Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen utazni? Hogy? Merre?...

Terhesen utazni? Hogy? Merre? Mire kell figyelni?

Figyelt kérdés
sziasztok. érdekelne a tapasztalat, vélemény hogy 4honapos terhesen milyen utazásokra lehet menni?(tunézia, egyiptom,párizs) páromat szeretném elvinni még valahové és nem tudom mivel lepjem meg... valamint a repülő mennyire veszélyes terheseknek? köszi

2012. nov. 13. 12:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha a terhesség normális akkor nincs veszély.


èn elsö trimeszterben voltam maldív szigeteken és fürödtem és úsztam órákat a tengerben. a hidroplánon rászkódtam 1 órát, majd még félórát egy dónin.

a terhesség többi részében autóval 1000 km-t is utaztam egyszerre.


4 hónaposan tökéletes az utazás szerintem, mert még kicsi a has, de túl vagytok az elsö 12 héten.


tunéziát nagyon nem ajánlanám, azért ott a fertözés veszély sokkal nagyobb, habár nekem annyira tunézia nem jön be. egyiptom talán ugyan ez a kategória. törökország már egy fokkal jobb. de ha jól érzi párod magadat akkor párizsi út mindenek felett, mert most még bírja, de pl kisgyerekkel sokáig nem lehet városnézésre menni. ha meg lesz a kölyök onnantól inkább tengerpart mint várósnézés.

2012. nov. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Biztositast kotesekor mondd, hogy varandos vagy, lehet dragabb lesz, de jobb bekalkulalni egy akarmilyen eshetoseget. Ha EU-n belul maradtok, akkor europai egeszsegkartya kivaltasa is megeri. (OEP nel erdeklodj, ott intezik)

Az utleveledbe tegyel be egy kis papirt, amire angolul es/vagy a celorszag nyelven ra van irva, hogy terhes vagy, hanyadik hetben jarsz es mi a vercsoportod. (az eddigi leleteid fenymasolatat is erdemes magadnal tartanod).

Nem parabol, hanem elovigyazatossagbol.erdemes ezeket megtenni. + ha tudod hol lesz a szallas, akkor kozeli nagyvaros korhazanak az elerhetoseget es termeszetesen a magyar konzulatus elerhetosegeit is ird ki magadnak utazas elott es tartsd magadnal. (utobbi szerintem amugy is alap barmilyen rovid kulfoldi utnal is).

Egy baratnom 17. hetben volt Londonba utaztak, odakint verezni kezdett (pedig elotte semmi gondja nem volt!), ellattak, de azt mondta nem volt egyszeru es azota mindenkinek ezeket (lasd fontebb) tanacsolja.

2012. dec. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!