Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért jobb trmészetes úton...

Miért jobb trmészetes úton szülni, mint császárral?

Figyelt kérdés
Melyiknek mi az elönye és a hátránya?
2012. okt. 10. 14:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
34%

sima szülésnél esetleg szétrepedsz alul és varrni kell

császárnál a seb fáj, altatás után kellemetlen a helyzet

2012. okt. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%

Természetes úton való szülésnek egyetlen nagy elönye van, hogy egy bizonyos baktérium ekkor természetes úton jut a gyomorba, és késöbb az emésztésben ez nagy szerepet játszik.


Amúgy meg mindegyiknek van hátránya elönye. Szerintem maga a személy és a teste is külömböz mindenkinek, így minenki másképp éli át.


A császárnál nem lehet oxigénhiány, tudod mikor fogsz szülni, nem fogsz repedni, lent, nem fog fájni a gátsebed.

A normál szülésnél nem lesz heg a hasadon, nem fog a vágás fájni, a szülés után rögtön tudsz járni, ülni, és pisilni.


Szóval ezer elöny hátrány.

2012. okt. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
66%

A császár, bármennyire is hétköznapinak tűnik nagyműtét. Sok lehet a komplikáció + anyai részről sokkal hosszabb a gyógyulás.

A babának is szüksége van a megszületéssel járó tortúrára. Az már bizonyított, hogy a császáros babák alergiásabbak, betegesebbek a többieknél, mert nem találkoznak az anyai bacikkal(nem tudom jobban leírni - hüvelyváladékok,végbélkörnyéke), amiktől betegek nem lesznek, csak beindul az immunrendszerük. (kb. olyan mint a tápszer és a szoptatás)

Másrészről a babának lehet, hogy szuksége van erre a küzdelemre, így kialakul az egészséges életösztön - bár ezzel lehet vitatkozni

Remélem nagyjából érthetően fogalmaztam:D

2012. okt. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%

Mindenki a saját maga szempontjából látja a dolgokat, talán az tudja csak összehasonlítani igazán, akinek ez is volt, meg az is.

Nekem csak császár volt, de természetesnek indult (30 órát vajúdtam, nem tágultam, így műtét lett a vége). Mi volt az előnye? Pl. az, hogy lent nem repedtem szét, nem varrtak, és a párom annyiból örült talán, hogy "nem tágultam így ki". Persze nem tudjuk, hogy mi lett volna, ha...

És mi volt a hátránya? Az utána érzett pokoli fájdalom például. Aztán: ez egy nagy hasi műtét, gerincbe nyomott érzéstelenítővel (rosszabb esetben altatással), katéter, aminek a kivétele borzalmasan tud fájni, és utána sokáig, több hónapig gondom volt a pisiléssel (soha nem éreztem, hogy pisilnem kell, mikor elmentem vécére, akkor meg Niagara-vízesést produkáltam). A hegem csúnyán gyógyult, és csak most, 3 év elteltével merem azt mondani, hogy szép. A műtét után 6 óráig tilos a fejet megemelni, mert életen át tartó fejfájást okozhat. Utána viszont szigorúan fel kell állni, el kell menni zuhanyozni, és jó nagy akaraterő kell hozzá, hogy összeszedd magad, ne hagyd el magad. Utána sokáig pl. alig bírtam normálisan felülni is fekvő helyzetből, és ugyanúgy el kell látni a picit...

Milliót tudnék még mondani, de ha természetes úton szültem volna, annak ugyanúgy meg lennének a maga hátrányai.

2012. okt. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
63%

4. vagyok - talán még annyi, hogy a tejem is valószínűleg a császárnak köszönhető, hogy nem indult be rendesen, és sokáig küszködtünk a szoptatással.

Viszont azt kapásból cáfolni tudom, hogy betegesebb lenne, mint a többi, természetes úton született gyermek. 11 hónapos koráig semmi baja nem volt, azóta is csak apró náthák. Most múlt el 3 éves, elkezdte az ovit (előtte bölcsis volt egy évig), és most először kap pl. antibiotikumot (torokgyuszi miatt). Egyáltalán nem mondhatom betegesnek, ez nem hiszem, hogy ezen múlik, sokkal inkább genetika.

2012. okt. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
56%

Én háromszor szültem simán- és olyan de olyan csodás érzés, mikor kicsúszik a baba belőled és a hasadra rakják!! És felsír, először megpillantod, rádnéz-ránézel- megérzed az illatát, megszámolod az ujjacskáit, gyönyörködsz a hajába...Ez egy olyan NAGY pillanata az életednek, amire mindig emlékezni fogsz! Hát nemtudom- de ez minden fájdalmat- gátmetszést-vágást-varrást megér szerintem!!!

Bár én mindhármat nagyon könnyen szültem és 3ből 2x gátvédelemmel :))

Tudom a császárnál is megmutatják a babát, de mégsem olyanok ezek az első pillanatok, mint a sima szülésnél.:)

2012. okt. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
54%

Én szültem így is, úgy is!

Lehet lepontozni, de a császár körökkel jobb, mint hüvelyi úton szülni. Hála az istennek én rohamos gyorsasággal regenerálódom, a műtét másnapján már mászkáltam egész nap, harmad nap már "versenyt futottam" a kislányommal.

Ha még egyszer szülnék kizárólag császárral tenném!!

2012. okt. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
32%

Egyetértek a 6. válaszadóval.

Én is 3 csodás sima szülésen vagyok túl.

Engem büszkeség tölt el, hogy képes voltam megszülni őket.

Az 2. szülésem után a dokim odaült mellém és megdícsért, hogy mindenkinek így kellene kihordani, majd megszülnie a gyerekeit, akkor nem lenne gond...

2012. okt. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
55%

Kedves 8.! Mármint mivel vagy kivel nem lenne gond? Ezt valahogy nem nagyon értem, mire gondolt ezzel a dokid, na meg te is. Örülj neki, hogy neked így sikerült, de azért ez nem így van minden anyukánál... Például ami velem történt, marhára nem azon múlt, hogy én mit akartam, vagy hogy hogyan akartam, hogy történjen, vagy éppen mit tettem a terhesség alatt... egyszerűen annyi volt az egész, hogy volt terhesség előtt egy méhszájsebem, amit lefagyasztottak. A seb úgy gyógyult, hogy pókhálószerűen körbefonta az egész méhszájamat, ezért egyáltalán nem tudtam tágulni. A szülésznő kézzel szedte ki a nyákdugót, kézzel kezdett el tágítani (megjegyzem ez maga volt a pokol), és 30 óra múlva is csak 2 ujjnyira voltam kitágulva. Na meg mint kiderült, téraránytalanság miatt meg se tudtam volna szülni természetes úton, hozzám képest nagy volt a baba, és ráadásképpen arccal fölfelé feküdt, nem helyezkedett be rendesen. Slusszpoén: belekakilt a végén a magzatvízbe, a szívhang elkezdett esni.

Azért ezek rajtam kívül álló okok, és bocs, hogy ezt írom, de így érzem tőled is és a 6. is: nem kellene ezért "lenézni" más anyukákat, mert nem sikerült természetes úton megszülniük a babáikat. Nem én kértem, hogy császározzanak, egyszerűen így kellett történnie, vagy ott maradunk mindketten.

2012. okt. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű a válasz! Azért mert a hüvelyi(természetes) szülés a "normális". A császármetszés a "b" tervnek kéne hogy legyen,ami akkor szükséges ha az anya vagy a baba állapota indokolja! Mondom én mivel engem is császároztak!


De nem én választottam. 18óra vajúdás,rengeteg oxi és 1,5ujjnyi tágulás után toltak a műtőbe.:(


Előnyökről és hátrányokról nem tudok nyilatkozni,mivel hüvelyen még nem szültem,de szeretnék!

Én mindenesetre elég hamar rendbe jöttem. Nem szenvedtem hónapokig,csak az első pár nap volt borzalmas,de gondolom a hüvelyi szülés sem sétagalopp!

2012. okt. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!