Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az apasági nyilatkozatot...

Az apasági nyilatkozatot muszáj az állandó lakcímen megcsináltatni? Vagy bárhol lehet? Szülés előtt mennyi idővel érdemes megcsinálni?

Figyelt kérdés
2009. jan. 20. 21:16
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Az apasági nyilatkozatot csak az apa állandó lakhelyén lehet ki állítatni!Én is úgy érdeklődtem meg!Ajánlatos a 36.hétre kész lennie!!!

2hós kicsilány anyukája

2009. jan. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%

Szia!nekem az apasági nyilatkozatot az én lakcímemre csináltattam meg.Nem volt helyhez kötve.

1 hós baba nayukája

2009. jan. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, az anya lakcímkártyáján szereplő városban kell felkeresni az anyakönyvvezetőt. Mivel nem veszíti érvényét, ezért bármikor meg tudjátok ejteni a dolgot. Érdemes addig, amíg könnyebben mozogsz. Én a végére hagytam, mert én úgy tudtam, hogy csak 30 napig érvényes, aztán az anyakönyvvezető hölgy világosított fel. Boldog babavárást!

hk

2009. jan. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%

Én úgy tudom, hogy az anya állandó lakhelye szerint illetékes helyre kell bemenni.

Én múlt héten voltam az anyakönyvvezetőnél, ő a következőket mondta:

1. tehettek apaságit az anyakönyvvezetőnél, de akkor kell egy igazolás a nőgyógyásztól, h a baba kb mikor fogant és mikor kell születni (nekem ehhez formanyomtatványt adott, csak ki kell tölteni és lepecsételni)

2. tehettek apaságit a gyámhivatalnál, nekik elég a kiskönyv, de akkor kérned kell a népességnyilvántartóból igazolást, hogy nem vagy férjnél.


nekem azt mondta az ak.vez., hogy ez törvényileg szabályozott, hogy melyik helyen mit kérnek, tehát szerintem az országban mindenhol így kell működnie.


De jobban teszed, ha bemész, és megérdeklődöd személyesen.

Megcsináltatni bármikor lehet, de ne várjatok vele túl sokáig.

2009. jan. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

én 2 napja csináltattam, a következő történt:

bementünk a LAKÓHELY szerinti okmányirodába, de mondta a nő, hogy a KÓRHÁZ KERÜLETÉBEN lévőben is meg lehet csinálni, hisz ott születik a baba, és a négy példányból egy (ha ott csináljuk 2) úgyis oda kerül.

Ha szülés után szeretnéd megcsinálni,akkor a kórház kerületében lévő (nem tudom Budapesten vagy e) okmányirodába kell menned.

a baba pedig majd a te állandó lakcímedre lesz bejelentve.

üdv, 38 hetes

2009. jan. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
55%
Szia. Én sem ott csináltattam meg ahol be vagyok jelentve mert a párom máshol lakik és ott csináltattuk meg. Nincs lakcimhez kötve.
2009. jan. 21. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!