Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukák, ti szedtetek terhes...

Anyukák, ti szedtetek terhes vitamint? Mi a véleményetek rola?

Figyelt kérdés
2012. nov. 28. 14:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Én Elevitet szedtem kb. a 10-dik héttől, a baba négy hónapos koráig. Teljesen jó volt, semmi probléma nem volt a fiamnál sem. Sőt még a férjem húga is szedte, bár nem volt terhes, azt mondta, kevésbé fáradt, és szebb lett a haja meg a körme is. Érdemes szerintem, jó arányban van benne a vas, folsav, B vitaminok, amire szükség van olyankor.
2012. nov. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én szedtem!

A tervezett fogamzás előtt 3 hónappal kezdtem és végig szedtem a terhesség alatt, illetve utána a szoptatás végéig.

Szerintem jó, ha szeded. A baba szempontjából a fogamzás előtti szedésnek van értelme, mert sok fejlődési rendellenesség ezzel kivédhető. Onnantól, hogy megtudja egy kismama, hogy terhes, már a vitaminnal kivédhető rendellenességek kialakultak, így arra már "felesleges" szedni, onnantól a kismama egészsége miatt fontos. A baba mindenképp elvesz, amire szüksége van, de nem mindegy, hogy lestrapáltan megyünk szülni, illetve kezdjük el a szoptatást, vagy feltöltött raktárakkal.


Nekem egyszer sem volt rossz a vérképem terhesség alatt, semmi mást nem kellett szednem a terhesvitaminon kívül.

Ja és nem híztam tőle egy grammot sem.

2012. nov. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Amit a 2. válaszoló írt, azt szó szerint leírhatnám mégegyszer.
2012. nov. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is szedek, Femibion 400-at. Terhesség előtt pár hónappal kezdtem, illetve előtte meg folsavat szedtem.

Én teljesen meg vagyok elégedve vele, a vérképem mindig tökéletes, meg is szokta jegyezni a védőnő. Hányingert sosem okozott, nincs vele semmi gondom, meg vagyok elégedve.


31+5 h kismama

2012. nov. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én terhesség tervezése előtt 3 hónappal Jódot és Folsavat szedtem.

Terhesség tervezése előtt 1 hónappal kezdtem el a Femibiont, amikor megtudtam, hogy sikerült a baba, pár naponta Calcium pezsgőtabit is mellé és majdnem minden nap C-vitamint szopogatok.

Nekem vasat kell a harmadik hónapban mellé szedni, de egyébként minden rendben a vérképemmel.

38 hetes kismami

2012. nov. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!