Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vörösbor a terhesség alatt?

Vörösbor a terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Egyesek szerint minden alkohol tilos, mások szerint heti pár deci vörösbor szinte kötelező...

De itt olvastam olyat is, akinek az orvosa tanácsolta, hogy minden nap igyon meg két deci bort. Megtette és makk egészséges babája lett.


2012. okt. 26. 18:59
 1/6 anonim ***** válasza:

A "kötelező" azért túlzás, de néha-néha 1-1 pohár vörösbor nem károsítja a babát. De semmiképp nem rendszeresen.

Elhiszem, hogy van olyan, aki iszik és egészséges babát szül, de nincs rá garancia, hogy veled is így lesz.

2012. okt. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Mehet, de csak ahogy jól esik és csak mértékkel. Én ittam, ha nem is naponta, egy kis vörösbort, ha alkalom nyílt rá, vagy megkívántam, de belenyaltam pálinkába, whisky-be, kínai pálinkába is, sőt még sör is szerepelt a listán, szóval a pöttömöm már megízlelt mindenféle földi jót, és mondhatom, olyan egészséges, mint a makk!

Nem rég voltak jóslóim, a dokim azt ajánlotta, hogy gurítsak le egy felest, de én inkább a vörösbor mellett döntöttem, amit ő is jóváhagyott, és elmúlt a görcs, pontosabban enyhült. Szóval mehet! :)


36 hkm

2012. okt. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia

Én még nem vagyok terhes csak vizsgálatokra járunk de nekem is ajánlotta a doki :D. Elősegíti a vérképzést és vasat is tartalmaz. Nekem napi 1 dl mondott. Ettől a mennyiségtől még nem senki alkoholista és még be sem lehet rúgni :D

2012. okt. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Még nincs kilátásban a baba, csak szeretek jóelőre tájékozódni. :)


Egyébként nem messze tőlünk van 2 család, jó nagy család, ha értitek, mire gondolok. A nők egész nap bagóznak, vedelnek, mégis, a kb. 30 gyerekből csak 1(!) lett fogyatékos, a többi makk egészséges... Ezt nem azért mondom, mert én is így akarok majd élni, csak furcsa... Az olyanokra meg aztán nyilván pláne nem figyelnek, hogy mit lehet enni, mit nem és hasonlók.

2012. okt. 26. 19:08
 5/6 anonim ***** válasza:
Az alkohol hatása nemcsak abban merül ki, hogy fogyatékos lesz a gyerek, hanem lehet, hogy nem fejlődik megfelelően, kisebb, mint kellene lennie (még a pocakban), lehet, hogy a méhlepény állapota nem lesz megfelelő, okozhat koraszülést, illetve elképzelhető, hogy amikor iskolás lesz a gyerek, akkor derül ki, hogy nem olyan "okos", mint a többiek, lassabb a gondolkodása, nehezebben tanul stb.
2012. okt. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem értem, miért lett lepontozva a 2. kommentelő... Ha egyszer bizonyítottan minden rendben velük...
2012. okt. 26. 19:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!