Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért jobb trmészetes úton...

Miért jobb trmészetes úton szülni, mint császárral?

Figyelt kérdés
Melyiknek mi az elönye és a hátránya?
2012. okt. 10. 14:03
1 2
 11/15 barackvirág 5 ***** válasza:
100%
Én 2 gyermeket szültem természetes úton.Az elsőnél 8órát vajúdtam iszonyúan fájt ott lent mindenem a vágást is éreztem,a varrást is.Meg is fogadtam :Én mégegyszer szűlni? SOHA!Aztán 12évvel később mégis szültem egy babót,:)a mostani páromnak(Az előző férjemtől az első fiam 4 éves korában elváltunk)A második szülésem csodás mesébe illő volt!15:15-kor jött egy görcsöcske,másnapra voltam kiírva.Elmentem wc-re elfolyt a nyákdugó és 10 perces fájásaim jelentkeztek.Párom bevitt a kórházba(10perc alatt ott voltunk).Ott az orvos annyit mondott:1órán belül+lesz a baba mert 4 ujjnyira kitágultam .Igaza is lett 15:55kor már a szűlőágyon voltam jöttek a tolófájások 3 nyomásra kint is volt.2 nyomás között kértem az orvost :Ha nem muszáj vágni ne vágjon!Így varrni se kell majd... Mire ő:már vágtam 10 cm-t.Vagyis olyankor vághatott amikor jött a fájás és így nem éreztem.A varrás is inkább csak kellemetlen érzés volt mint fájdalmas.Persze leírhatatlan az a csodálatos érzés amikor érzed hogy :Na most kicsusszan,és vége a fájdalomnak és neked adják és csak a babával kettesben fekszetek és ismerkedtek egymással.Igaz csak pár percig mert utána elviszik megmérni súlyát,a hosszát,lefürdetik,felöltöztetik.Addig téged is elrendeznek,ha vágtak összevarrnak.Nekem ez volt életem legszebb élménye eddig,és most hogy a második fiam 19 hónapos ismét vállaltunk egy kisbabát remélhetőleg kislány lesz,ma vagyok 15 hetes. :) A császárról nem tudok nyilatkozni.
2012. okt. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
73%

Elso surgossegi csaszar,masodik huvelyi .

A csaszar utan hamar felepultem(hatalmas fajdalomturesem van) a tejem is beindult a masodik nap,jo ha 2hetig vereztem. Viszont a sokaig fajt az egyuttlet a ferjemmel(kb.3honapig)

A huvelyi szules sokkal masabb volt. Bevallom feltem elotte hiszen nem tudtam mire szamitsak.

3kor elfolyt a vizem 6:01kor megszuletett a fiam. Nagyon gyors szules volt ,2. fokban repedtem 1oran keresztul varrtak de megerte. sokaig vereztem(10hetig),tejem szinte azonnal volt,es nem faj az egyuttlet.

Szamomra a huvelyi szules elmenye 100ezor jobb volt.

2012. okt. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkienk a válaszát!

Az első nekem is császár volt (28 óra vajúdás után, akaratomon kívül) most várom a második babát és félek a szüléstől. Egyrészt szeretném hüvelyi úton, de úgy érzem már csak azért mivel annyira szerettem volna az elsőt természetes úton. Ezért is kérdeztem, hogy miért jó.

Másrészt oké volt a császár, én rögtön megkaptam a babát és a tejem is rögtön beindult (gondolom a hosszú vajúdás miatt) De itt is félek a kockázattól.

Na szóval nem tudom milyen irányba induljak, ha a természetes út mellett döntök, nem bánnám -e meg. És persze fordítva.

2012. okt. 10. 21:22
 14/15 A kérdező kommentje:

Ui: légysz ne pontozzátok le egymást. Véleményeket kértem és megkaptam, mindenkinek ment a zöld kéz.

Jöhetnek még válaszok!

2012. okt. 10. 21:24
 15/15 barackvirág 5 ***** válasza:
Bocs elírtam,nem 10cm-t vágott (meg ne ijedj) hanem csak 3cm-t.
2012. okt. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!