Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fogják tudni kezelni a babát...

Fogják tudni kezelni a babát ha. Volt valakinek hasonló túnetei szülés előtt?

Figyelt kérdés
37.hétben járok 28hetesen volt kenet levét,nem volt semmi bacika, és igen sűrűn vannak jóslófájásaim már,de közben hüvelyi viszketésem jelentkzett, nem oly vészes napi 1x rá jön a viszketés.Használtam canesten 3kúppal,de a tünetek maradtak,de ha közben megszületne a baba,nem lesz neki baja vagy azt észre veszik a leletek alapján?időben tudják kezelni? Köszönöm
2012. nov. 9. 22:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg!Semmi baja nem lesz.Erről lehet olvasni hogy a babák nem fertőződnek.Egy vizsgálat van szülés előtt ami ha rossz akkor közvetlenül szülés előtt adnak egy tablettát vagy ilyesmit hogy a baba ne fertőződjön.Csak nem emlékszem a nevére.(Szerencsére nekem sem volt ilyen problémám)
2012. nov. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A 36. héten vesznek kenetet a streptococcus vizsgálathoz is (ha találnak streptococcust, akkor antibiotikummal kb. 1 hét alatt kikezelik, ellenkező esetben szülés közben a baba elkaphatja a bacit szülés közben, ami tüdőgyulladást okozhat nála).

[link]


Nekem ez a vizsgálat 32. héten volt. Ez az egyetlenegy olyan baktérium, ami a méhben fertőzni tud.

2012. nov. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
38. héten vizeletből mutatta ki a doki nekem a bacit, 5 napos kezelés jött és semmi baj nem volt. Kaptam hüvelykúpot és ennyi. Jelezd a dokinak, hogy mi van és ne izgulj, figyelni fognak rá.
2012. nov. 10. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2012. nov. 10. 07:50
 5/6 anonim ***** válasza:

Mi van akkor, ha egyáltalán nem vesznek kenetet a várandósság alatt?


38 hetes múltam, sosem vizsgált meg orvos (őszintén szólva nem is látom, csak az asszisztensét).

Mert én is picit viszketek hetek óta és fura folyásom van, de itt nem foglalkoznak a kismamákkal, csak ha magánorvost fizetsz.

2012. nov. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Pedig ezt a streptococcus vizsgálatot külön megkérdezik a kórházban. Tőlem legalábbis megkérdezték, mikor 29 hetesen először találkoztam a kórházzal. Most 35 újra megkérdezték, h akkor ugye már megtörtént.
2012. nov. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!