Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem szabad nyomkodni a...

Miért nem szabad nyomkodni a mellet? Beindíthatja a szülést? Nem ajánlott már a terhesség végén sem?

Figyelt kérdés

40 hetes kismama vagyok,nekem mondjuk alapból is folyik,főleg mikor alszom.Hallottam,hogy abszolút nem szabad piszkálni,de úgy veszem észre,ha kézzel ˝rásegítek˝,másnapra több az előtejem.

Így a végén sem szabad?Miért?


2009. aug. 10. 18:21
 1/4 anonim ***** válasza:
94%
Mért is nyomkodnád??? Nem szabad, a kolosztrum kell a babának. Csak dörzsölgetni max, hogy edződjön a szoptatáshoz.(sebesedés elkerülése véget)
2009. aug. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nos igazad van,jól tudod,hogy nem szabad piszkálni,mert tényleg beindíthatja a szülést.

Szerintem ha csak simogatod,mert mondjuk viszket,akkor nem lehet baj,de eléggé a végén jársz,szóval szerintem nagy baj nem lehet,ha "beindítod" magadnak a szülést.Azért kérdezd meg a védőnődet,hogy ő mit mond???

2009. aug. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A szülés beindulását a mellbimbók ingerlése esetleg gyorsíthatja, olyankor oxy-t termel a szervezeted, de azért az túlzás hogy attól beindulna a szülés. Nyomkodni azért nem szabad,mert nagyon-nagyon értékes előtej "megy kárba". Masszírozd és hideg vizes ruhával borogasd ha nagyon feszül. Ja és kenegesd olajjal, mert ahogy megszületik a babád a duplájára nő (hihetetlen) és könnyen szétrepedhet a bőr! Minden jót
2009. aug. 11. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. aug. 11. 10:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!