Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan mondjam el anyunak...

Hogyan mondjam el anyunak hogy babát várok?

Figyelt kérdés
Ez már 100%.Van egy testvérem aki 16 éves,ő anyáékkal ment.ő a múlt évben vetette el a babáját. Anyuék fél éve New York-ba vannak,én pedig itthon vagyok a barátommal aki 18 éves.Nagyon félek hogy anya mit szól ha megtudja.Még nem nagyon látszik a pocim,de 2 hónap múlva, amikor jönnek, akkor már fog,tehát el kell mondanom nekik mielőtt jönnek.Volt már valakivel így? Nem tudok senkivel beszélni, ráadásul kezdődik a suli is 1 hónap múlva.
2009. aug. 6. 12:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy hány éves vagy? És a 16 éves tesód vetette el a babát? Miköze hozzád? hívd fel és mond el: Anya terhes vagyok!!
2009. aug. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez bizony sajnálatos, hogy túl fiatalon estél teherbe.

Ha megtartod a babát (márpedig a szavaidból azt olvasom), akkor lesz, aki el tudja majd tartani? Az apa bevállalja?

Szerintem minél hamarabb mondd el a szüleidnek, mert ha még Ők tartanak el Téged is, akkor tudniuk kell arról, hogy mi fog történni.

Jobb személyesen elmondani az ilyet, de ha erre nincs most lehetőség, akkor telefonon beszéljétek meg mindenképp. Ha dühös is lesz az elején, akkor is tájékoztatnod kell, nincs más választásod ilyen fiatalon.

2009. aug. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát...

Elég nagy felelőtlenség részéről otthon hagyni egyedül a lányát ilyen hosszú időre.

Ha a barátod 18 éves, a tesód meg 16, akkor ha jól sejtem olyan 17 lehetsz, vagy 15 (hacsak nem ikrek vagytok).


Első kérdés: Meg szeretnéd tartani a babát? Egyedül (vagy az apjával) kettesben felnevelni és csak neki élni?

Vagy örökbeadnád?

Esetleg el szeretnéd Te is vetetni? Mert azt a 12. hétig lehet, a Te esetedben 16-ig azt hiszem.

Tehát ha már biztos, akkor minimum az 5. hétben vagy, még 2 hónap, vagyis 8 hét, mire visszaérnek, akkor az 13 hét, akkor kezdheted el az abortuszhoz való procedúrát.

Addigra rég dobogni fog a szíve, ha nagyon szerencsés vagy, már a neme is kiderülhet. Ezek tudatában el tudnád vetetni?

Ha nem, akkor örökbeadnád a gyermeket, aki 9 hónapig benned nőtt? Rúgdosott, csuklott, aki csak rád számíthat miután egy idegen világba érkezik.

Ha ez sem, akkor miből neveled fel? Kell pelenka, cumi, étel, ruha, játék, kiságy, babakocsi, nem hagy aludni, sír, gyakran egész éjjel sétálgatni kell vele. Melletted marad egy 18 éves még maga is fiatal fiú, lemond a barátokról, bulikról azért, hogy otthon lehessen egy fáradt lánnyal és pelenkázzon?

Vagy anyukád nyakára sózod? Majd ő ellátja, fizet neki mindent, felneveli?

Először ezt kell tisztáznod magadban.

Ha ez megvan, akkor mondd el nekik, és ne hagyd magad eltántorítani. Idővel megértik, bármit is választassz.


Ha gondolod, írj privit, én 15 évesen szültem meg a kisfiamat.


Sok szerencsét és bátorság!

2009. aug. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Te hány éves vagy?

Mindenképp mondd el, mégpedig azonnal. Ha valaki tud segíteni neked azok a szüleid. De mihamarabb h ki lehessen találni hogyan tovább.

2009. aug. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

17

Nagyon szeretném ezt a babát.Igazából az anyagiakkal nem lenne gond.. :)

A barátom pedig elmehetne bulizni, erről nem kell lemondania.hisz itthon én lennék a babával,a hugom is gondolom segítene.

2009. aug. 6. 20:25
 6/13 anonim ***** válasza:
Te jó ég, milyen naívan gondolkozol: elmehetne bulizni, meg talán segítene a hugod? Atyaég!Ez komoly dolog, nem egy játékbaba! A szüleiddel kell beszélned erről mert gondolom nincs saját házad, saját fizetésed, saját egzisztenciád. És pontosan ki kell találni a részleteket, nagyon megfontoltan dönteni.... És bocsi de nem ártana a fiú szüleivel is beszélni. Talán több sütnivalójuk van mint neked. Fogalmad sincs milyen gyereket nevelni, nekik és a szüleidnek van, hallgass rájuk.
2009. aug. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szegény szüleid. Hugod elvetette, most meg te is terhes vagy. Akartátok vagy csak véletlen folytán vagy terhes? Mert ha utóbbi akkor elég felelőtlen vagy. És a gyerek nevelés nem leányálom, főleg ha suliba is jérsz és még azt is engednéd, hogy a párod bulizni járjon.
2009. aug. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Igazából a párom akarta h óvszer nélkül.sikerült beszélnem anyummal.annyira nem volt kiakadva,mint ahogy vártam.természetesen jönnek haza 1 héten belül.

most vagyok a 6. hétben.azért remélem minden rendben lesz.

2009. aug. 7. 23:31
 9/13 anonim ***** válasza:

És mit mondtak? "Csak" az egészségetek miatt jönnek haza, vagy hogy legyen idő elvetetni?

Remélem jól alakul, én drukkolok!

De azt tényleg tarsd szem előtt, hogy remek, de igen kemény meló anyának lenni:)


Nem tudom pontosan hanyas vagyok, az aki fiatalon szült:)

2009. aug. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

az egészségünk miatt :)

a húgomnak kicsit rosszul esik, h neki el kellett vetenie.de ő akkor 15 éves volt,1. osztályos volt a gimibe.

2009. aug. 8. 17:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!