Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Amniocentézissel kapcsolatban...

Amniocentézissel kapcsolatban lenne kérdésem?

Figyelt kérdés

az egyik közeli ismerősöm megcsináltatta. 35 fölött van már az ismerősöm. rá két hétre elment a babája, akkor kb 18 hetes volt. tegnap este utána néztem ennek a vizsgálatnak, és azt írták róla, hogy eléggé veszélyes művelet. én nagyon kiborultam mikor megtudtam, el sem tudom képzelni min mehet most szegénykém keresztül...

a kérdésem az lenne, hogy 35 fölötti kismamák (persze fiatalabbak is) megcsináltatnátok e, ha az orvos ajánlja? tudván, hogy mekkora kockázata van... egyáltalán az orvos elmondja, hogy mekkora a kockázata a beavatkozásnak? én még fiatal vagyok, szóval nálam föl sem merült, hogy csináltassunk amniot... nem igazán értem, hogy ha ekkora a kockázata, akkor miért engedélyezik? jó persze, tudom, hogy ezzel a vizsgálattal lehet a legbiztosabban kimutatni a genetikai betegségeket... csak ez nekem magas, és tényleg teljesen letaglózott, ami történt...

24 hetes kismama

(nem akarok kötekedni, meg semmi ilyesmi szándék nincs bennem, egyszerűen nem érem föl ésszel..)


2012. nov. 7. 10:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a vérvizsgálat szerint jött ki, hogy 1:53-hoz az esélye, hogy beteg lesz. Lehet most sokan elítélnek majd, de ismerem magam annyira, hogy képtelen lettem volna ezzel megbirkózni. Ezért csináltattam meg az amniot. 32 évesen úgy, hogy előtte négy évig próbálkoztam a teherbeeséssel. Szerencsére minden eredmény negatív lett. A beavatkozás után 3 órát kellett a kórházban tölteni és utána azt ajánlotta az orvos, hogy egy napot még maradjak otthon. Egyébként 2-3 hétig fordulhat elő vetélés utána. Ez az orvostól kapott papírokon szerepelt.
2012. nov. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
A 4. vagyok.2 héttel utána is előfordulhat vetélés.Ám én egyvalamit nem értek:ha a beteg babát is megtartotték volna,akkor miért vállalták a vetélés kockázatát is rejtő amniot?!?!Ennek a vizsgálatnak pont az a lényege,hogy ha kiderül,hogy baj van,elvetetik a babát...
2012. nov. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

ezt sajnos én sem értem... szerintem az orvosa ajánlotta neki és ő elfogadta.

akárhogy is volt, biztos vagyok benne, hogy most nagyon nehéz nekik. szeretnék segíteni is, csak rosszul érezném magam, ha odaállítanék elé pocakosan. olyan lenne, mintha kést forgatnék a szívében. legalábbis én így gondolom. :(

2012. nov. 7. 16:25
 14/20 anonim ***** válasza:
Van már gyereke az ismerősödnek?:( biztos nem pocakosokat akar látni ezek után..
2012. nov. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

igen van neki két gyönyörű lánya, és most fiú lett volna :(

ezért nem is keresem most a társaságát...

2012. nov. 7. 18:08
 16/20 anonim ***** válasza:

Borzasztó.... Meg kellett szülnie vagy ilyen korban abortusz van?:(

Kegyetlen.. Beteg volt a baba vagy egészséges? Az kiderült?

2012. nov. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

ilyeneket sajnos nem tudok. igazából tegnap este mondta párom, hogy mi történt. túl sokat nem tudok, csak azt, hogy az amnio miatt történt. meg ugye azt, hogy ha beteg is lett volna szegénykém akkor is megtartják.

ha jól tudom, akkor ilyen korban már meg kell szülni a magzatot.

2012. nov. 7. 19:34
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Én pont 2 hete voltam amnio-n és ha kellene mennék újra...

Betartottam azt az időt amit a doki mondott,pihentem,feküdtem,stb...

De ugy vagyok vele,hogy az ördög nem alszik,betöltöttem a 36.-ot,igy nem kockáztatok.Most izgulás van az eredmény miatt,de remélem ha eddig nem hivtak eztán sem fognak!

Nekem a dokim azt mondta,hogy a vetélési arányt muszáj elmondaniuk,de mint mindne műtétnél itt is vannak kockázatok,ami természetes is,de nagyon ritka.Azt én sem értem,hogy miért csináltattak amniot,ha mindneképpen meg akarták tartani a babát....

2012. nov. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Valoszinu azota ugy gondoljak, h megtartottak volna ha beteg is, de amikor megcsinaltattak a vizgalatot meg nem ugy gondoltak. Nagyon szomoru az egesz. Ugyanez tortent egy ismerosommel a napokban. A felallas is ugyanez.. Mar van ket lanyuk:(
2012. nov. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt amniom, mert viszonylag magas volt a down-kór kockázata (1:350), a picikém fejében találtak egy cisztát a genetikai uh-n, és az egyik szívizma meg volt vastagodva. Azt mondta a genetikus, hogy ezek összességében már nagyobb kockázatot jelentenek, ezért mindenképpen javasolja. Naná, hogy bevállaltam! 3 napig utána itthon pihentem, a kórházban viszont nem kellett ottmaradnom.

Nekem egyébként úgy magyarázta ezt a max. 1%-os vetélési kockázatot a genetikus, hogy a saját vetélési kockázatomat növeli meg 1%-kal. Tehát ha a vetélési kockázatom alacsony, mondjuk 2-3%, akkor az amnio ezen emel 1%-ot, tehát még mindig alacsony marad. Ha a saját vetélési kockázatom magas, pl. 70%, ezen emel 1%-ot, az úgyis magas.

Egyszerűsítve: az a baba, amelyik amúgy is nagy eséllyel elmenne, annak sajnos tök mindegy, hogy megcsináltatja anyuka az amniot vagy nem. Amelyik baba meg elég erős, jól van megtapadva, egészséges, stb, az nem fog csak úgy elmenni egy amnio miatt sem.

2012. nov. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!