Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg oxigénhiányos lehet a...

Tényleg oxigénhiányos lehet a babám?

Figyelt kérdés

Annyira megijjesztett a védőnő, nem elsőnek. :((( 36 hetes vagyok vizesedek, és a lábam nagyon püffedt 3 napja, alig megy le. Azt mondta hogy a vizesedés a lepénynél is fenn állhat, és emiatt a baba kevesebb oxigént és táplálékot kap, és baj lehet ha nem diétázok, és nem tartom be a folyadékszegénységet. Vagyis nuku leves, és só. Azt mondta heti két nap, csak gyümölcs, és héjába főtt krumpli, persze csak alma, meg kiwi, de ez mind éhesít.. :( Nah meg képoszta karalábé, de ezek meg szelesek....

Segítsetek!!! Nyugtassatok meg, nem élném túl ha miattam lenne beteg a kisbabám.

És attól édeset ehetek??? vagy azt sem, vagy ezt most csak sószegény diéta vagy Diáéta diéta????


2008. máj. 21. 12:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Sajnos nagyon fontos, hogy betartsd a diétát! szigorúan és pontosan! Nem csak a babának lehet baja, de a te egészséged is rá mehet! Ezek valóban a preeklampszia tünetei, de ha "csak" diétát javasolnak és nem kórházba befekvést nyugi, biztosan nincs semmi baj! Ez is olyan mint a terhességi cukorbaj, szigorúan betartott diéta mellett nem okoz gondot, bár a cukor más tészta általában. szóval kitartás, már egy pár hét és a kezedben lesz az egészséges pici babád! Te viszont addig senyvedni fogsz... monjuk káposztán, vagy sótlan paradicsomon. Édeset ehetsz nyugodtan, de mindenben van só és fehérje neked ezt célszerű kerülnöd.
2008. máj. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Először is,a védőnődnek az lenne a dolga,hogy ellásson tanácsokkal,és megnyugtasson még akkor is ha baj van,nem pedig az hogy feleslegesen is felidegesítsen.

Pihenj sokat,só és fűszerszegényen étkezz,normál kaját,ha nincs más gondod,nem kell éhezni ez hülyeség!!!A só megköti a vizet,és ezért javasolt nagyon csökkenteni.Az marhaság,hogy egyes napokon csak gyümölcsöt egyél meg krumplit.A főtt krumplit meg sem tudnám enni,ha nem sózom meg jól.Édeset ehetsz nyugodtan.

Én nem tudom,mostanában mit tanítanak a védőnőknek,de akkora hülyeségeket bírnak mondani,hogy ihaj.

Valamelyik másik kérdés válaszában azt olvastam éppen egy védőnőtől,hogy azt taglalta egy kismamának,mennyivel jobban járna,ha megcsászároznák,mintha simán szülne.

Könyörgöm,hova járt az iskolába???Normális?????


Jó egészséget nektek,üdv

2008. máj. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszolónak. Ne haragudj, de te védőnő vagy? Tudnak hülyeséget mondani persze aláírom, de ha diétát javasol az fontos dolog! NEM VÉLETLENÜL VAN SÓSZEGÉNY DIÉTA!

A kérdezőnek: szerintem bírd ki ezt a pár hetet kérdezd meg a dokidat is mit ajánl

2008. máj. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem kérdezd meg az ORVOSOD véleményét! Én nem hiszem, hogy ebben a kérdésben egy védőnő a megfelelő tanácsadó! Én imádom a védőnőmet, de azért mégis orvost kérdeznék meg erről...
2008. máj. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Már bocs,de nem azt írta,hogy toxémiás lenne,csak hogy vizesedik a lába,és ez sokunkra jellemző a terhesség végén.

Őt pedig szegényt már riogatják itt a az eklamplsiával is.

Ha 36 hetes,akkor elvileg most volt laborvizsgálat,és kimutatta volna,ha valami ilyenről lenne szó.

Mert ennek csak egyik tünete a vizesedés.Hozzájön még a magasvérnyomás,és a fehérje megjelenése a vizeletben.

De ha csak most lenne az,akkor sem valószínű,hogy már súlyos dolgot okozna nála,ha közbelépnének.De nem ezt írta,hogy erről lenne szó.

Nem kell túldramatizálni,feleslegesen ijesztegetni.

Persze legjobb,ha a dokidat kérdezed,és megnéz az a biztos.De a kórházban a toxémiásoknak sem ez az étrend amit itt leírt,hogy a védőnője javasolt.Ebből a só és fűszerszegény igaz.

2008. máj. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!