Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy van ez a dolog a fahéjjal...

Hogy van ez a dolog a fahéjjal, most káros vagy sem a magzatra nézve?

Figyelt kérdés
2012. nov. 9. 11:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Kis mertekben biztos nem az, vertisztito vernyomascsokkento
2012. nov. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem káros. :) A terhesség utolsó heteiben azonban vigyázni kell vele, mert méhösszehúzódásokat válthat ki. Kis mennyiségben (pl. fahéjas mézeskalács) nyugodtan lehet fogyasztani az egész terhesség alatt, illóanyagként szintén nem okozhat semmi bajt, csak mértéket kell tartani!
2012. nov. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
67%

én nem hiszek az ilyen butaságoknak! szerintem ha van bármi is,ami káros a terhesség alatt,azt mindenhol hangoztatnák az orvosok,védőnők. például az alkohol, a cigaretta és a kávé. igaz a kávé kis mennyiségben nem gond,de tudjuk,hogy az előbbi két dolog szigorúan tilos a kismamáknak. gondolom,ha bármi más is káros lenne,ugyan ilyen nagy hangsúlyt kapna.

például azt is olvastam,hogy nem szabad nyers tojást, nyers húst enni és vagy érintkezni vele, mert betegségeket terjeszt. ez evidens. de ha nem vagy terhes,akkor sem jó ha pl. szalmonellás leszel; akkor is odafigyelsz, hogy kukacos húst nem teszel az asztalra! vagy hogy nem szabad nyújtózkodni,mert a baba nyakára tekeredik a köldökzsinór... nah ez is egy jó nagy butaság. de persze ezer meg egy ilyen tévhit van,amivel ijesztgethetnek. ma például rámkiabált egy nő az utcán,hogy miért biciklizek én terhesen (20 hetes vagyok). mikor 8 hetes voltam elmentem kukoricázni a földekre (a cselekvés kb. annyi,hogy felveszem a kukit a földről,beledobom egy zsákba), erre egy mama megjegyezte,hogy nekem ezt biztosan nem szabad,hisz ő azért veszített el egy babát,mert rosszul lépett le a járdáról. (minden rosszindulatot félretéve,szerintem az a baba akkor is elment volna,ha akkor épp teát iszik, csak akkor ő arra fogná)

és persze azt sem kell elfelejteni,hogy nagy mértékben semmi sem jó a babának. sem a cukor vagy a szénhidrátok, mert a terhességi cukor minden sarkon kacsintgat ránk, vagy a sok tea sem,mert ugye koffein abban is van. de ezt sorolhatnám a végtelenségig. szóval egy fahéjas sütitől, egy jó gyümölcslevestől vagy fahéjas gríztől biztos nem lesz semmi bajunk!

2012. nov. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A fehejban koumarin van ami mergezo igy nem szabad tuladagon

lni pl fahejas nyaloka)kulfoldon aruljak a kulseje csupa fehej por'. Keksz suti nyugodtan fogyaszthatod kis mennyisegben.

2012. nov. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!