Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tetovált kismamik! Vélemények?...

Tetovált kismamik! Vélemények? Lent bövebben

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ha van köztetek olyan kismama aki tetovàlva van leírnà a tapasztalatait a terhessége alatt? ( orvosok, növérek, bànàsmód?) A pàromnak tetovàló felszereléseket forgalmazó vàllalkozàsa van, és ö maga is 10 éve profi tetovàlóként tevékenykedik. Na most szakmàjàból adódóan nyaktól újjig kivan varva, ennek ellenére egy végtelen nyugodt, türelmes, kedves gondoskodó férfi. Nekem csak ruha àlltal takart felületen vannak tetovàlàsaim( egész hasam, mindkét combom, oldalam stb) de ezek mind igényes szép munkàk, jelentéssel bírnak, és szàmba, nyelvembe akad piercing is. de ezek is apro nem anyira szembetünö fajtàk. Sokszor azt veszem észre, hogy a védönö is, orvos is ha meglàt minket, furcsàn, elítélöen bànik velünk, pedig nem iskolàzatlan, nem törödöm buta emberek vagyunk, mégis ez az àlltalànos megítélés... szép hàzunk van, boldog csalàdi életünk és a babànak is a legjobbakat szeretnénk majd. Fogadott orvoshoz jàrunk, plusz költséges vizsgàlatokra sem sajnàljuk a pénzt, mert a kis pocaklakónk màr most a szemünk fénye, apa pedig különös nagy odaadàsal beszél a babàhoz minden lefekvés elött. Tartunk tölle, hogy a picit is negatív megítélés fogja érni a késöbbiekben, iskolàban, ovodàban, és a pàrom màr most sokat idegeskedik emiatt. Nem dohànyzunk, nem iszunk, ugyélünk mint bàrki màs, és a babàt is ugyfogjuk szeretni amenyire csak lehetséges. Attól mêg, hogy kicsit szinesebbek vagyunk mint az àtlag, még lehetünk jó szülök!

Érdekelne a vélemênyetek kedves kismamàk, ti mit gondoltok a témàról, természetesen a kultúràlt formàban érkezö negatív véleményekre is kivàncsi vagyok:)


16+3 hetes kismami.



2012. okt. 4. 16:39
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
13%
A borzalmas helyesírásodból kiindulva...
2012. okt. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
79%

Szia! Nekem negyon furcsa ez a kérdés! Nincs tetoválásom, de se le-, se fel nem ítélek miatta senkit.

Amúgy bitzos lehetsz benne, hogy megszólnak! Úgyanúgy, ahogy az összes többi szülőt, mert vannak emberek akik ebben élik ki magukat és kivétel nélkül mindenkit kibeszélnek.

Szerintem tertás kell hozzá, büszkén kell viselni, lesz@rni, aki ez alapján mond véleményt.

Nektek talán azért szokatlan ez a helyzet, mert a hobbitok a munkátok, mondhatni kicsit burokban éltek, egy körben mozogtatok eddig.

Az sztk-s orvos mindenkire furcsán néz, vagy azért mert alacsony, vagy kövér, vagy még nem adott pénzt.... rám is furán nézett, pedig nincs tetkóm. Én is magándokihoz járok, de nem csak a lelkivilágom miatt.

2012. okt. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
83%
Nekem 2 tetoválásom van, nem nagyok. 1 a vállamon, meg 1 a hátamon végig a gerincvonalamon. 1x volt egy kisebb incidensem az egyik vérvételen. Majdnem elájultam, erre tök flegmán mondja nekem a nővérke, hogy nehogy már elájuljak egy kis tűszúrástól, mikor végig van varrva a gerincem. Erre felvilágosítottam, hogy nem a tű zavar, hanem vérszegény vagyok és mivel sok vért vett le, ezért lettem rosszul. Elnézést kért, ennyi volt. Többet senki sem emlegette a tetoválásaimat, úgy kezelték, mintha ott sem lenne.
2012. okt. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
83%
Nekem is van tetkóm (5), elég szembetűnő helyeken. Soha senki nem szólt le emiatt, sőt, szüléskor is megdicsérték, hogy szépek. Varratszedés közben is kérdezgetett a doki, hogy melyiket mikor csináltattam, számomra mit jelentenek, stb. Nem ért semmi atrocitás emiatt, nem nézett senki ferde szemmel.
2012. okt. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
77%
Ez tényleg nagyon érdekes téma. Tudod vannak helyek, közegek, ahol egyáltalán nem divat a tetoválás. Az én munkahelyemen senkinek nincs tetoválása, a baráti körömben sincs, és a családomban se. Sosem volt olyan fiúm, akinek volt, és sosem láttam vonzónak egy tetovált férfit/nőt. A tetoválás egy olyan feltűnő jel, ami első körben kitűnik az ember fizimiskáján, elvonva ezzel a figyelmet egyéb dolgokról, amik igazán fontosak. Nem akarok mélyen a témába vágni, mert nem szeretnék darázsfészekbe nyúlni.
2012. okt. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Lesz aki elítél érte, és lesz aki nem. Ez az adott embertől függ, hogy mennyire nyitott. Megnyugtatlak, ha nem a tetoválások, akkor más miatt szólnak meg majd emberek. Soha senkinek nem fogsz tökéletesen megfelelni. Én nem ítélnélek el ezek miatt. Ugyan nincs tetoválásom, de csak azért mert nem merem bevállalni, nem vagyok annyira biztos magamban ezen a téren. Nem tudom mi az a kép, amit egy életen át viselnék. Így különcködésként megmaradt a köldök piercing, de azt kivettem, mikor férjhez mentem: bedobtam a karikagyűrűbe az aranyat:-) Ennek ellenére a művészi tetoválások tetszenek másokon. Sokáig néztem pl: A Miami Inket, na ott láttam jó pár mutatós tetkót. Még egyszer leírom: Én nem ítélnélek el érte, mert én is utálom, ha ismeretlenül ítélnek meg emberek. Biztos lesz ebből hátrányotok, de ne foglalkozzatok a korlátolt emberekkel, emelkedjetek felül ezen. Ennyivel is többek lesztek náluk.
2012. okt. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek aki leírta pozitív tapasztalatait a témában! :)

Kedves utolsó, neked külön köszönöm, hogy normálisan, nem degradáló módon tudtad megosztani a véleményed velünk a ,,másik oldal" képviselője ként.

2012. okt. 4. 22:15
 18/21 anonim ***** válasza:
61%
Én vagyok a 6-os lepontozott. (Micsoda idióta szokás ezen a GYK-n, hogy akinek van izé a felpontozzuk, akinek nincs izé azt meg le, függetlenül attól, hogy hasznos választ írt vagy nem.) Szóval én csak elmondtam, mert a kérdésből úgy éreztem, hogy arra vagy kíváncsi, hogy hogyan néz ez ki mások szemével. Szerintem erre vonatkozott a kérdés, nem arra, hogy csak azok tapsoljanak itt, akinek tetoválása van és kész. A külső jegyek, különösen a feltűnő stigmák természetesen mindenkit befolyásolnak. Persze vannak stigmák amiről tehet valaki és vannak, amikről nem. Attól, hogy valaki különc jegyekkel rendelkezik, írtam is korábban, még lehet teljesen rendes ember. Ezt írtam a 6-osban is, bármennyire nem tetszik a köznek. De mondok még valamit, ami jobban megvilágítja a lényeget. Mondjuk vizsgaelnökként vizsgáztatok embereket, és vannak teljesen szolid, egyszerű kinézetűek, meg vannak extravagánsak is. Közlöm, hogy nem befolyásol a külső ebben az esetben, kaphat nálam jobb jegyet egy orrkarikás fazon fémdarabokkal a fejében, mint egy jól fésült konszolidált. Megérdemli, megdolgozott érte, tanult, elő is tudja adni, kapja meg a jobb jegyet! Nem a tetoválását osztályzom. De például esetleg egy munkahelyre nem venném fel, mert az egy egészen más szituáció. Ha én vagyok a főnök, nekem zsebre megy, hogy a vevőt ne riassza el, nem akarom, hogy más hobbijáért én rövidüljek meg. De ezt csak nagy általánosságban mondtam. Ha Harley-Davidson fesztivált szerveznék, kizárólag tetováltakat vennék fel! Ha pizzafutár szolgálatom lenne, jöjjenek csak a tetovált srácok! De étterembe szakácsnak, pincérnek, tanárnak, irodába munkatársnak stb. nem vennék fel ilyent. És más: rábízom a kocsimat egy tetovált szerelőre? Persze! Tőlem a gumiszervizes a talpán is tetovált lehet, ha nekem kereket cserél, örülök, kedvelem is a fickót. De a gyerekemet nem hordanám egy tetovált óvónőhöz, tanítónőhöz... inkább átkérném másik csoportba, másik iskolába stb. Mert az már befolyásol valamit, egy szemléletet, egy bizonyos devianciát, amit elkerülök, hogy ha lehet. Nos, ha valaki nagyon pontozgatni akar, hár tessék...
2012. okt. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, a végére "hát"-ot akartam írni "hár" helyett...
2012. okt. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
én zöld kezecskét adtam neked, értem a szemléleted, el is fogadom, természetesen engem az érdekel ki hogy làtja a témàt legyen az velem megegyezö véleményen levö, vagy ellentétes.
2012. okt. 5. 00:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!