Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg bajt okozhat a Duphast...

Tényleg bajt okozhat a Duphaston/utrogestan?

Figyelt kérdés
Sajnos valószínű, h a babánk elvesztését progeszteron hiány okozta a 10. héten megállt a szíve, missed ab lett a vége. Valószínű túl későn kezdtem el szedni a duphastont (6. héttől)Most, ahogy keresgéltem neten láttam h van természetes progeszteron is, a womens cream. És ezen az oldalon írták, h ezek a szintetikus progi potlók mint a duphaston, utrogestan nem is jók hanem a természetes az ami igazán pótolja a progeszteront. Szerintetek is igaz?Akkor ha most babás leszek, és már az első pozi teszttől szedem az utrot pl lehet az sem fog használni?

2012. okt. 29. 16:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem a 21. napi vérvételen 0 volt a progeszteronom, a doki sem akarta elhinni (3,5 évig próbálkoztunk sikertelenül).

Félidőtől, vagyis a 14. naptól napi 3*2 DUphastont kellett szednem, de még ez is kevés volt, kaptam hozzá a 6. héten Utrogestan kúpot is.

Van természetes ösztrogén is, ami a szójában van, de ha laborban kimutatható eltérésem lenne, inkább a gyógyszert választanám..........

Egyébként szép várandósság után egészséges fiam született, ezt kívánom neked is!

2012. okt. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, h írtál!Én is inkább jobban bíznék az orvos által felírt gyógyszerben, csak most elbizonytalanodtam, mert olyan hihetően írták le, h mennyire rossz a szintetikus progeszteron :( Nekem még nem volt hormon vérvételem, de tervezzük, csak még csak 6 hete volt a műtét, majd csak decembertől próbálkozunk újra. Én abban szerencsés vagyok, h hamar összejött a terhességem, 2ik (4hetesen spontán elment de az UHn nem volt se petezsák, se semmi, csak a tesztem volt halvány pozi) és 4ik hónapban (10.hét missed ab), de sajna egyik sem maradt meg.
2012. okt. 29. 16:18
 3/5 anonim ***** válasza:

Figyu, az Amway meg a Zepter leírásai is hihetőek.

És aztán vannak, akiknek bejön, vannak, akiknek nem.

Kérj 21. és 3. napi vérvételt is, bár a tüneteidből elég egyértelműnek tűnik, hogy progi probléma.

Pajzsmirigyed, inzulin-szinted rendben?

2012. okt. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én a ciklusom 14. napjától a terhesség 14. hetéig szedtem az utrogestant. Először napi 2 kúpot, a 7. héttől vérzés miatt napi 6-ot szájon át. Semmi baja a gyerekemnek. Lehet, hogy enélkül nem is lenne.
2012. okt. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Bocs, de ez hülyeség. A duphaston és az Utrogestan gyógyszer, alaposan bevizsgálva, kikisérletezve, pontosan meghatározva a progeszterontartalma.

A womens cream mi? Vmi olyan cucc, amiben elvileg progeszteron van, de azt se tudod mennyi, azt se tudod hogy szívódik fel...

2012. okt. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!