inkább ne mondj semmit víharozz ki a konyhába igyál egy pohár vizet és az segít,mire megiszod rájössz tök feleseleges bántani magadat,a apárodat és a babát.Ezt csak így tudod ezt a helyzetet csillapítani.A hormonok miatt van,de te erősebb vagy és le tudod győzni őket,ezért kell számolni.A párodnak is mondd meg segítsen ebben,toleráljon de ne haggyon mindent,nehogy később rámenyjen a kapcsolatotokra,hogy ő visel el mindent.Kismamák vagyunk ,de ők is érző lények és ezt ne felejtsük el,nem jogosít fel az állapotunk erre a viselkedésre és örülhetsz ha olyan férjed van aki csak elviharzik otthonról.33hetes kismama
2008. máj. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez sajnos normális.Nekem is csak a párommal volt bajom az első 3 hónapban.Közben persze tudtam,hogy nincs igazam,mégis minden olyan érzékenyen érintett tőle.Elötte soha nem hisztiztem,akkor igen.A második trimeszterben szinte semmi nem volt jó amit csinált,de akkor úgy éreztem igazam van.Meg voltam róla győződve.Aztán újabb hormonlöketet kaptam és minden jó volt.Ezt a hormonlöketet hányingeres napok jelezték.A hrmadik trimeszterben meg azt vettem észre,hogy bárki fejét lareapom egy pillanat alatt.Olyan hirtelen felhúzom magam néha és csak mondanám és mondanám a magamét.Persze próbálom magam visszafogni,de nem mindigf megy.Sőt.Hiába tudom,hogy nincs igazam,jólesik kiadni magamból a dühöt.Szerencsére csak ritkán van ilyen,de akkor nagyon.Én előrebocsánatot kértem mindenkitől és szóltam ha ilyen van az nem én vagyok,bocsi.Mindig nagyon nyugis voltam a terhesség elött,ez most megváltozott.Ha nem tudom kiadni az rosszabb,mert akkor csak magamban fortyogok sokáig.Azért vissza kell fogni magunkat és nagyon fontos,hogy belássuk,hülyék vagyunk néha.Akkor nem megy rá a kapcsolat,max egy idő után kinevet a párunk magában,miközben mi kígyót békát "kiabálunk" rá.Ha nem látjuk be a hibánkat,akkor viszont hárpiának tart egy idő után és nem érti mi ez az egész.Így nem veszik fel annyira,mert tudják,hogy nem gondoljuk komolyan,csak a pillanatnyi ideg mondja belőlünk.
2008. máj. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!