Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baj lehet? 26 hetes terhes...

Baj lehet? 26 hetes terhes vagyok.61 kg-mal kezdtem a terhességet. Most 68 kg vagyok. Baj lehet?

Figyelt kérdés
Eleinte nem híztam csak alig, és most kezdtem el hirtelen hízni. Napok óta minden nap fél kg-mal vagyok nehezebb. (tegnap óta csak 30 dkg-mot híztam) Nem gyors ez egy kicsit. Nem eszek sokat és mégis. Félek, hogy valami baj van. kb. egy hete megy így.
2008. máj. 23. 12:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Én 53,5 voltam 6 hetesen most 20 hetesen pedig 59 kiló.Nekem azt mondta az orvos meg a védőnő hogy még nem sok,de én is aggodom kixcsit.
2008. máj. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nincs miért aggódjál én 59 kgval kezdtem és most 65 vgyok 23 hetesen, és az elmult 2 hetben hiztam 2,5 kgt.

Szóval nem egyformán hizunk.

Én sem eszem sokat, sőt egyre kevesebbet a nagy meleg miatt.

2008. máj. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a védőnőt! Nem vizesedsz? 1 hét alatt majdnem 4 kg az sok mindenképp,ha napi fél kilo megy fel rád! Én mit szóljak?12 hetesen 6 kg-ot híztam,pedig nem eszem többet mint rég!61-ről 67-re!
2008. máj. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát ha 26 hét alatt hiztál 7 kg-ot az sztem nem sok, főleg hogy már a második felén túl vagy. Ilyenkor jön a vizesedés, meg már a babádnak is van súlya. Max. 12 kg-ig normális.

De azt mondják elvileg, hogy az első 10 hétig heti 10dkg, utána heti 30 dkg hetente a normális hizási arány. Tehát kiszámolva 5,8 kg-ot kellett volna mára hiznod. Az a 1,2kg plussz, meg ingadozik naponta. Szerintem teljesen normális. De ne a kilókat nézd inkább hanem , hogy egészséges ételeket egyél. Az mindenkettőtöknek jó. Szoptatás alatt úgyis leadod a felesleget, ha nem ész nélkül zabálsz. Ne aggódj, szerintem ez teljesen normális hizás.

2008. máj. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A második válaszoló vagyok, szerintem sem sok, nem kell aggódjunk, mondjuk egy hete nekem dagad a lábam a melegben és vizesedek, ugyhogy nem mind hizás az egész.
2008. máj. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem feltétlen hízol végig ilyen ütemben, sőt biztosan nem. Én 57-tel kezdtem, rögtön az első 2 hóban felszedtem 3 kg, majd a 28. hétig még 4-et, azaz összesen 7-et. A védőnőm és a dokim mondták, hogy jó lenne ha kicsit vigyáznék. Na, vigyáztam is...kevés szénhidrát, semmi édes, alig ettem...aztán mégis felszedtem még 2 kg-t. A 32. héten már 66 kg voltam.

Úgy döntöttem nem foglalkozok vele, eszek mint rég, mondjanak amit akarnak, én úgy tudom 12 kg a terhesség végéig még elfogadható.

Azóta mindent megeszek és az elmúlt 1 hó alatt mindössze fél kg-t híztam, míg a bébim 1 kg-t. Most 36 hetesen 66,5 kg vagyok.

Szóval szerintem mindenki annyit egyen amennyi jól esik.

HA továbbra is naponta fél kg-t hízol, azért kérdezd ki az orvosod véleményét. Lehet a bébid is hirtelen növésnek indult, de az is lehet hogy vizesedsz?!

Minden jót!

2008. máj. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én külföldön várok babát. 55 kilón kezdtem, és most, a 27. héten 62 vagyok. A bába még meg is dícsért, és bíztatott, hogy továbbra is ilyen szépen, mértékletesen gyarapodjam! Szóval, szerintem ahány ország, annyi "szokás", annyi protokoll, hogy mennyi hízást tartanak normálisnak hivatalosan. A barátnőm 22 kilót hízott, és fél évvel a szülés után már a régi súlyánál volt. Ha csoki helyett inkább gyümölcsöt eszünk, nagy baj talán már nem lehet...
2008. máj. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyél nyugodtan,nem befojásolja szerintem.22 hetesen volt rajatam nem egészen 2 kg.26 hetesen má 5 kg.Na persze az nem sok,csak túl hirtelen jött fel.Hirtelen meg is állt.4 hét alatt csak 1.5 kg.A kaja mennyiségével nálam nem függöt össze soha.Néha le is ugrott 1 kiló csak úgy.Közben persze zabáltam.Most 36 hetesen 9 kg-nál járok.Ha vizesedsz,azt meg úgyis észreveszed.
2008. máj. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
én 12 hetsen 42 voltam és most 36 hetesen 62 vagyok.Nem tom h. gáz e !Majd lefogysz ugyis ha akarsz.Nem?
2008. máj. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!