Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Apasági nyilatkozatot mikor...

Apasági nyilatkozatot mikor kell megcsinálni?

Figyelt kérdés
Hol szerezhető be ez a nyomtatvány?17 hetes kismama
2008. máj. 26. 14:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ahogy a baba megszületett, bármikor. 3 éves korig kell az anyakönyvébe bevezetni az adatokat. Az anyakönyvvezetőnél van mód a nyilatkozatra is.
2008. máj. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
érdemes szülés elött, az orvostól kell a terhességről igazolás, onkormányzattól hajadonsági igazolás, ezekkel és az apával kell az okmány irodába menni.állítólag ingyenes, szülés után már pénzbe kerül.nekem a 30.héten adta oda a doki az igazolást, de még nem csináltattam meg:S
2008. máj. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Engem a védőnő most küldött el. 17 hetes vagyok. Az önkormányzatnál, van a gyámhatósági osztály. Azt mondta oda menjek, hogy a vezeték nevét felvegyék. De a keresztlányomnak a születése után lett átirva a neve, mert a kórházban automatikusan az anya után kapta a vezetéknevét, és nekik utána kellett intézkedni.
2008. máj. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Be kell menni az önkormányzathoz apának és anyának is a szülés előtt pár héttel. A jegyzőhöz kell fordulni.

Az orvos ad igazolást a szülés várható időpontjáról. A jegyzőhöz érdemes telefonon bejelentkezni és megkérdezni tőle, hogy mit vigyél magaddal.

Szülés után úgy tudom 15 000.- Ft-ot kell fizetni. Így ingyenes. De mindenképpen járj utána a lakhelyed szerinti hivatalban.

Sok sikert.

12 hetes kismama

2008. máj. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Engem elküldött a gyámhatóság, hogy majd menjünk vissza amikor betöltöm a 8. hónapot mert csak utána tehetünk apasági nyilatkoztaot.Kicsit kivagyok a rendszerre.Arr fogták, hogy mi lessz ha az apa lelép ezért kell a friss nyilatkozat.A sok hülye, mi lenne az apa akkor is apa marad.
2008. máj. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez teljesen ügyintézőfüggő, egyik barátnőmék már a 20. héten tehettek nyilatkozatot, a másiknál pedig a gyámügyes kötötte az ebet a karóhoz, hogy csak a gyerek megszületése után, és hogy 15000 Ft. Egyszerűbb összeházasodni... :)
2008. máj. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat. Akkor mindenképpen szülés előtt érdemes elintézni?

Mégegyszer köszönöm, és mindenkinek boldog babavárást.

2008. máj. 26. 17:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!