Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Búvárkodást terhesen lehet?...

Búvárkodást terhesen lehet? Januárban mennénk külföldre, nem akarnám kihagyni, akkor 6 hónapos leszek.

Figyelt kérdés
2012. okt. 24. 20:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

az utazás simán, de a búvárkodást kihagynám.

nem biztos, hogy jó a babának a nyomásváltozás.

a dokidnak is mond el, de szerintem ő is inkább ellenezni fogja.

2012. okt. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
100%
semmiképpen ne búvárkodjál, szerintem ne is utazz. mérlegelj, mi mennyit ér.
2012. okt. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
54%
Szerinted??
2012. okt. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
63%
Én nem igazán mennék még vízbe sem, csak max térdig vagy combig. Elkapsz egy fertőzést és meg is van a baj, nagyon vigyázni kell. Nem megijesztés képen, de az egyik barátnőm mikor terhes volt elmentek Horvátországba nyaralni, kb 6-7 hónapos lehetett már nagy pocija volt, és ő simán ment fürödni meg minden, elkapott egy kis apró fertőzést ami ráment a babája jobb szemére. Az nem is fejlődött ki, azóta is a kisfiúnak minden nap műszemet raknak be.
2012. okt. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a válasz egyértelmű NEM.

Ez egyike a tisztázatlan kérdéseknek, hiszen nincs olyan etikai bizottság aki engedélyezné a kísérleteket terhes nőkön (tévedés azt hinni hogy embereken nem végeznek kutatásokat dekompressziós betegségekkel kapcsolatba. A US Navy kontrollált körülmények között, önkéntesekkel, több kutatást végzett már dekomressziós betegségekkel kapcsolatban.). De a terhes nőkön végzett kutatások kicsit erősek lettek volna.


Íme egy lehetséges verzió, mi történhet ha valaki terhesen merül:


Minden merülés, bármilyen kis mélységbe történik is, magában hordozza a buborékok kialakulásának veszélyét a test szöveteiben és a vérben. De a legesélyesebbek erre szöveteink közül az idegszövetek, kiemelten a gerincvelő (vagy más néven gerincagy). A felnőtt szervezet azonban rendelkezik egy bizonyos (bár korlátozott mértékben) regenrelálódó képességgel, olyannal amivel a magzat nem. Megtörténhet (ha egy terhes nő merül), hogy ő mindenféle jelek nélkül megússza a dolgot, miközben a magzat nem. Egy szülő soha nem tudná megbocsájtani magának a pici sérülten születne meg, szóval merülni terhesen nem ajánlott. Jobb nyugodtan aludni mint rettegni mi is történhet.


Ugyanez az ajánlás leendő anyukák részére. Ugyan kutatások nem léteznek ezzel kapcsolatban, de feltételezhető a veszély amit a picinek a nitrogén terhelés jelenthet.


Bocsánat kigoogliztam neked:)

2012. okt. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%
meg ha jól tudom akkor a sós vizet is kerülni kell ilyenkor (de lehet butaság)
2012. okt. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
az utat beválahatod simán,de buvárkodást a veszélyek miatt nem sósvizet sem.
2012. okt. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
36%
Egy épeszű embernek nem kéne kutatás ahhoz, hogy ne veszélyeztesse a saját gyerekét. Az is elképeszt, hogy egyáltalán felteszel egy ilyen kérdést...
2012. okt. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Imádom a felháborodott válaszadókat... akik írtak hasznosat, azoknak köszi. A sós vízzel mi a gond?
2012. okt. 24. 21:19
 10/15 anonim ***** válasza:
70%
Eddig úgy tudtam a sós víz sterilebb mint egy medencei, de a merülést a légnyomásváltozás miatt kihagynám. Én mindent kihagytam terhesen és bepótoltam utána, barátnőm simán járt wellnesshétvégékre és bikram jógázott, szaunázott terhesen is.Mindkettőnknek egészséges babája lett. Lehet hogy semmi bajom nem lett volna, de biztosra mentem.
2012. okt. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!