Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kora terhesen cukorral vagy...

Kora terhesen cukorral vagy inkább édesítőszerrel igyam a teát? Melyik "jobb"?

Figyelt kérdés
A "ne igyál teát", "mézzel idd", stb. típusú választ adók kíméljenek!
2012. okt. 11. 07:56
 1/8 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem az édesítőszer méreg,annál még a cukor is egészségesebb.
2012. okt. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én világ életemben rosszul voltam az édesítőszer ízétől. Szóval eszembe se jutott soha,hogy gáz lenne belőle, ha cukorral innám a teát. Szerintem nyugodtan cukrozhatod.
2012. okt. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Gyümölcsteát és kamillateát nyugodtan ihatsz. Használj nyírfacukrot(xilit). Ez természetes cukor és nem hízlal annyira, mint a sima. Az édesítők nagy része tiltólistás terheseknek.
2012. okt. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az édesítőt kerüld,mert méreg!
2012. okt. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ahogy előttem is írták édesítöt ne igyál !!!

terhesen sem de ha nem vagy terhes akkor sem !

2012. okt. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én cukorbeteg vagyok. Édesítőszert és nyírfacukrot is szoktam használni. Amikor terhes lettem azt mondta a diabetológus, hogy az édesítőszer nem tiltott, de nyilván nem természetes anyag, tehát amennyire tudom kerüljem.

Az első 12 hétben nem használtam édesítőt, utána is csak alkalmanként. A nyírfacukor finom, elég drága, de neked inkább ezt ajánlanám, ha megteheted. Én csak azért nem tudom mindig ezt használni, mert annak is van szénhidráttartalma, és nekem az két étkezés között nem fér bele.

Amúgy ha nem vagy cukorbeteg egy kevés cukortól sem lesz semmi baja a babának.

2012. okt. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Cukorbeteg gyanús 31 hetes kismamaként az édesítőszerek közül csak az aszpartám kerülését javasolták a kórházban.


Amúgy én is iszok, zöldteát hetente 2-3 alkalommal és édesítőszerrel. De én amúgy is már 10 éve így iszom a teát.


Viszont a tea mennyiségével óvatosan, mert vízhajtó hatású is, a gyümölcstea kivételével koffeint is tartalmaz. Terhesség alatt pedig csak orvosi rendelvényre és módon lehet vizet hajtani.

2012. okt. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
51%
mertekkel hasznalhatsz edesitot, ne aspartam tartalmut. ha mereg lenne akkor a cukorbetegek mar nem elnenek. en terhessegem elott es alatt is hasznaltam edesitot, a reggeli kavemba teamba, szacharin alaput.
2012. okt. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!