Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikortól érdemes elmennem...

Mikortól érdemes elmennem táppénzre?

Figyelt kérdés

Jelenleg 17 hetes terhes vagyok. Nincs igazán problémám, 12-13 hetesen 130-150 között volt a vérnyomásom, de az utolsó tanácsadáson már azzal sem volt probléma. Munkahelyemen vannak olyan helyzetek, amikor elég felszült a helyzet.

Nem tudok igazán okos lenni, hogy mikor mondjam azt, hogy többet nem jövök.

Itt sokan (főleg a főnökeim) győzködnek, hogy otthon unatkoznék, és itt a munkahelyen sokkal nyugodtabb lennék (szerintem nem).

Jelenleg úgy vagyok vele, hogy a 20. heti tanácsadást megvárom, de nem tudom eldönteni, hogy ott szóljak e a dokinak a táppénzről.

Ti mit tennétek a helyemben? Milyen érvek és ellenérvek vannak a táppénzzel kapcsolatban?

Még annyit, hogy olyan helyen dolgozom, ahol a nyári időszakban max. 1-1 napot lehet távol lenni, ami az orvoshoz járással ki is van merítve.


2008. máj. 20. 15:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Én úgy vagyok vele, amíg bírom fizikálisan és lelkileg is.

Amúgy szerencsésen érzem magam, mert egy iskolában dolgozom, ahol július 1-jével augusztus 31-ig minden megáll.

De közöltem a fönökömmel, hogy hiába van nyáron szünet, valószínüleg szeptembertől nem megyek dolgozni. Elfogadta a döntésem. Sőt, már a szerződésem is meghosszabbította. :-) Várnak vissza.

Abszolút humánus volt. Ráadásul mi nyáron építkezünk is.

Ha úgy érzed, hogy már a nyarat nehezen bírod, nyugodtan szólj, meg kell érteniük téged. A táppénz pedig 70%-a a fizudnak. Gondold át. Megéri-e neked a dög melegbe dolgozni menned. Pénzbe és idődbe telik. Persze bemehetsz 1-1 napot látogatóba.

Én elmennék táppénzre a helyedbe.

Így is fogok tenni 3 hét múlva:-)


Szép napot neked.


12 hetes kismama

2008. máj. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha a család kasszája megengedi, akkor is menj ha nincs gond, mert lehet unatkoznál otthon, de megérdemelsz pihenést. Utána nem tudsz. a feszült helyzetekkel nem kell foglalkozni. Szerintem menj táppénzre és pihenj, járj tanfolyamra, pl szülésfelkészítő...stb.A főnőködnek , meg akkor kell tudomásul vennie, amikor megmondod, és miatta ne halogasd. Mond hogy már nem szeretnél jönni, mert jobban kéne pihenni. Különösen nyáron a nagy melegben nem lesz jó dolgozni. A hátrány tényleg az anyagi része, mert 70%-át kapod annakamit most, de persze pótlékok nélkül.
2008. máj. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én 25 hetes vagyok júniustól nem dolgozom legfőképp a meleg miatt meg azért mert megérdemlem!:D

De bírnék még dolgozni (irodai munka) csak nem nagyon akarok 7 hónaposan a belvárosban mozogni.

2008. máj. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
én 27 hetes vagyok, és még dolgozom. terveim szerint a 32-33. hétig szeretnék melózni, ha nem jön közbe semmi.
2008. máj. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
azt vedd figyelembe, hogy a táppénz az alapfizetésed 70 százaléka! tehát a kül. pótlékok, jutalékok, miegymás nem számít bele!
2008. máj. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Igazán az anyagi része annyira nem érdekel (nem azért mert nem számít), csak az alapbérem van, egyéb járandóságoktól nem fogok elesni.

Igazán csak a vélemények érdekelnek, mert nálunk az idősebb kollégák elég rossz szemmel nézik, hogy ilyen "fiatal" terhességnél el akarok menni. Itt az a vélemény, hogy nyolcadik hónap környékén elég elmenni (volt olyan vélemény is, hogy innen kell menni szülni), mert úgy 25-30 évvel ezelőtt, amikor elmentek, ez volt a szokás, csak éppen azt nem veszik figyelembe, hogy akkor nem volt ekkora hajtás, és elvárás, mint most.

2008. máj. 20. 19:34
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia! Én több okból már a kezdetektől itthon vagyok táppénzen. Mindig is pörgős életem volt, napi 10-12 órás melóval, de nem mondhatom, hogy sokat unatkoznék,most, hogy nem dolgozom. Végre van időm rendesen vezetni a háztartást, pihenni (FONTOS!) stb. Eljárok várandós tanfolyamra, most már nézelődöm a babakelengye ügyében is. Simán elfoglalom magam. Most már élvezhető a babavárás, jó az idő, jó a meló miatt elhanyagolt barátnőkkel találkozni, fagyizni stb. Ez az időszak a legszebb, most rá tudsz pihenni a húzós napokra, feltőltődsz és az sem lényegtelen, hogy nyugodtan tudsz nézelődni, vásárolgatni.

Tapasztalatból tudom, hogy nem fogják neked megköszönni,hogy ha maradsz. Régen minden teljesen más volt, össze sem lehet hasonlítani.

A pénzügyi részével kapcsolatban még annyit, hogy a 15 nap betegszabi lejárata után, már 3. hónapja ugyanannyi a táppénzem, mintha dolgoznék, ugyanis nem vonnak egy csomó mindent. Én a táppénz mellett vagyok! Még dolgozhatsz rengeteget, és az első terhesség soha nem fog megismétlődni. Élvezd ki! Boldog babavárást! :-)

Egy volt munkamániás, 25 hetes kismami

2008. máj. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is elég stresszes munkahelyem volt, sőt, én még le is akartam számolni, de nem engedtek el. (persze akkor még nem tudtam, hogy terhes vagyok) Rá egy hónapra voltam 9 hetes terhes és a dokim azt mondta nyugodtan mehetek táppénzre. Hát onnantól még 1 napot dolgoztam. Tudomásul vették. Mondjuk lehet 3 év múlva egyből kitesznek, ha vissza megyek, de addig még sok víz lefolyik a Dunán :)A pénzügyi részéről annyit , hogy a táppénzem 2ezer forinttal kevesebb, mint a munkabérem volt. Ja és persze így nem kapok kajajegyet :) de szerintem jobb itthon. Nyugodtabb. És aki unatkozik, azt szerintem béna :) Én mindig letudom foglalni magam.
2008. máj. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!