Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aspirin protectet szedett...

Aspirin protectet szedett valaki terhessége alatt? Miért szedtétek?

Figyelt kérdés
köszi!
2012. nov. 30. 07:51
 1/10 anonim ***** válasza:

A terhesség első és második harmadában az Aspirin Protect a lehető legalacsonyabb adagban is csak akkor szedhető, ha feltétlenül szükséges.

A terhesség utolsó harmadában az Aspirin Protect szedése ellenjavallt.

Mivel a gyógyszer alkalmankénti szedése esetén az újszülötteknél eddig nem figyeltek meg mellékhatásokat, a szoptatás megszakítása általában nem szükséges. Amennyiben a gyógyszer rendszeres vagy nagyobb (napi 300 mg) adagokban történő alkalmazása szükséges, a szoptatást abba kell hagyn


én nem szedném

2012. nov. 30. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Aspirint TILOS terhesség és szoptatás alatt szedni! Nagyon káros a gyerekekre nézve. Nem véletlen, hogy 12 éves korig egyáltalán nem ajánlják a szedését. Sőt, valamelyik dokumentumfilmben szó volt róla, hogy ha ma akarnák engedélyeztetni az Aspirint, nem engedélyeznék! Inkább valami mást szedj!
2012. nov. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

nekem a dokim irta fel!!!!

, ő azt mondta sokszor szedetnek aspirint terhesekkel...volt nem rég egy vetélésem mivel nem volt szívhang..ill leállt a szíve...9 hetesen...

ez egy véralvadás gátló...gondolom h ne képződjön esetleg vérrög amitől megállhat a szíve....


csak arra lennék kíváncsi hogy van-e itt más is aki szedte ilyen okból kifolyólag...

2012. nov. 30. 08:49
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Lombikkal estem teherbe és a stimulálás első napjától kezdve kellett szednem az Aspirin Protectet, egészen a 6. hétig. Sokan összetévesztik a fájdalomcsillapítóval. De ez, ahogy a Kérdező is írta véralvadásgátló gyógyszer, ami elősegíti a méh jobb vérellátását, így az embrió könnyebben tud megtapadni. Nálam bevált.
2012. nov. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszi a hasznos válaszod !!!!!! :)
2012. nov. 30. 13:01
 6/10 anonim ***** válasza:
meddig szedtétek? nekem a doki azt mondta,hogy a 12.hétig szedjem.
2013. febr. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
24.hétig kell szedni!
2015. máj. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Nekem most irt fel a doki 14 hetesen aSPIRIN protectet toxemia megelozesere,mivel verhigito segiti a veraramlaast a magzat fele. Napi 1x 100mg. egesz harmadik trimeszterig javasolta. Akik szedtetek minden rendben volt, nem okozott semmi problemat?Koszi
2017. febr. 7. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem is a toxemia megelozoesere irta fel az Apirin Protecet. Rizikocsopodtba tartozom.
2020. dec. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező? Segített babásodni?
2023. máj. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!