Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Légzésfigyelő, bébiőr? Tényleg...

Légzésfigyelő, bébiőr? Tényleg ennyire felesleges lenne?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdés kapcsán olvastam, épp a babakelengye listát próbálom összegyűjteni:

"...minden vackot rá akarnak beszélni az emberre, hogy attól lesz jó szülő, ha mindent megvesz pl. fürdetővödör, légzésfigyelő, bébiőr..."


Ezek tényleg felesleges dolgok lennének? Nálam valahogy alapnak tűnt. Na, nem a vödör... Ti mit gondoltok? Ti vesztek/vettetek?


2012. okt. 30. 14:15
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
64%
Mi egy szobában vagyunk, így nem vettünk sem légzésfigyelőt, sem bébiőrt. Ha kimegyek nyitva hagyom az ajtót, és úgyis hallom ha felkel (2 szobás panel). Fürdetővödör: eddig nem tudtam mi az, de rákerestem a google-ban. Jót röhögtem :D:D Na az tényleg felesleges.
2012. okt. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
73%

Unokatesóm anyukájának 2 hónaposan meghalt a kisbabája, csecsemőhalálban. Annak idején még nem létezett légzésfigyelő. De szerintetek mi volt az első, amit megvettem születendő kisfiunknak? Bizony, a légzésfigyelő. Pont azért, mert a családban már előfordult ilyen tragédia. Én nem akartam megkockáztatni, hogy mi van ha...

És mivel kertes házban lakunk, a kertben szoktam dolgozgatni, míg a gyerek alszik, ezért egyértelmű volt, hogy olyat veszünk, ami bébiőrrel együtt van.

Fürdetővödröt én se vettem. :)

2012. okt. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
55%
Egyébként az egyik válaszolóra reagálva: a cumisüveg-melegítő nagyon nagy szolgálatot tesz ám, főleg akkor, ha a gyerek tápszeres (épp a legutóbb véletlenül itthon hagytuk, és nagyon hiányzott). Mi ugyanis szoktunk menni például szállodába pár napra, a szobában nincs mikró, hogy a túróba csinálnám meg a gyerek tápszerét? De ebbe csak belerakom a vizet, felmelegítem seperc alatt, mehet bele a por, és kész a tápszer (vagy tejital, tök mindegy, ha ilyet még kap a gyerkőc).
2012. okt. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:
100%
A légzésfigyelő soha sem kidobott pénz mégha a baba egészséges akkor sem. Sajnos 1 hónapja a városunkban meghalt egy picilány bőlcsőhalálba (6 hetes volt) . Nem volt légzésfigyelőjük így a bajt se tudták, hogy bekövetkezett ... Amit érzel, hogy szükséges a babád érdekében vedd meg ,jobb az ha van és nyugodtabb is vagy. Semmi se felesleges ami az ő épségét egészséget szolgálja.
2012. okt. 31. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:
A légzésfigyelő abban az esetben kidobott pénz ha nem tudsz elsősegélyt nyújtani az újszülöttnek, pl(újraélesztést). Ha nem tudsz 4 perc alatt akkor semmi értelme nem volt a légzéfigyelőnek.
2014. aug. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!