Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 35 napos ciklusaim vannak,...

35 napos ciklusaim vannak, pont 2 hete volt PÉ-m. Szerdán kellett volna megjönnie, szerencsére nem jött meg, és van 2 poz. tesztem is. Most akkor 4-5 vagy hány hetes vagyok?

Figyelt kérdés

Viszont most nem tudom, hány hetesnek minősülök.

Ha az utolsó menses időpontját nézzük, akkor 5 hetes múltam.

De csak 2 hete volt PÉm, vagyis még csak 16 napos a kicsi.

A 4 hetes terhességet elfogadhatónak tartom, de az 5-öt valahogy nem.

Hisz nekem nem 28-29 napos ciklusaim voltak, amikor pont félidőben van PÉ.

Dokinál még nem voltam, megvárom a 2 hetes késést.


2008. máj. 23. 16:34
 1/3 anonim ***** válasza:
A terhességet, az utolsó menses első napjától számítjuk, nem a peteéréstől. Ez a bevett szokás, mert a menses egy biztos pont a peteérés meg nem annyira. Bár manapság tényleg pontosan lehet tudni a peteérés napját, de akkor is így számolják ez a hivatalos.
2008. máj. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az orvos biztos,hogy az utolsó menzi első napjától fogja számolni a terheséget.

Nekem is 35 naposak a ciklusaim,de nekem is átlagosan számolták.

Ezen nem kell problémázni legfeljebb egy héttel tovább marad bennt a baba :)

Boldog babavárást kívánok!

2008. máj. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem is 34 napos ciklusaim voltak. Amikor először mentem orvoshoz, akkor még a menstruáció első napjától számolták, de ahogyan teltek a hetek, az UH eredmények alapján módosítottak a szülés időpontján is, hiszen mindig a korának megfelelő méretnél picit kisebbnek találták. Ergo a peteérés is csúszott, nem a 14. nap körül volt, mint a 28 napos ciklusoknál. És mostmár a kiskönyvembe is az "új", későbbre tolt heteket írják be.
2008. máj. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!