Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Légzésfigyelő, bébiőr? Tényleg...

Légzésfigyelő, bébiőr? Tényleg ennyire felesleges lenne?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdés kapcsán olvastam, épp a babakelengye listát próbálom összegyűjteni:

"...minden vackot rá akarnak beszélni az emberre, hogy attól lesz jó szülő, ha mindent megvesz pl. fürdetővödör, légzésfigyelő, bébiőr..."


Ezek tényleg felesleges dolgok lennének? Nálam valahogy alapnak tűnt. Na, nem a vödör... Ti mit gondoltok? Ti vesztek/vettetek?


2012. okt. 30. 14:15
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
88%
Ahogy mondod, alap nálunk is. Mi vettünk mindkettőt (vödröt nem:)), szerintem nagyon fontos a légzésfigyelő, illetve ha a babának külön szobája lesz, akkor a bébiőr is. A légzésfigyelő inkább legyen kidobott pénz, mintsem bármi baj történjen.
2012. okt. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
78%

Légzésfigyelőt nem vettünk, pedig két gyerekünk van. Én hiszek a gyerekorovsunknak, ő azt mondta, h rendes időre született babáknál nagyon nagyon kis százalékban jelentkezhet a légzésleállás, ez inkább koraszülött vagy kis-súlyú babákra vonatkozik. DE! Ha ettől jobb vkinek, biztonságban érzi magát, a babát, akkor jobb megvenni, mint aggódni, h "jajj, lélegzik-e?"

A bébiőr meg pl. kétszintes háznál jó, ha fent alszik az emeleten a baba, anya meg lent főz pl. mert ha felkel, egyből lehet "tudni" róla. De ez sem létszükség.

2012. okt. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem helyzetfüggő. Nekünk légzésfigyelőnk lesz, bébiőr nem (kicsi lakás, velünk egy szobában alszik). A fürdetővödörnek örülnék, mert kisebb helyet foglal, mint a kád (ami kis fürdőknél nem hátrány), de a párom hidegrázást kap tőle :D Szerintem vannak sokkal feleslegesebb dolgok is (cumisüveg melegítő, levegőztető zsák stb.)...
2012. okt. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 Golan Trevize ***** válasza:
48%

légzésfigyelő egészséges babánál tök fölösleges.

bébiőr néhány esetben jól jöhet, bár mi kétszintes kertes házban bébiőr nélkül is észrevettük, ha felkeltek a gyerekek. 1,5 szobás lakásban meg főleg.

fürdetővödörről még nem is hallottam.


egyébként tényleg minden fölösleges vackot rá akarnak sózni az emberre.

2012. okt. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

A vödrön nem akadtam fent, tuti nem veszek, hasonlóan érzek, mint a férjed, kitalálom a kád helyét, de nem rakom vödörbe a Manót :)


Érdekes, amit az orvos mond, hogy csak kis %-ban... de, ha nem nulla az a kis százalék, én nem vagyok nyugodt teljesen. Tudom, régen sem volt ilyesmi, és ma is ritkán esik meg, ... de valamiért úgy érzem, engem megnyugtatna, ha lenne. Azt sem akarom viszont, hogy paramami legyek, mikor még meg sem született!

2012. okt. 30. 14:28
 6/25 anonim ***** válasza:
90%

Tényleg van egy csomó felesleges kacat, de a légzésfigyelő nem tartozik közéjük, mert életet menthet.

Mert nem csak a beteg, kis súlyú, koraszülött baba, vagy az, akinek dohányoznak a közelében alhat el örökre, hanem ha kisebb eséllyel is, de bármelyik. Még az sem számít, hogy felnőtt légzésfigyelő nélkül a a nagytesó, meg hogy a családban nem történt eddig ilyen. Néhány ezer forintért megvásárolható a biztonság, és ez a lényeg. Maximum sosem riaszt.

Ellenérv szokott lenni, a gyakran beriaszt. Hát én szívesebben ugrok többször hiába, mint egyszer későn. Ráadásul a riasztásoknak oka van. Vagy a készülék nem működik megfelelően, vagy tényleg voltak kisebb légzésleállások, amikből a baba már a hangra felébredt, vagy újra vette a levegőt.

Olvastam már olyan ellenérvet, hogy mi értelme a riasztásnak, csak annyit ér el vele a szülő, hogy végignézi a baba halálát. Pedig a legtöbb esetben tényleg a hangra beindul a légzés, vagy elég egy enyhébb stimuláció. Persze érdemes a gyerekorvossal megmutattatni az újraélesztés technikáját, és időnként frissíteni a tudást. Ez alap.

A bébiőr kicsit más kérdés. Nagy házban, vagy kertesben nagyon jól jön, egy kis panelben nélkülözhető.

Dea kettő kombinálva nagyon tuti.

2012. okt. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Mi vettunk legzesfigyelot. Ez olyan dolog, hogy az autoban is bekotod a biztonsagi ovet, megha sosem tortent baleseted, akkor is. Inkabb nem sporoltunk ezen, vettunk legzesfigyelot, soha ne csipogjon, legyen feleslegesen, minthogy egyszer ne adj isten baj legyen, es ne tudj segiteni.

Uj angelcaret vettunk, ami biztosit egy ujszulott-csecsemo eletmentesi tanfolyamot. November vegen megyunk ra a ferjemmel, hogyha esetleg becsippan, akkor tudjuk mit kell tenni.

Szerintem ez minden, csak nem felesleges dolog.

De aki nem vesz, azt sem itelem el, mindenkinek a sajat dontese:)

Bebior is funkcional a legzesfigyelon, nekem ez is fontos volt, 2 szintes, nagy hazunk van.

A vodor... Azt kaptunk ajandekba, de nem fogjuk hasznalni, nekem nem tetszik:)

33 hkm

2012. okt. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
70%
Végül is nem felesleges, de ha vesztek légzésfigyelőt, menjetek tanfolyamra is, hogy meg tudjátok tanulni, hogyan kell újra éleszteni egy csecsemőt. Ha te ettől megnyugszol, akkor vegyetek! :)
2012. okt. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
74%

Valóban sok felesleges dolgot árulnak a babákkal kapcsolatban, illetve olyanokat, amik ugyan ok, nem hülyeség, meg nem felesleges, de sokkal egyszerűbb, vagy olcsóbb módokon meg lehet oldani.

A kérdésedben szereplő légzésfigyelő meg bébiőr ugyan nem hülyeség, és nem is felesleges, de mindenkinek magának kell eldönteni, hogy számára mennyire lenne hasznos. A légzésfigyelőnek akkor van értelme, ha tudod mi a teendő akkor, ha megszólal, és nem ok nélkül, hanem mert sajnos tényleg nem lélegzik a baba. Mert mire kiér a mentő, már valószínű, hogy késő. Tehát önmagában az a készülék kevés, és az is igaz, hogy egészséges, időre született babák esetében nagyon kicsi a valószínűsége a légzésleállásnak. A bébiőr meg nagy házakban/lakásokban, meg kertes házakban lehet hasznos. Szóval egy kisebb panellakásban kvázi tényleg felesleges, mert úgy is meghallod, ha sír.

2012. okt. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
49%

Én fontosnak tartottam a légzésfigyelőt, nálunk egy év alatt egyszer szólalt meg, mert lemászott róla a gyerkőc. Kölcsön adtuk a szomszédnak, ahol időre született, három kiló fölötti, egészséges kislány lett az új használója. 3 hetes korában beriasztott, mert nem kapott levegőt. Kiderült, hogy szüléskor magzatvizet nyelt, tüdőgyulladás... Na, én azóta az eset óta istenítem a légzésfigyelő kitalálóját.

Bébiőrünk azért van, mert a gyerekszoba fent van, a mi hálónk lenn.

A fürdetővödör marhaság. Persze, szép meg jó, hogy újszülöttként milyen kicsire összetöpped benne, de nem marad mindig picike. Sőt, rohamos gyorsasággal nőni fog, a kádban tud mozogni, pacsálni, pancsolni, játszani. Lényegében egy rohadt drága felmosóvödör.

A méreg drága pelenkakuka is felesleges volt számomra, egy ezer forintos műanyag szemetes is megtette pelusgyűjtőnek. Van, akinek projektoros, távirányítós, mesemondós zenélő forgó kell a kiságyra.

Igazából egyéni, hogy ki mit tart feleslegesnek, baromságnak, én inkább azon vagyok ledöbbenve, hogy minden, ami előtt ott van, hogy kismama vagy baba, az már jóval drágább.

2012. okt. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!