Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha 12+6 hetes vagyok, az azt...

Ha 12+6 hetes vagyok, az azt jelenti, h 10+6 a babám, tehát 10 hete és 6 napja volt a fogantatás? Vagy ez így nem logikus? Remélem, nem kérdeztem butaságot és válaszoltok.

Figyelt kérdés
2009. aug. 13. 06:26
 1/6 anonim ***** válasza:

A terhességet az utolsó mensi első napjától számolják. Elméletileg ha 28 naposak voltak a ciklusaid akkor a fogantatás 2 héttel utána történt, vagyis logikus volna. De a természetben nem mindíg a logikát kell keresni.

Boldog babavárást!

2009. aug. 13. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi.nálam a mensit nem nézték,annyira rendszertelen.ebben az esetben akkor volt a fogantatás,amikor írtam?
2009. aug. 13. 06:54
 3/6 anonim ***** válasza:

Akkor nagyságra mérték és az alapján számolták?

Igen ELVILEG akkor pár nap +- .

2009. aug. 13. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálad a méretek alapján próbálják meg besaccolni a baba korát, valószínűleg minden uh-n pár nappal eltolják előre ill. vissza. Ha rendszertelen a mensid, akkor a peteéréssed id rendszertelen lehetett, tehát a szokásos módszerrel nem érdemes számolnod, nálad az nem fog reális fogantatási időpontot adni!
2009. aug. 13. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
igen,nagyságra mérték.akkor ezek szerint így pontosabban megállapítható a terhességi kor,mintha a mensihez számolnák? Szerintetek akkor miért nem így számolják mindenkinél,hiszen ilyenkor még nagyjából egyformán fejlődnek?bocsi,h ennyit kérdezek,de nem tudom,hol nézhetnék utána.köszi.
2009. aug. 13. 07:50
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinél kétféleképpen számolják, a mensitől is (főleg akinek rendszeres) és az uh leletek alpján , de egy-két miliméter is napokat számíthat, attól függően hogy a vizsgálat alatt összegömbölyödve aludt, vagy nyújtózkodott a baba! De miért van ennek jelentősége? Néhány nap ide-v oda nem számít, nem minden gyerek szeret 40 hétig bent lenni, az csak egy átlag, van aki 38 hétig van bent, van aki 41ig.
2009. aug. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!