Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Légzésfigyelő, bébiőr? Tényleg...

Légzésfigyelő, bébiőr? Tényleg ennyire felesleges lenne?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdés kapcsán olvastam, épp a babakelengye listát próbálom összegyűjteni:

"...minden vackot rá akarnak beszélni az emberre, hogy attól lesz jó szülő, ha mindent megvesz pl. fürdetővödör, légzésfigyelő, bébiőr..."


Ezek tényleg felesleges dolgok lennének? Nálam valahogy alapnak tűnt. Na, nem a vödör... Ti mit gondoltok? Ti vesztek/vettetek?


2012. okt. 30. 14:15
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
71%
Első vagyok. A nővérem kisfia nem koraszülött, nem kis súllyal született és nem is dohányzik senki mellette, mégis sajnos többször előfordult, hogy beriasztott, és nem véletlenül vagy hibás beállítástól... És nem feltétlenül kell ilyenkor újraélesztésre gondolni, hiszen egyszerűen felkapod vagy megdörzsölöd az arcát, újra fog levegőt venni. Kicsi rá az esély valóban, de nem 0%.
2012. okt. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 Golan Trevize ***** válasza:
26%

Írónia következik:


Gondolom a légzésfigyelő mellé mindenki tart otthon defibrillátort és adrenalin injekciót is, hiszen mi van, ha nem a légzése, hanem a szíve áll le?


Kalcium injekciót se felejtsük el, ha esetleg rovarcsípéstől allergiás rohama lenne.


Legyen otthon mindig friss vér is, ha megvágná magát.


Röntgenkészülék is kell, hogy amikor beüti fejét az ágyba, lássuk, hogy nem sérült-e.


UH is jó ha van, bármikor kellhet.



És most komolyan hadd kérdezzem meg, ki mennyit szán egy autós gyermekülésre? Mert az itteni kérdések alapján ott szoktak ám lenni a nagy sprórolások? Pedig ha ilyen kacatokat nem vennének meg az anyukák, akkor egy jó és biztonságos gyermekülést lehetne venni...

2012. okt. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
78%
Légzésfigyelőt vettem, mert én felnőtt korom ellenére is gyakran nem veszek levegőt éjszaka egy ideig. Én nem tudom, csak a párom, barátnőim mesélték, hogy ijesztő, ezért a gyereknél nálam ez alap volt. Egyszer volt éles riasztásunk. Szóval mindenképpen megéri. A bébiőr azoknak jó, akik külön szobában alszanak. Ha külön szoba lett volna nekünk is, akkor én is vettem volna. Egyéb ergonómikus, meg csudicsullogó stb. dolgokat én sem vettem meg. Sterlizálót sem sok ezerért, mert a kifőzés ugyanolyan jó, sőt a mellszívóm sem került tizenezrekbe és tökéletesen működött:))
2012. okt. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az utóbbi válasz azonban nem ironikus, hanem sajnos butaság. Sem autósülésen sem légzésfigyelőn nem fogok spórolni. És igen, van itthon calcimusc és gyógyszerek is, és tudom, hogyan kell újraéleszteni egy újszülöttet és csecsemőt is. Orvos nem vagyok, de ami rajtam múlik, megteszek a gyermekem biztonsága érdekében.
2012. okt. 30. 15:02
 15/25 anonim ***** válasza:
84%

Kedves 12-es!

Hát ez nem irónia volt, az biztos!

Tudod, biztosan vannak olyan esetek is, amikor riaszt a figyelő, de bármit tesznek a szülők, nem lehet segíteni a kicsin. Én ugyan ilyenről még nem hallottam, de végülis megeshet. Csakhogy az esetek túlnyomó többségében nincs is szükség beavatkozásra, már a riasztásra megébred a kicsi, vagy elég felvenni, finoman rázogatni. Ha ez kevés, jöhet az újraélesztés, amit viszont kötelező lenne mindenkinek megtanulni. És akkor van esély arra, hogy életben tartható a baba, amíg kiérnek a mentősök. De ha nincs légzésfigyelő, az esély is elveszik, hogy segíthess a saját gyerekeden.

Nem kell ehhez paramaminak lenni, csak józanul kell mérlegelni. Mit veszíthetsz? Néhány ezer forintot. Mit nyerhetsz? A gyereked életét. Nem kell ezen ironizálni, ez nem olyan kérdés.


Volt már ezen az oldalon is olyan anyuka, aki hasonlóan gondolkodott, mint te. Talán még meg lehet találni a kérdését. Arról szól, hogyan lehet túlélni a gyászt. 6 hónaposan vitte el a kislányát a bölcsőhalál.


Én úgy vagyok vele, ha valaki kérdezi, hogy hasznos-e, elmondom, hogy igen, szerintem az. Nem kényszerítem, mert a döntés az övé. De dühöt érzek az olyan emberekkel szemben, akik le akarnak valakit beszélni egy ilyen készülékről. Milyen jogon teszik?


Annyira egyszerű a képlet. Elérhető áron figyelni lehet a gyerek légzését. Miért ne tegyük?

2012. okt. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 Golan Trevize ***** válasza:
19%

Azt azért remélem tudjátok, hogy jól fejlett, egészséges gyermeknél a hirtelen csecsemőhalál szinte kizárólag a következő esetekben történik:

- túlsúlyos a baba

- hason alszik a baba

- túl meleg van

- túl puha az ágy (különösen, ha a felnőttek ágyában alszik...)

2012. okt. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek egyet azzal,hogy defibrillátor is kellene. Az oké,hogy más is történhet, mint légzésleállás, de ha "csak" ennyi történik, akkor bizony jó,hogy riaszt és vagy a hang, vagy anyuka felébreszti a gyereket! És ha utána derülne ki,hogy megfulladt és egy ébresztéssel, enyhe rázással meg lehetett volna előzni?

Egyébként mi anno a férjemmel a kórházban odamentünk a gyerekorvoshoz és kértük,hogy csak nagyjából mutassa már meg,hogy mit kell ilyenkor csinálni. Oké, nem tanfolyam volt, de egy játékbabán 10 perc alatt megmutatta,hogy mit tegyünk,ha nem vesz levegőt! Szerintem, ha más odamegy, annak is elmagyarázza.

Barátnőm fia speciel úgy bealudt, amikor ott voltunk a másik szobában, hogy beriasztott a figyelő. Amikor berohantunk, a pici szabályosan felhorkantott, és utána lélegzett normálisan! Pedig időre született, egészséges baba!

Nekünk bébiőr is van, de mivel viszonylag nagy a ház, kell is, hogy meghalljam, ha fent van. Különösen jól jött újszülött korában, amikor éjjel meghallottam,hogy nyekereg, mentem etetni. Volt, hogy olyan fáradt voltam,hogy a világomról nem tudtam, nem biztos,hogy egyből meghallottam volna, csak ha már üvölt.

Fürdetővödör nincs. Amíg nem tud ülni, nem raktam volna bele, ha meg már tud, akkor bárhol meg lehet fürdetni!

Nálunk pl. sokszor tusol este apával!

2012. okt. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Csak, hogy konkrét számadatokat lássunk, utánanéztem, és azt találtam, hogy: "A csecsemőhalálozás az utóbbi évtizedekben jelentős mértékben csökkent, 2000-ben meghaladta a 9‰-et, 2007-ben már 6‰ alatt volt, ez az EU átlagánál (4,6‰) jelenleg is magasabb."


Valóban nem nagy számok, ezrelékek, de azért szerintem érdekes adatok. És ez persze nem minden esetben jelent légzésleállást, benne van minden, 1 év alatt elhunyt kisgyermek, októl függetlenül. Nem mondhatni, hogy gyakori eset lehet a légzésleállás érett baba esetén, de nem kizárható. Nekem megéri azt a tizenöt-húszezer forintot. Az ember más, ennél sokkal kevésbé fontos dologra is elkölt ennyit élete során, én úgy gondolom belefér, és akkor soha nem kell feltennem magamnak a kérdést, hogy "mi lett volna, ha..." Ha pedig már nagyobb, el is adható a készülék. Remélem, soha nem lesz rá szükség és feleslegesen vesszük meg. Az lenne a legszebb ajándék.


Mindenkinek boldog babavárást kívánok és, hogy soha semmi rosszra ne kelljen gondolnunk!

2012. okt. 30. 16:29
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Unokahúgom nyáron született, időben, teljesen egészséges baba. 1 hónapos kora körül többször sípolt a légzésfigyelő általában éjszaka, egyszer anyukája is észrevette szopi után, hogy másodpercekig nem lélegzik. Azóta szerencsére nem történt meg egyszer sem, már 5 hónapos.

Szóval, szerintem hasznos. (Arról nem beszélve, hogy tesóm babaként visszanyelte a nyelvét éjjel, kész szerencse, hogy időben észrevettük, mert külön szobában aludt, bár tudom, hogy ez ritka.)

2012. okt. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

16-os!

A ritka még mindig nem 0, és ebben a kérdésben pont az a lényeg, hogy ezt a ritkát lehet szinte 0-ra redukálni.

És a ritka addig a pillanatig ritka, amíg nem a te gyerekeddel esik meg.

2012. okt. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!