Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hagyjam abba a tornát azonnal...

Hagyjam abba a tornát azonnal a mélyen tapadó méhlepény miatt?

Figyelt kérdés

sziasztok! 18 hetes kismama vagyok, eddig semmi gondom nem volt. ma viszont az ultrahangos papíromra azt írták, a lepény a hátsó falon, mélyen tapad. orvoshoz csak a jövő héten megyek, a neten viszont azt olvastam ezzel kapcsolatban, hogy pihenni kell stb.

Szerintetek hagyjam abba a tornát? Emelgetni nekem muszáj, 10 kg-os a 10 hónapos kisfiam...

Vagy ez nem is akkora gond? Mit tanácsoltok? Van erről valakinek infója, tapasztalata?


2009. aug. 10. 18:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nekem is ez volt,én nem hagytam abba az aktív életet-nem is mondta az ulrahangos doki,és 2 héttel később a kórházban feküdtem 10 hétig a lepény vérzése miatt...szerintem azonnal hívd fel a dokidat,majd ő megmondja,mire figyelj...sajna az emelgetés sem tesz vmi jót...
2009. aug. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A tornát mindenképp hagyd abba, a gyerek bőven elég torna neked!

Nekem is 20-39 hét között végig azt mondták, hogy lent van a lepényem, azért véreztem 4X év feküdtem kórházban, de szülés előtt meg teljesen a helyén, fent volt. Hogy hogy tudta több doki is ennyire elnézni, azt nem tudom...

A lényeg, hogy ilyenkor nem szabad erőlködni és minél többet kell(ene) feküdni, hogy a lepényt ne nyomja a baba súlya.

2009. aug. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tornát abbahagyni, gyereket csak minimálisan emelgetni.
2009. aug. 11. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! a tanácsaitokat megfogadom. a dokimmal is beszélek.

szerencsére (le is kopogom) még nem volt vérzés, se görcs, keményedés. a fiamat pedig... hát egyszerűen muszáj emelgetni, tekintve, hogy még pelusos, járástudatlan :) csak az éjjel tízszer kellett kivennem a kiságyból, sírt a foga miatt... remélem, megússzuk gond nélkül. mindenesetre nem tetézem a kockázatokat tornával.

olyan furcsa, mert a fiammal még az utolsó nap is voltam terhes tornán, aktív voltam, kertészkedtem, dolgoztam... de a lényeg az egészséges kistesó!

mindenkinek köszönöm, jó egészséget Nektek!

2009. aug. 11. 08:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!