Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt e valakinek rendszeres...

Lívcsi987 kérdése:

Volt e valakinek rendszeres vérzése a terhesség elején vagy a terhesség folyamán végig? És ha volt milyen következményei voltak? Betegségek előjele esetleg lehet?

Figyelt kérdés
Sziasztok 25 éves 6 hat hetes terhes nő vagyok és 1 hete majdnem hogy minden nap vérzek. Az orvosnak is említettem hogy konkrétan nem barnás folyásom hanem vérzésem van erre csak annyi volt az orvos válasza hogy 12. hétig előfordulhat és hogy ne üljek forró kádba és ne éljek még 6 hétig nemi életet, ezzel csak 1 baj van sem forró kádba nem ültem sem extrém nemi életem nem volt az utóbbi 2 hétben. Voltam ultrahangon 2 napja, szívműködés van és állítólag minden rendben van a magzattal ennek ellenére én mégis kétségbe vagyok esve. Minden nap azzal ébredek és fekszem le hogy ma elvetélek vagy már elvetéltem. Arra lennék kíváncsi hogy volt e valakinek hasonló helyzetben, vagy az ismerősével történt e hasonló? Előre is köszönöm válaszaitokat!

2012. nov. 23. 17:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Először is nyugodj meg.Keress egy jó nevű orvost ahol laksz és menj el magánrendelésre hozzá.A terhesség alatti vérzés soha nem jelent jót.Ezt kár szépíteni.De ha észreveszik,hogy mi a baj még tudják orvosolni.Azt megnézték uh-n, hogy méhen belüli e a terhességed?Mennyit görcsölsz egy nap?Én azt ajánlom mindenképpen keress fel egy jó orvost és mihamarabb menj el hozzá.Sok sikert és jó babavárást!
2012. nov. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia, nekem a második terhességem volt ilyen. 7 hetesen vérezgetni kezdtem, majdnem egy hétig tartott. Az uh-on láttak a petezsák körül egy hematómát. Kétesélyes volt a dolog. Sokat pihentem, szedtem a Magne B6.ot, a vérzés megállt. Veszélyeztetett terhes voltam, de később már nem volt semmi baj, egészséges fiam született. Ja abevérzés nyoma még sokáig látszott az ultrahangon.

Szerintem ne idegeskedj, pihenj sokat, és szerintem is keress egy másik orvost, aki figyelmesebben megvizsgál.

Ne arra gondolj, hogy elvetélsz, a magzatnak van szívhangja, életben van, és most a te nyugalmadra van szüksége, hogy rendeződjön a probléma. Képzeld, én még beszéltem is hozzá azokban a napokban, biztattam, hogy ne hagyjon engem cserben...

Sok sikert és kitartás!

2012. nov. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Igen voltam ultrahangon és nem méhen kívüli a terhességem van szívhang is és meg is hallgattam. Méretre is megfelel a korának. Görcsöm nincs egyáltalán inkább enyhe szúró érzést érzek amikor kicsöppen az a párcsepp vér most már nem csak heti 1x hanem 3-4 napja folyamatosan reggel este délben.
2012. nov. 23. 18:12
 4/8 anonim ***** válasza:
ne gondolj ilyenre, hogy elvetélsz ha uh-on minden rendben van
2012. nov. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én 5 hétig vérezgettem folyamatosan az 5.-11.hétig,3*2 utrogestant használtam,mégsem szűnt meg.Én is mindennap azt hittem,most vége.Majd megőrültem az aggódástól minden uh előtt,de szerencsére a 12.héttől rendben volt minden.Már 2 éves azóta a kisfiam.

Nyugodj meg,az segít most a legtöbbet.

Neked nem írtak fel utrogestant?

2012. nov. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen írtak fel Utrogestan-t napi 4-et, de nekem se múlik el tőle a vérzésem remélem igazad van és minden rendben lesz!
2012. nov. 23. 18:29
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem már a terhességem elején felírta a dokim az utrogestant,mert tavaly volt egy vetélésem!rendesen használtam,de havonta jöttek a vérzések és frászt kaptam hogy most biztos baj van!Minden egyes alkalommal bementünk,megvizsgáltak és jól volt!Azt a mai napig nem tudjuk honnan jött a vérzés de szerencsére nem volt köze a picihez!

Csak azt szeretném ezzel mondani hogy ha a dokid azt mondja ne aggódj,akkor biztos tudja mit beszél!Nem mindig jelez rosszat ha vérzik valaki!


26hkm

2012. nov. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Csak az én esetemet írom le.

3. terhességem, két zökkenő és problémamentes terhességemből van két gyönyörű fiam.

A mostani baba nem tervezett volt, gyógyszer mellett lettem az, 7-8 hetes koromig nem is tudtam, hogy az vagyok, mert rendesen megjött, illetve azt hittem, hogy ez a mesim. Aztán, mikor tesztet csináltam, mert esténként hányinger, meg hasonló tünetek jelentkeztek , pozi lett. Nem akartuk megtartani. Voltam dokinál, megállapította a terhességet, és pulzált a baba szíve.

Mondanom sem kell, nem volt szívem elvetetni.

Aztán rá 1 hétre bevéreztem, de rendesen ömlött belőlem. Hát jól megijesztett a sors. Amikor már beleéltem magam,akkor lesz baj? Vérömlenyem volt.

Gyors kórház, 1 heti szigorú fekvés. Aztán itthon is ezt kellett volna, de sajna egy 6 és egy 3 éves gyerkőc mellett nem lehet. Apával a sextől is el voltam tiltva. 15. hétre szerencsére felszívódott, úgy néz ki, a babának semmi baja nincs, most vagyok 35 hetes. És doki szerint ő is fiúcska.

2012. nov. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!