Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Amniocentézissel kapcsolatban...

Amniocentézissel kapcsolatban lenne kérdésem?

Figyelt kérdés

az egyik közeli ismerősöm megcsináltatta. 35 fölött van már az ismerősöm. rá két hétre elment a babája, akkor kb 18 hetes volt. tegnap este utána néztem ennek a vizsgálatnak, és azt írták róla, hogy eléggé veszélyes művelet. én nagyon kiborultam mikor megtudtam, el sem tudom képzelni min mehet most szegénykém keresztül...

a kérdésem az lenne, hogy 35 fölötti kismamák (persze fiatalabbak is) megcsináltatnátok e, ha az orvos ajánlja? tudván, hogy mekkora kockázata van... egyáltalán az orvos elmondja, hogy mekkora a kockázata a beavatkozásnak? én még fiatal vagyok, szóval nálam föl sem merült, hogy csináltassunk amniot... nem igazán értem, hogy ha ekkora a kockázata, akkor miért engedélyezik? jó persze, tudom, hogy ezzel a vizsgálattal lehet a legbiztosabban kimutatni a genetikai betegségeket... csak ez nekem magas, és tényleg teljesen letaglózott, ami történt...

24 hetes kismama

(nem akarok kötekedni, meg semmi ilyesmi szándék nincs bennem, egyszerűen nem érem föl ésszel..)


2012. nov. 7. 10:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

0,5-1% az esélye, hogy elvetél.

Nekem most csináltatta meg nemrég két ismerősöm is, és egyik sem vetélt el.

AZ egyiknek 20 évesen down-os babája született, minden uh-n azt mondták egészséges lesz a baba, 15 napot élt.

ezért csináltatta meg a köv. babánál.

2012. nov. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ, nem ezt nem olvastam sehol, hogy mekkora a kockázata... de most már ezt is tudom.

egyébként ha jól tudom unokanővérem is megcsináltatta, nekik rendben van minden. ez most jutott csak eszembe.

2012. nov. 7. 10:20
 3/20 anonim ***** válasza:
Nekem aktuális lesz, mivel már a 36. évemet fogom betölteni. De nagyon tartok és félek tőle! Viszont, ha a leleteim, és a genetikai UH-n a doki is azt mondja, lát olyat ami miatt jobb kizárni a kockázatot, inkább megcsináltatom... Mondjuk már most parázok tőle, pedig még csak 8 hetes vagyok.
2012. nov. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2x csinálták már-először 35 éves voltam,pozitív volt az integrált teszt eredménye Down kórra,másodszor idén márciusban(nem amniot,hanem korionboholy biopsziát),mert 39 éves voltam,és egyértelmű volt,hogy bevállalom-és egyik bab se ment el,és kiderült az is,hogy egészségesek.A kockázat 0,5-1%.Én úgy voltam vele,ha a baba meg akar maradni,meg is fog.Nekem a környezetemben senkinek nem ment el a babája.Az is nézőpont kérdése,hogy ez nagy kockázatnak számít-e?Ha egészséges baba megy el,akkor nyilván igen,de ha azt az oldalát nézzük,hogy miket ki lehet vele mutatni(mert nem csak azt a 3 féle genetikai rendellenességet,amire általában nézik,hanem pl. vérzékenységet,anyagcserezavarokat stb.)akkor nem is olyan magas a kockázat.
2012. nov. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem bab,hanem baba...azóta már a pici is megszületett,5 hetes,és makk egészséges,akárcsak a bátyja.
2012. nov. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Szia!


16. heti afp-m határérték alatt lett de 18. heti uh-on minden rendben volt most mégis genetikai tanácsadásra kell mennem ahol elvileg (a védőnőm mondta) fel fogják ajánlani a magzatvíz vételt. Én tiltakozom, a védőnőm mondta hogy rámbízza de inkább ne akarjak kockáztatni.

Sokat olvastam róla és egy dolog tényleg jó benne, hogy mindent meglehet tudni a babáról. (betegség, neme stb...) Én akkor sem kockáztatnék...

19hkm

2012. nov. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy 2 héttel később az amnio miatt ment el az a baba, sőt.... Én megcsináltatnám mindenképp, bármikor. Ismerőseimnek akiknek csinálták, jó tapasztalata van, pont most találkoztam az egyikkel, azt mondta olyan profin csinálják, hogy ő el sem hiszi a kockázatot.
2012. nov. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

közeli ismerősödről van szó? engem nagyon érdekelne, hogy kiderült e hogy beteg a baba és azért "ment el", vagy ők döntöttek e úgy, hogy így nem tartják meg?

esetleg kiderült h minden ok egészséges a baba és valami mégis történt a méhben? nagyon szomorú sajnos. Van kockázata, az én környezetembe még senkinél se történt gond akinél ezt levették.

akiknek rossz eredmény miatt kellett és fiatalabbak is voltak, náluk is kiderült , h minden ok..

2012. nov. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

közeli ismerős, de mostanában nem beszéltem vele. és egy darabig nem is fogok, még friss a dolog nála... egyébként az előzetes vizsgálatok szerint egészséges volt a baba, és szerintem, ha beteg lett volna akkor is megtartják.

a dokik szerint (amennyire én tudom) az amnio miatt ment el neki.

majd beszélgetek vele, ha már kicsit lecsengett a dolog. meg most gondolom a háta közepére nem kívánja a látványomat...

a szívem szakad meg értük...

2012. nov. 7. 12:56
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Amnio után 1-3 napot szoktak esetleg bent tartani a kórházban (inkább csak 1), és max 1 hétig mondják a fekvést. (ismerősöm negyedik napon már dolgozott, én feküdtem voltna parából). 2 hét az nagyon sok, gondold át, bármit okoz is az amnio, az legkésőbb másnap kiderül, ha terheled magad, akkor esetleg lehet hosszab ez az idő, mondjuk 3 nap... De nincs olyan egészséges női szervezet, amiben egy ilyen pici tűszúrás 2 hétig nem gyógyul meg.


Pl a baba köldökcsonkja 10 nap alatt teljesen begyógyul.. Vetélés után van, aki 2 héttel már terhes (ezt nem támogatom).

Császár után 4-5 nappal hazatérnek az anyukák..

Nem értem, miért lenne az amnio az oka. Max a stressz, amit okozott az anyának. :(

2012. nov. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!