Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tudnátok tanácsot adni, vagy...

Tudnátok tanácsot adni, vagy segíteni?

Figyelt kérdés

21 hetes terhes vagyok, munkanélküli. pont aznap léptem ki a munkahelyemről, mikor este pozitívat teszteltem és már nem volt visszaút. így a férjem tart el teljes mértékben. most viszont eléggé elúsztak a dolgok... van egy raktára amit 20 ezer forintért bérelt eddig, de most a duplájára akarják emelni a bérleti díjat. nemrég vettünk egy autót aminek szintén fizetni kell a részleteit. szóval rengeteg kiadásunk van, és hogy nem dolgozom nagyon nehéz egyedül megteremtenie mindenre a pénzt. ez átmeneti időszak, mert már nincs vissza sok a kocsi törlesztéséből -pár hónap. de így is 100 ezer forintot kell még addig minden hónapban kiadnia rá. a raktárát nem tudjuk felszámolni, mert ott tartja a munkaeszközeit, rengeteg van és a lakásban sem férne el. az autót nem tudjuk eladni/vissza adni mert az is szükséges a munkájához.

a kérdésem a következő lenne: tudnék bármilyen segélyt igényelni az önkormányzattól, vagy valahonnan, hogy ebben a pár hónapban megkönnyítsem neki a dolgokat? munkát is vállalnék szívesen, de egy kismamát nem alkalmaznak sehol sajnos. próbálkoztam rengeteg helyen, de csak negatív választ kaptam. ezekben az otthoni munkákban meg nem igazán bízom. tudna esetleg valaki tanácsot adni nekem? teljesen kiborultam most.


2012. okt. 19. 14:52
 1/10 anonim ***** válasza:

ez korábban is eszedbe juthatott volna

írtad hogy volt munkaviszonyod.és mennyi idő?

be kellene menned a munkaügyi központba hogy kaphass ellátást ha van annyi ledolgozott napod, illetve a városházára vagy a hivatalba kérni papírt, szociális ellátásra, tuti megkapnád.

jobb ötlet nincs.

2012. okt. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

munkanélkülibe be vagyok jelentkezve, de sajnos nem tudnak ott segíteni. az önkormányzatot még megpróbálom hátha..

köszönöm a válaszod és a tanácsod.

2012. okt. 19. 15:00
 3/10 A kérdező kommentje:

korábban is eszembe juthatott volna valóban... de eddig rendben voltunk anyagilag és igazából most jutott el a tudatomig, hogy "sz.rban" vagyunk még pár hónapig...

ha tudtam volna, hogy sikerült a baba, akkor tuti nem mondok föl... de ezen már kár keseregnem.

2012. okt. 19. 15:02
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát sajnos sok segítséget így nem kaphatsz. Az anyasági támogatás is messze van még. Munkanélkülin vagy amúgy? A kocsi hitelét nem lehetne kitolni?
2012. okt. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Vagy esetleg másik raktár keresése?
2012. okt. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

" raktárát nem tudjuk felszámolni, mert ott tartja a munkaeszközeit, rengeteg van és a lakásban sem férne el."


olvass vissza moira :)

2012. okt. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Úgy értem keresni egy másik raktárat ami olcsóbb és átvinni oda a cuccokat.
2012. okt. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem meg próbálj ezekre a dolgokra nem figyelni. A pénzt nem lehet megenni, és pont a legszebb hónapokat veszed el magatoktól, ha most azon aggódsz, hogyan lesz tovább... úgyis lesz valahogy, az tuti, de annyit nem ér a dolog, hogy a sok aggódástól (feleslegesen) valami bajotok legyen vagy esetleg hamarabb jöjjön a baba.Vannak emberek sokkal nagyobb "bajban" (mi), de amin nem tudsz változtatni, azon ne idegeskedj. Szerintem így is megtettél már mindent, amit lehet, ne aggodalmaskodj előre, hidd el, minden rendben lesz, és akkor úgy is lesz!
2012. okt. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem meg egyáltalán nem kapna semmilyen szociális ellátást mivel férjnél van és a férjének van munkája.

Én is így jártam, hiába élünk albérletben és a férjem csupán havi netto 60ezret hoz haza, mivel pár ezerrel túllépte a minimumot, nem kaphatok semmiféle ellátást.

(25, vagy 28ezer valahányszáz ft kell, hogy legyen maximum az 1 főre eső jövedelem ahhoz, hogy megkapd az FHT-t.)

2012. okt. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

egy próbát azért teszek hátha...

köszönöm a válaszokat.

valóban nem kellene elkeserednem, de hogy kiírtam magamból már jobb egy kicsit. szerencsére párom nem vetíti ki rám ezeket a dolgokat, csak elmondja. én meg annyira szeretnék segíteni neki.

2012. okt. 19. 19:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!