Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Megvehetem? A 16 éves fiam...

Megvehetem? A 16 éves fiam vizipipát kért a születésnapjára. Én élből elutasítottam, de utóbb azt hallottam a munkatársaimtól, hogy nem nagy dolog, nekik is van. Akkor most káros, vagy nem?

Figyelt kérdés
2009. okt. 8. 09:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

"A vízipipákról mindig mondják, hogy a füstje nem olyan káros mint a cigarettáé mert nem tartalmaz kátrányt a víz jól megszűri a füstöt..stb. De mi a helyzet a szénmonoxiddal? A vizipipából akár 10x több CO jut a szervezetbe mint a cigarettából.

CO -nak pedig igen súlyos hatásai vannak, mérgezésbe akár bele is lehet halni, hosszú távon pedig nagyban növeli a rákos daganatok és az érrendszeri betegségek kockázatát. Én kb 2 éve vizipipázgatok és párszor már voltak rossz tapasztalataim. A CO mérgezéshez hasonló tüneteket produkáltam már pipázás után: hányinger, erős fejfájás. Amit megfigyeltem, hogy ezek zömmel kis 35-45cm-es pipák szívásánál jelentkeztek."


Erről tanulmányt is készítettek a britek, valóban elképesztően magas a CO bevitel a vízipipa használatával, és mivel a CO százszor jobban kapcsolódik a hemoglobinhoz, mint az oxigén, a mérgezés nagyon valós veszély. Olyan, minta az ember egy hibásan működő széntüzelésű kályha csövét szívná.

2009. okt. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vedd meg, mert úgyis ez a mai divat, majd kinövi. De káros dolog, mégha sokan nem tartják annak, mert a haverjai azt mondták nekik.
2009. okt. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Tévhit hogy a vizipipázás nem annyira káros mint a cigi.Amúgy lehet másra is használni pl füvezésre,attól jobban félteném.
2009. okt. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
vedd meg neki szerintem.. inkább úgy vízipipázzon, hogy te is tudod, és ne a hátad mögött titokban használja valamelyik haverjáét
2009. okt. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Vedd meg mert lehet holnap már egy doboz cigi kell neki.(bárha vizipipa ..akkor lehet bagó is mögötte)
2009. okt. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Hát a vizipipába még pályinkát is lehet tölteni és seperc részegedni
2010. szept. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Semmi se jó. Mindenben van valami ami káros az egészségunkre. Olyan nincs, hogy csak jó dolgokat vigyunk be a szervezetbe. Valamelyik rossz tulajdonságot úgy is ki fogja próbálni, és ha ez a vizipipa, az nem olyan nagy baj.
2014. dec. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Mi 16 évesen pipáztunk, szivaroztunk. Semmi bajunk nem lett tőle.
2015. nov. 8. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Igaz, nem is áztattuk pályinkába, és nem fűből volt, dohányból. Az meg nálunk ugye hiánycikk lett ...
2015. nov. 8. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!